31. 7. svátek má Ignác
Lehátko do vody pro imobilní si lze na Nováku bezplatně zapůjčit v půjčovně sportovního vybavení

25. června 2020   (06:18)
Lehátko do vody pro imobilní si lze na Nováku bezplatně zapůjčit v půjčovně sportovního vybavení
foto: pribram.cz

Po vybudování nového vstupu do vody pro imobilní nyní Sportovní zařízení města Příbram nabízí v Areálu Nový rybník také možnost zapůjčení lehátka, které umožní pohodlný sjezd do vody a radost z koupání i osobám s omezenou hybností těla.


Jedná se o jednoduchý mechanický vozík ve stylu plážového lehátka na kolech, který je určený pro volný čas a rekreaci, na pláž i do vody. Lehátko je polohovatelné a je s ním snadná manipulace při pohybu po trávě, v písku i ve vodě. Povrch lehátka tvoří rychleschnoucí prodyšná síťovina.

Lehátko si lze od tohoto víkendu zapůjčit v půjčovně sportovního vybavení oproti vratné záloze. „Každý z nás se může velmi snadno a nečekaně ocitnout v situaci, kdy se nemůže z nějakého důvodu plně pohybovat. Ať už je to stav trvalý nebo například po úrazu, pohyb vždy pomáhá, a to nejen z hlediska fyzického, ale také psychického zdraví. Zakoupením lehátka za bezmála 30 tisíc korun jsme dotáhli do finále myšlenku příjemnějšího koupání na Nováku i pro imobilní osoby,“ říká ředitel Sportovního zařízení města Příbram Jan Slaba a dodává, že se také nyní zabývá možnostmi parkování pro ZTP poblíž vody.
Používání lehátka je na vlastní odpovědnost, případně na odpovědnost doprovodu. Je určeno pro jednu osobu a při manipulaci vyžaduje pomoc doprovodné osoby. Lehátko není v žádném případě pomůckou určenou pro plavání a nelze ho ve vodě považovat za záchrannou pomůcku. „S lehátkem se dá pohodlně zajet přímo do vody a potom se drží bezpečně při hladině. Pro manipulaci s lehátkem je zapotřebí alespoň jedné další osoby, která lehátko dopraví k vodě. Dohled, případně asistence další osoby je i ve vodě přinejmenším žádoucí,“ dodává Slaba.
Používání lehátka je na vlastní odpovědnost, …
foto: pribram.cz


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

U Památníku Vojna vznikne Alej svobody U Památníku Vojna vznikne Alej svobody Vojna byla táborem nucených prací, v jednu chvíli zde bylo i více než 1400 vězňů. Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Třikrát týdně dochází do objektu příbramské věznice kaplanka Mgr. Vendula Glancová. … Nepřehlédněte Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo. Sjezd z dálnice D4 na Skalce omezila nehoda fabie, tři zranění Sjezd z dálnice D4 na Skalce omezila nehoda fabie, tři zranění Řidič ve vysoké rychlosti nezvládl odbočovací manévr a skončil v příkopu. Večerní prohlídka povede i do pokoje, kde nocoval František Ferdinand d'Este Večerní prohlídka povede i do pokoje, kde nocoval František Ferdinand d'Este Vycházku do budovy Báňského ředitelství v Příbrami povede 5. srpna architekt Michal … Příbramská nemocnice stále neví, jestli získá prostředky z dotační výzvy REAC-EU Příbramská nemocnice stále neví, jestli získá prostředky z dotační výzvy REAC-EU O několika miliardách z první výzvy prozatím rozhodovala rychlost kliknutí v rámci … Bude je bavit házená? V Příbrami pokračují prázdninové tréninky pro děti Bude je bavit házená? V Příbrami pokračují prázdninové tréninky pro děti Sportovní setkání pro všechny věkové kategorie pořádá třikrát týdně na venkovních … Zdražování paliv ve Středočeském kraji pokračuje, benzin je nejdražší od prosince 2014 Zdražování paliv ve Středočeském kraji pokračuje, benzin je nejdražší od prosince 2014 Benzin Natural 95 je u čerpacích stanic ve Středočeském kraji nejdražší za šest a půl … Policisté zadrželi recidivistu, který má na svědomí 12 vloupaček v Příbrami a Obecnici Policisté zadrželi recidivistu, který má na svědomí 12 vloupaček v Příbrami a Obecnici Muži hrozí tříletý pobyt za mřížemi.
V příbramské nemocnici začne v říjnu rozsáhlá rekonstrukce V příbramské nemocnici začne v říjnu rozsáhlá rekonstrukce Nejprve bude zdemolována a znovu postavena budova N, která bude širší a především i …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz