30. 6. svátek má Šárka

Letní program chystáme již nyní, říká vedoucí Městského kulturního centra v Příbrami

ROZHOVOR
27. ledna 2023   (06:15)
Letní program chystáme již nyní, říká vedoucí Městského kulturního centra v Příbrami
foto: pribram.cz / Magdalena Rezková

Do Lesního divadla Skalka se v létě vrátí představení Divadla A. Dvořáka a ochotníků, letní kino opět nabídne žánrově pestré snímky. MKC zná také jména některých interpretů, kteří vystoupí v klubu Junior na podzim 2023.


Městské kulturní centrum Příbram (MKC) stojí za nedávným Tříkrálovým průvodem, adventním programem v ulicích a řadou dalších veřejných událostí, na které během roku zavítají až tisíce návštěvníků. Zároveň organizuje nejen koncertní večery v příbramském klubu Junior. „Mezi vystupujícími se objeví v Příbrami velmi oblíbená Gaia Mesiah, místními fanoušky zbožňovaný Vojtaano, anglický bluesový bard Dave Ellis, elektronický talent Badfocus a další,“ představuje podzimní hosty klubu vedoucí MKC Vlasta Ševr. Jaké další kulturní a společenské akce MKC zaměstnají v letošním roce jsme se zeptali v následujícím rozhovoru.

Připravuje MKC pro letošní rok nějaké programové novinky?
Pro letošní rok nechystáme zásadní novinky ve smyslu nových akcí. Naším cílem je zkvalitnit ty současné, jejich propagaci a samotnou produkci a také výstupy po jejich uskutečnění. I tak se v letošním roce lidé v Příbrami dočkají velkého počtu kulturních a tradičních událostí. Mezi stěžejní patří Novák Fest, Prokopská pouť, Příbramská svatohorská šalmaj a Advent. Doplněny jsou „menšími“ akcemi, ke kterým patří Čarodějnice na Nováku, Vítání slunovratu, Ples seniorů nebo Tříkrálový průvod. Novinkou, kterou mohu zmínit, je březnový Sportovec regionu, kde budou vyhodnoceni ti nejlepší sportovci za minulý rok.
Na které akce se může veřejnost těšit v letní sezóně?
Již nyní chystáme program Lesního divadla Skalka. Opět nabídne představení Divadla A. Dvořáka, ochotníků a velmi oblíbené pohádkové divadlo. Letní kino v areálu Nový rybník promítne čtyři žánrově odlišné snímky. Našimi akcemi se snažíme cílit na všechny věkové kategorie od nejmenších až po seniory. Do repertoáru letošních aktivit a v rámci Příbramského kulturního léta zařazujeme vedle hudebních koncertů také jiné žánry. Chceme realizovat například výstavu, graffiti v prostoru města, menší divadelní představení a komentovanou vycházku.
Prozradíte interprety, kteří v tomto roce zahrají v klubu Junior?
Junior klub je významný dílek ve skládačce MKC. Už máme připravený program na podzim 2023. Mezi vystupujícími se objeví v Příbrami velmi oblíbená Gaia Mesiah, místními fanoušky zbožňovaný Vojtaano, anglický bluesový bard Dave Ellis, elektronický talent Badfocus, Žánrovou různorodost Junáče doplní akce pro seniory, pohádka pro nejmenší, edukativní přednášky a další program.

Na programu spolupracujete i s jinými institucemi. Jaké výsledky přinese tato kooperace?
Co se týče spolupráce s jinými odbory, tak připravujeme akci Den mobility. Úzká a fungující spolupráce je s kolegy ze SZM, kteří jsou nedílnou součástí programu Čarodějnic na Nováku, Novák Festu a samozřejmě jsou nápomocni při akcích v Junioru. Na všech událostech většího rozsahu, kde je stánkový prodej, se s námi podílí živnostenský úřad. Určitě bychom chtěli zopakovat akci Učitelé v ulicích, kterou spolupořádáme se ZUŠ Příbram I. Stanoven je i termín koncertu kapel ze ZUŠ Antonína Dvořáka. Přemýšlíme o adventním propojení s Knihovnou Jana Drdy či Galerií Františka Drtikola. A oslovili jsme novou manažerku prevence kriminality s návrhem, že bychom společně rádi realizovali minimálně jeden projekt.
Program v klubu Junior
3. února – Rockotéka
9. února – Projekt cesty, přednáška o architektuře
17. února – Utrženej ze řetězu, stand-up s Arnoštem Frauenbergem
24. února – Špejbl’s Helprs (vyprodáno)
25. února – Špejbl’s Helprs (vyprodáno)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Černé pondělí na Příbramsku: U Hluboše narazila dodávka do pařezu, na místo letěl opět i vrtulník Černé pondělí na Příbramsku: U Hluboše narazila dodávka do pařezu, na místo letěl opět i vrtulník Černé pondělí pro řidiče na Příbramsku pokračuje dalším zásahem záchranných složek. Na … AKTUALIZOVÁNO Po čelním střetu s osobním autem skončil autobus u Jinec v příkopu, na místo letěl i vrtulník Po čelním střetu s osobním autem skončil autobus u Jinec v příkopu, na místo letěl i vrtulník K vážně vypadající dopravní nehodě došlo v pondělí odpoledne na silnici 118 u obce … AKTUALIZOVÁNO Sdílené dětství: Když rodiče zveřejňují život svých dětí dřív, než se naučí mluvit Sdílené dětství: Když rodiče zveřejňují život svých dětí dřív, než se naučí mluvit Fotka z ultrazvuku, první krůčky, koupání ve vaně nebo záchvat vzteku v obchodě. To … NÁZOR Ve Středočeském kraji je na školách po 2. kole přijímaček asi 1200 volných míst Ve Středočeském kraji je na školách po 2. kole přijímaček asi 1200 volných míst Ve Středočeském kraji je na středních školách po druhém kole přijímaček asi 1200 … AKTUÁLNĚ Česko má po víkendu nový teplotní rekord 41,9 stupně, ale lidé kolabovali, pět utonulo Česko má po víkendu nový teplotní rekord 41,9 stupně, ale lidé kolabovali, pět utonulo Českou republiku o víkendu zasáhly tropické teploty, po oba dny bylo překonáno … AKTUÁLNĚ V úterý startuje 17. ročník Summer X Fest Tour. První zastávkou je Příbram a vstup je zdarma V úterý startuje 17. ročník Summer X Fest Tour. První zastávkou je Příbram a vstup je zdarma Příbram se stane první zastávkou letošního ročníku oblíbené festivalové tour Summer X … OBRAZEM: JelenFest ovládl Příbram: Rodinná atmosféra, autogramiády i velká večerní show OBRAZEM: JelenFest ovládl Příbram: Rodinná atmosféra, autogramiády i velká večerní show Příbram zažila v sobotu 27. června nezapomenutelný den plný rodinné zábavy a skvělé … FOTOGALERIE Červen v Příbrami jako z jiného světa. Stoletá voda, tropy a škody za miliony Červen v Příbrami jako z jiného světa. Stoletá voda, tropy a škody za miliony Červen v Příbrami letos připomíná horskou dráhu. Zatímco minulý víkend město bojovalo … VIDEO Meteorologové vyhlásili smogovou situaci pro Prahu a Středočeský kraj. Omezte fyzickou námahu Meteorologové vyhlásili smogovou situaci pro Prahu a Středočeský kraj. Omezte fyzickou námahu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v neděli vyhlásil v Praze a Středočeském kraji … AKTUÁLNĚ
Injekce, které dobyly Hollywood, mohou pomoci českým dětem. Pojišťovny řeší úhrady Injekce, které dobyly Hollywood, mohou pomoci českým dětem. Pojišťovny řeší úhrady Každé páté české dítě má obezitu. Teď se poprvé otevírá možnost, že moderní léky na … ZDRAVOTNICTVÍ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz