Letní odpoledne ve Vysoké u Příbrami zabaví nejen děti, promítaní oscarového filmu uvede jeho režisér
9. srpna 2023 (06:26)
foto: Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě/PR
Součástí programu bude v sobotu 12. srpna hudební pohádka, lesní bojovka a pouť. Letní kino u Sládkovny Dvořákova památníku uvede snímek Kolja.
Památník Antonína Dvořáka a obec Vysoká u Příbramě pořádají v sobotu 12. srpna zábavné odpoledne nejen pro malé návštěvníky. Od 14.00 se rozjedou pouťové atrakce před obecním úřadem, které si užijete až do 18.00.
Součástí programu bude od 16.00 hudební pohádka Jak se Honza učil muzikantem ve venkovním prostoru u zámečku. Soubor Filharmoniště potěší živou hudbou v podání profesionálních muzikantů zejména ty nejmenší od tří do sedmi let. Odvážní návštěvníci se mezi 17.00 a 19.00 pustí do lesní bojovky, startuje se u zámečku.
Od 21.00 uvidíte v letním kině v parku u Sládkovny český snímek oceněný Oscarem. „Promítat budeme Kolju, film, který je plný hudby Antonína Dvořáka. Projekci osobně uvede jeho režisér Jan Svěrák,“ informuje ředitel Památníku Antonína Dvořáka Vojtěch Poláček. Občerstvení poskytne kavárna ve Sládkovně, jež bude otevřena až do pozdních večerních hodin a k zapůjčení tu najdete hry a deky. Všechny kulturní akce jsou zdarma.
Na děti se v památníku těší také v sobotu 19. srpna. Pohádka Pinocchio s netradičními loutkami z dílny Toy Machine začíná v 15.00. Až do konce srpna je otevřeno každý den včetně pondělí od 10.00 do 17.00 (v pátek do 19.00). Přehled aktuálních výstav a dalších kulturních aktivit najdete na webu antonindvorak.cz.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•V tajném rezortu na Orlíku pobývali funkcionáři i mafiáni
•„Trochu pomaleji, já už nemohu..“ Antonína Dvořáka překvapil už v mládí svou cílevědomostí a energií Josef Theurer
•Karel Čapek: Kdo radí šoférovi, dokazuje tím, že sedí v autě poprvé
Další články
Opilí motoristé zůstávají vážným rizikem na silnicích Příbramska
Požití alkoholu před jízdou nebo během ní patří dlouhodobě mezi nejnebezpečnější …
Vánoční stromky v Příbrami nekončí na skládce, město je zpracuje
Technické služby města Příbrami zahájily svoz odstrojených vánočních stromků. Ty po …
Když lovkyně zpívá. Dagmar Jandová o soutěžích, Suchém a Svaté Hoře
Dáma, která s ledovým klidem odpovídá na ty nejzáludnější otázky v jedné z …
ROZHOVOR
Jak bezpečně postupovat při dopravní nehodě v zimním období
Zimní období výrazně zvyšuje riziko dopravních nehod. Přestože jsou podmínky na …
Větrné elektrárny u dálnice D4: příležitost, nebo zásah do krajiny? Příbramsko čeká na fakta
Větrné elektrárny u dálnice D4 se stávají jedním z nejdiskutovanějších témat na …
Když se černí čápi vydají na vandr
Uplynula řada let od chvíle, kdy jsem v bučině objevil hnízdiště černých čápů. Jednoho …
Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nejdráž natankujete stále na čerpačkách OMV
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 30,90 Kč do 33,50 …
AKTUÁLNĚ
Na cestách s cestovateli: sobotní dávka dobrodružství v příbramském divadle
Divadlo A. Dvořáka Příbram zve všechny milovníky cestování, dobrodružství a silných …
Rožmitál pod Třemšínem chystá 23. městský ples
Tradiční společenská událost roku se opět blíží. Město Rožmitál pod Třemšínem zve …
Zelená Narysov – nový domov v přírodě, jen dvě minuty od Příbrami
Tento moderní developerský projekt již zahájil nejen prodej, ale také samotnou …
Komerční sdělení




