15. 7. svátek má Jindřich




Lesní správa VLS v Obecnici prošla rekonstrukcí

18. ledna 2019   (15:17)
Lesní správa VLS v Obecnici prošla rekonstrukcí

Od léta nabídne návštěvníkům Brd služby informačního střediska



V pátek 18. ledna Vojenské lesy a statky slavnostně předaly k užívání zrekonstruovaný objekt lesní správy v Obecnici na Brdech. Prvorepubliková dřevostavba prošla v loňském roce komplexní obnovou a součástí objektu je také nové moderní informační středisko pro návštěvníky nejmladší české chráněné krajinné oblasti, které bude otevřeno v hlavní turistické sezóně.

Lesní správa v Obecnici je jedním z nejstarších objektů, které vybudovaly Vojenské lesy a statky (tehdy Vojenské lesní podniky). Její stavba byla zahájena v roce 1937 společně s myslivnou Žernová u Lázu a hájovny Slanina a Prokop.

„Všechny tyto stavby byly ze dřeva, srubového typu, a to z toho důvodu, že v té době bylo dříví velmi levné a šlo špatně na odbyt,“ popsal vedoucí lesní správy Václav Pernegr.

Lesní správa Obecnice byla dokončena v roce 1938, za osmdesát let své existence prošla několika menšími opravami, myšlenka celkové adaptace vznikla v roce 2011, k realizaci došlo však až v loňském roce. Komplexní rekonstrukce se dotkla nejen hlavní budovy, ale také dalších objektů v areálu. Některé stavby ve špatném stavu byly demolovány, ostatní byly opraveny. V přízemí hlavní budovy vznikly prostory pro budoucí informační centrum. Mimo hlavní budovu jsou zde pak garáže, a skladovací prostory.

V letošním roce bude ještě dokončen areál lesní pedagogiky na přilehlé zahradě.

Nový areál v Obecnici dnes slavnostně otevřel ředitel VLS Petr Král s ředitelem divize VLS Hořovice Petrem Švadlenou za účasti náměstka pro řízení sekce dozoru a kontroly ministerstva obrany Antonína Rady, zástupců obce a dalších hostů.

„Jde o citlivě zrekonstruovanou budovu, která je součástí brdské historie a jsem rád, že bude díky novému informačnímu středisku i centru lesní pedagogiky sloužit nejen zaměstnancům, ale i veřejnosti. Jde o jednu z dalších investic, kterými VLS plní slib, že bude investovat do rozvoje turistické infrastruktura a otevírání Brd veřejnosti po zrušení vojenského újezdu v roce 2016,“ uvedl v této souvislosti ředitel VLS Petr Král.
V pátek 18. ledna Vojenské lesy a statky …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Jan Sotona tiskový mluvčí VLS ČR
s.p.
autor: jap








Další články

Řidič při policejní akci nadýchal půl promile. Policie rozdávala nealko piva Řidič při policejní akci nadýchal půl promile. Policie rozdávala nealko piva Policisté společně s pracovníkem BESIP uspořádali v úterý 14. července v Bohutíně … DOPRAVA Na náměstí 17. listopadu je nové mlžítko. Město reagovalo na přání občanů, část veřejnosti má ale obavy Na náměstí 17. listopadu je nové mlžítko. Město reagovalo na přání občanů, část veřejnosti má ale obavy Na náměstí 17. listopadu je nově zprovozněné mlžítko, které má v horkých dnech pomáhat … AKTUÁLNĚ Traktor se 17 tunami obilí zablokoval silnici, hasiči museli náklad přečerpat Traktor se 17 tunami obilí zablokoval silnici, hasiči museli náklad přečerpat Dopravní nehoda zemědělské soupravy komplikovala v úterý odpoledne provoz na místní … AKTUALIZOVÁNO Středočeští hygienici provedli zatím na táborech 43 kontrol, zjistili dvě závady Středočeští hygienici provedli zatím na táborech 43 kontrol, zjistili dvě závady Středočeští hygienici od začátku letních prázdnin provedli na dětských táborech 43 … AKTUÁLNĚ Hrající fontána na náměstí Arnošta z Pardubic už roky mlčí. Technologie je pod soudem a ten provoz nechce Hrající fontána na náměstí Arnošta z Pardubic už roky mlčí. Technologie je pod soudem a ten provoz nechce Hrající fontána na náměstí Arnošta z Pardubic měla v létě každou celou hodinu spouštět … AKTUÁLNĚ Kombajny nezastavují: Žně ve středních Čechách výrazně předbíhají loňské tempo Kombajny nezastavují: Žně ve středních Čechách výrazně předbíhají loňské tempo Zemědělci ve středních Čechách dosud sklidili zhruba 81 procent ploch s ozimým … Do Česka míří velmi silné bouřky. Hrozí přívalové deště, kroupy i silný vítr Do Česka míří velmi silné bouřky. Hrozí přívalové deště, kroupy i silný vítr Meteorologové varují před velmi silnými bouřkami, které v úterý 14. července zasáhnou … AKTUALIZOVÁNO Orlická přehrada: hladina klesá, lodní výtah stojí Orlická přehrada: hladina klesá, lodní výtah stojí Orlická přehrada se dostala výrazně pod dlouhodobý normál. Hladina je aktuálně osm … FOTOGALERIE Vydejte se poznat Brdy s průvodci. Čeká vás Dům přírody i jedinečná Třítrubecká vyhlídka Vydejte se poznat Brdy s průvodci. Čeká vás Dům přírody i jedinečná Třítrubecká vyhlídka Milovníci Brd mají jedinečnou příležitost poznat už zítra krajinu očima odborníků. … PŘÍRODA
Extrémní závod Bcrossrun 13: Příbram měla silné zastoupení Extrémní závod Bcrossrun 13: Příbram měla silné zastoupení Plzeňská Olympia hostila o víkendu 11.a 12. července 2026 další ročník extrémního … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz