Letní turistická linka vyjíždí na trasu už tuto sobotu
4. června 2025 (07:00)
foto: Ilustrační foto. / MěÚ Příbram
Letní turistická sezona v Brdech začíná! Od soboty 7. června se turisté a cyklisté mohou těšit na víkendovou linku MHD 505, která je pohodlně dopraví až k nástupním místům do Chráněné krajinné oblasti Brdy. Linka bude jezdit až do 14. září, vždy o víkendech a svátcích, a přeprava jízdních kol je zdarma!
Víkendová linka přiblíží návštěvníky nejen k vstupním bodům v Orlově a Kozičíně, ale také k dalším turisticky atraktivním místům v Příbrami. To znamená, že i bez auta si můžete užít pohodovou cestu do přírody, aniž byste řešili parkování. A právě parkovací kapacita v Orlově je omezená, navíc v Kozičíně probíhá výstavba kanalizace a na parkovišti je v současné době deponie stavebního materiálu.
Střední Brdy byly desítky roků vojenským újezdem a díky tomu mnoho krásných míst zůstalo člověkem nedotčených. Letní víkendová linka vám umožní dostat se na místa, která jsou stále méně známá – třeba k opuštěným bunkrům, skalním útvarům nebo nádherným lesním cestám.
Cestující si hradí jízdné dle platného tarifu MHD Příbram přímo u řidiče. Přeprava jízdních kol je zdarma, takže si cyklisté mohou naplno užít trasy brdských lesů.
Cestující si hradí jízdné dle platného tarifu MHD Příbram přímo u řidiče. Přeprava jízdních kol je zdarma, takže si cyklisté mohou naplno užít trasy brdských lesů.
foto: MěÚ Příbram
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Ludmila Zelenková
Související
•Nová digitální návštěvnická karta startuje! Aplikaci Berounsko, Brdy a Podbrdsko CARD si aktivujete i v Příbrami
•Opravené cesty do Brd zlepšily přístup pro cyklisty i pěší
Další články
Má příbramská hornická píseň jiný příběh? Historický výzkum naznačuje, že ano
Píseň Hluboký náš důl patří k současným nejznámějším motivům příbramské hornické …
AKTUÁLNĚ
Příbramskem projede cyklistický závod ve stylu Tour de France. Řidiče čekají uzavírky
Silnice na Příbramsku ovládnou v sobotu 20. června tisíce cyklistů. Regionem totiž …
SPORT
Kraj podpoří příbramské divadlo milionem korun
Středočeští zastupitelé schválili přidělení mimořádných dotací pro scény v Kladně, …
NEPŘEHLÉDNĚTE
/FOTO, VIDEO/ Proměna za desítky milionů je hotová. Jiráskovy sady se otevřely lidem
Jiráskovy sady se dnes oficiálně vrátily. Po dvou letech stavebních prací, uzavírek, …
AKTUÁLNĚ
Barevná kráska ničí českou přírodu. Teď můžete pomoci a ještě vyhrát
S příchodem Týdne invazních druhů vyhlásila Agentura ochrany přírody a krajiny ČR …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Slavnost Korunovace 2026: Svatá Hora zve na světelný průvod i koňské jízdy
Svatá Hora se o víkendu znovu rozzáří slavností, která má kořeny až v roce 1732. …
KULTURA
Od srpna bude jezdit po Příbrami více autobusů s možností nástupu všemi dveřmi
Středočeský kraj od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi v autobusech linek …
DOPRAVA
Už jste letos našli první houby? Pochlubte se s ostatními čtenáři
Po deštích začínají lesy nejen na Příbramsku znovu lákat houbaře. Zatímco někde se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Srdcem na hoře i v dole: Příbram chystá třídenní oslavy hornictví s koncerty, průvody i světovou účastí
Příbram se v polovině června stane dějištěm jedné z největších hornických událostí v …
KULTURA
Tajemní poutníci ze Sargasového moře dostali posilu. Do kraje zamířilo 25 tisíc úhořů
Středočeské řeky, nádrže a rybářské revíry získaly nové vodní obyvatele. Ve dnech 3. a …
AKTUÁLNĚ




