Letní kino v Příbrami rozběhne Zátopek
18. července 2022 (11:10)
Příbramské letní kino, které najdete v přírodním areálu Nový rybník, zahájí v pátek 22. července další filmovou sezónu. „Filmy jsem vybírali tak, aby si na své přišly všechny věkové kategorie. Což se, myslím, povedlo,“ hodnotí záběr titulů vedoucí Městského kulturního centra Příbram Vlasta Ševr. Během prázdninových měsíců se bude promítat celkem čtyřikrát.
Jako první v pátek „doběhne“ na plátno Zátopek. V českém filmu o legendárním běžci exceluje Václav Neužil. V úterý 27. července se diváci pobaví u jiného snímku se sportovní tematikou. Zábavně nekorektní Vyšehrad: Fylm vás zavede do světa fotbalu, v hlavní roli Julia Lavického alias Laviho si opět vychutnáte Jakuba Štáfka.
Následující dva tituly přivítají (nejen) rodinné návštěvy. Marvelovka Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství zavede do paralelních světů 29. července. Finále patří 3. srpna druhému pokračování komedie Ježek Sonic o modrém a superrychlém hrdinovi. Jeho protiváhou je Doktor Robotnik v podání Jima Carreyho. Promítání začínají od 21.30.
Kromě filmových představení je letní kino využíváno také pro pořádání kulturních akcí a koncertů. Nejbližším bude vystoupení Marka Ztraceného 5. srpna. Kapacita areálu je 4500 návštěvníků.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Na Nováku jsme schovali přívěsek se vzkazem. Kdo ho najde, užije si zdarma dovolenou v Řecku
•Na HighJumpu předvede skoky i světový rekordman
•Na rožmitálský zámek se v létě vrací film, hudba i jóga
Další články
Živá voda. Tradice, mýty nebo skutečnost?
Voda nabraná v noci z 18. na 19. ledna je podle starých tradic i některých moderních …
Zajímavosti
Gastro agent: Pizzeria Sicilia
Fast‑food má být rychlý, jednoduchý a cenově přijatelný. Ale i u rychlého občerstvení …
Fast food
Obrázky nejen příbramské: Nová výstava v nemocniční galerii představuje deset let tvorby Karla Plačka
Galerie Gaudii gratia Oblastní nemocnice Příbram hostí novou fotografickou výstavu s …
Brdské lesy se mění. Díky péči VLS jsou zdravější, pestřejší a lépe odolávají klimatickým výzvám
Brdy procházejí v posledních letech výraznou proměnou. Území, které ještě nedávno …
Proč je setrvávání v toxických vztazích trendem dnešní doby?
Toxické vztahy tu byly vždy, ale až v posledních letech se o nich mluví otevřeně a …
Masopust v Podlesí nabídne program pro děti i dospělé. Veselí odstartuje už v knihovně
Podlesí se i v letošním roce chystá na tradiční masopustní veselí, které každoročně …
Masopust
Volejbalisté Příbrami padli s Brnem v pěti setech. Dramatický duel rozhodl tie-break
Sedmnácté kolo základní části ČEZ extraligy mužů nabídlo v Příbrami divákům atraktivní …
Sport
Podbrdsko online: poklady regionu, které jinde nenajdete. Starší ročníky jsou zdarma v archivu
Sborník Podbrdsko už více než třicet let odkrývá příběhy, objevy a zapomenuté …
Historie
Vysoký Chlumec a Klučenice uspěly v soutěži Zlatý lajk. Patří mezi nejlépe komunikující obce v regionu
Městys Vysoký Chlumec a obec Klučenice patří mezi nejlépe komunikující samosprávy v …
Nepřehlédněte
Podkroví Muzea města Dobříše ožilo tvořivostí
V podkrovních prostorách Muzea města Dobříše vznikl na konci loňského roku nový …





