21. 6. svátek má Alois

Letní tábory se při zachování příznivé epidemiologické situace budou moci uskutečnit od 27. června

14. května 2020   (12:29)
Letní tábory se při zachování příznivé epidemiologické situace budou moci uskutečnit od 27. června
foto: pribram.cz, ČTK

Přesné podmínky a počty účastníků na táborech zveřejní v pátek ministerstvo zdravotnictví


Letní tábory se při zachování příznivé epidemiologické situace budou moci uskutečnit od 27. června. Zástupci jejich organizátorů se ve středu dohodli s hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou na podmínkách k jejich konání. Navrhovaná hygienická opatření proti šíření koronaviru by pro většinu táborů neměla být překážkou. ČTK to dnes řekl předseda České rady dětí a mládeže (ČRDM) Aleš Sedláček. Detailní informace by mělo zveřejnit ministerstvo zdravotnictví v pátek, dodal.

Dětské tábory jsou v současnosti zakázané kvůli epidemii nového koronaviru. Premiér Andrej Babiš (ANO) na začátku května uvedl, že by se mohly konat od 1. července. Očekával, že se to vyjasní do konce května a rozhodující bude epidemiologická situace.
Podle Sedláčka se organizátoři táborů s hlavní hygieničkou dohodli na tom, že se termín pro možnost jejich konání posune ještě o několik dní dopředu. Konec školního roku totiž letos připadá na úterý 30. června, řada škol bude mít poslední dva dny ředitelské volno, a prázdniny tak dětem začnou de facto už v sobotu 27. června. Přesné podmínky a počty účastníků na táborech zveřejní v pátek ministerstvo zdravotnictví, řekl předseda ČRDM.
Podle něj navrhované limity umožní realizovat naprostou většinu táborů. Domluvená opatření jsou pro pořadatele táborů akceptovatelná, uvedl. Organizátoři táborů jsou podle něj připraveni se přizpůsobit tak, aby snížili riziko přenosu infekce.

Na táborech by měla platit například přísnější pravidla pro personál v kuchyni. Podle Sedláčka se v kuchyni zřejmě bude vyžadovat nošení roušek společně s rukavicemi a pracovním pláštěm. Detaily by měly záviset na tom, zda půjde o kuchyni v pevném objektu nebo o tábornický způsob přípravy stravy. Omezit by se mohlo zapojení dětí do přípravy jídla u akcí nad 50 lidí, protože to podle Sedláčka ministerstvo zdravotnictví považuje za rizikové. "Zda zůstane možnost zapojit děti do přípravy stravy alespoň v přípravné fázi, není zatím ještě jisté," řekl.
Důležité podle něj bude omezit kontakty účastníků tábora s okolním světem, včetně návštěv rodičů či výletů. Pokud by se na táboře potvrdil případ nákazy novým koronavirem, musel by se podle Sedláčka ukončit.

Příměstské tábory by se měly řídit obecnými opatřeními, které proti koronaviru stanovuje vláda. Putovní tábory by se letos konat neměly, ministerstvo zdravotnictví doporučí je neorganizovat, doplnil předseda České rady dětí a mládeže.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Díky!FEST se vydařil. Příbram děkovala dárcům krve i všem, kteří pomáhají Díky!FEST se vydařil. Příbram děkovala dárcům krve i všem, kteří pomáhají Benefiční festival Díky!FEST opět proměnil příbramské Letní kino v místo plné hudby, … Drama v Příbrami: Hasiči na člunu zachránili dva lidi, bouřky zaměstnaly stovky jednotek Drama v Příbrami: Hasiči na člunu zachránili dva lidi, bouřky zaměstnaly stovky jednotek Hasiči v souvislosti se sobotními bouřkami zaznamenali 705 výjezdů. Nejvíce ve … VIDEO Stačí vyfotit psa. iPhone umí odhalit klíště dřív, než se přisaje Stačí vyfotit psa. iPhone umí odhalit klíště dřív, než se přisaje Klíšťata jsou poslední dobou mimořádně aktivní a trápí nejen lidi, ale hlavně naše … ZVÍŘATA V neděli začne astronomické léto. Přijďte oslavit slunovrat na louku u Junior klubu V neděli začne astronomické léto. Přijďte oslavit slunovrat na louku u Junior klubu Čeká nás nejdelší den a nejkratší noc v roce. V neděli 21. června totiž nastane letní … AKTUÁLNĚ Lesní divadlo Skalka slaví 80 let ve velkém. Jubilejní léto přináší premiéru, muzikály i pohádky Lesní divadlo Skalka slaví 80 let ve velkém. Jubilejní léto přináší premiéru, muzikály i pohádky Ochotnický soubor Skalka si letos připomíná významné jubileum. Lesní divadlo Na Skalce … NEPŘEHLÉDNĚTE Na Česko se ženou silné bouřky. V sobotu mohou udeřit i přívalové deště, kroupy a silný vítr Na Česko se ženou silné bouřky. V sobotu mohou udeřit i přívalové deště, kroupy a silný vítr Po tropických teplotách se nad Českou republikou začne během soboty vytvářet výrazně … AKTUALIZOVÁNO Dáte si na kole jedno? Letní klasika, která může skončit úplně jinak, než čekáte Dáte si na kole jedno? Letní klasika, která může skončit úplně jinak, než čekáte Cyklovýlet, slunce, vítr v zádech a zastávka na zahrádce. K létu to prostě patří. A … ANKETA Havíři, permoníci a důlní vláček. To vše čeká na děti v pohádkovém dobrodružství v hornickém muzeu Havíři, permoníci a důlní vláček. To vše čeká na děti v pohádkovém dobrodružství v hornickém muzeu Malí návštěvníci se o víkendu 20. a 21. června mohou vydat na nevšední cestu do světa … ZAJÍMAVOSTI Hadilka obecná, nenápadný poklad lesních luk Hadilka obecná, nenápadný poklad lesních luk Když se řekne kapradina, většina z nás si představí prostě kapradinu s bohatě … POZNÁVÁME BRDY
/KOMPLETNÍ PROGRAM/ Slavnost královny Johanky oživí Rožmitál. Návštěvníky čeká průvod, jarmark i středověké ležení /KOMPLETNÍ PROGRAM/ Slavnost královny Johanky oživí Rožmitál. Návštěvníky čeká průvod, jarmark i středověké ležení Rožmitál pod Třemšínem se v sobotu 20. června opět vrátí do doby krále Jiřího z … KULTURA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz