30. 8. svátek má Vladěna

Lazsko přivítá advent dnes v 18 hodin

28. listopadu 2015   (14:57)
Lazsko přivítá advent dnes v 18 hodin
foto: sxc

Těšit se můžete i na kulturní program.



Na sobotní podvečer připravují v Lazsku slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Celý večer se ponese především v duchu hudby.

V současné době v obci vrcholí přípravy na sobotní zahájení letošního adventu. Pro slavnostní rozsvícení obecního stromu, připravili v Lazsku samozřejmě také vánoční kulturní program. Návštěvníci se tak mohou těšit například na flétnové trio Kája, Vojta a Matěj Walenkovi se skladbou Brauner Bär či se známou písní Scarborough Fair, dále pak třeba na Lennonovu píseň Happy Christmas a samozřejmě nebudou chybět ani vánoční koledy Nesem vám noviny, Pásli ovce Valaši nebo třeba Jak jsi krásné neviňátko za doprovodu účinkujících a zpěvu všech zúčastněných. „Samozřejmě také zapálíme první adventní svíci, uvidíme Příběh o svíčce a zápalce a vyslechneme si adventní zamyšlení na téma Odkud pochází adventní věnec,“ říká starosta Lazska František Bártík.

Letošní advent ještě nezačal, ale v Lazsku už chystají některé novinky pro příští rok. „V příštím roce bychom chtěli zajistit pro děti i nějakou vánoční divadelní pohádku. Původně jsme o ní uvažovali už letos, ale všechny divadelní soubory, které jsme oslovili, už měly letos plno,“ dodává František Bártík s tím, že letošní zahájení adventu v Lazsku zakončí pak sousedské poklábosení při čaji a svařáku s ochutnávkou laskomin. Pokud by se chtěl někdo do Lazska vypravit, už třeba jen proto, že v Příbrami bylo letos slavnostní zahájení adventu zrušené kvůli nahlášené bombě, tak může vyrazit do Lazska v sobota 28. listopadu od 18 hodin.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: red
autor: red








Další články

Pozor na cesty do Prahy! První zářijový týden přinese komplikace Pozor na cesty do Prahy! První zářijový týden přinese komplikace S koncem prázdnin musí cestující očekávat kvůli zvýšené intenzitě dopravy také … AKTUÁLNĚ Poslední měření sezony zjistilo zhoršení kvality vody na Živohošti Poslední měření sezony zjistilo zhoršení kvality vody na Živohošti Na některých středočeských koupalištích se v závěru prázdnin mírně zhoršila kvalita … AKTUÁLNĚ „Já sem nechodím proto, abych byl druhý.“ Trenér Marek Čurilla o postupu, tvrdosti, mládeži i tom, proč je Příbram jeho druhý domov „Já sem nechodím proto, abych byl druhý.“ Trenér Marek Čurilla o postupu, tvrdosti, mládeži i tom, proč je Příbram jeho druhý domov Marek Čurilla je hlavním trenérem juniorky HC Baník Příbram a zároveň vede i dorost. V … ROZHOVOR Kdo chce město pro všechny generace? Příbramští patrioti vstupují do voleb Kdo chce město pro všechny generace? Příbramští patrioti vstupují do voleb Zájmem Příbramských patriotů, pod vedením místostarosty Miroslava Peterky, je … VOLBY 2026 Smlouva o telefonu: dokument, který by dnes potřebovala půlka internetu Smlouva o telefonu: dokument, který by dnes potřebovala půlka internetu Debaty o tom, kdy dát dětem první telefon, jak ho zakázat ve školách, kdy pustit děti … NÁZOR Český červený kříž pokračuje na zámku v Bukovanech v odkazu Alice G. Masarykové Český červený kříž pokračuje na zámku v Bukovanech v odkazu Alice G. Masarykové Zámek v Bukovanech na Příbramsku sloužil po více než devadesát let jako ozdravovna a … AKTUÁLNĚ Rok práce, skryté poškození a vlhkost ve zdech. Kaple sv. Kříže se po rekonstrukci otevírá Rok práce, skryté poškození a vlhkost ve zdech. Kaple sv. Kříže se po rekonstrukci otevírá Kaple sv. Kříže na Starém hřbitově v Příbrami je po rozsáhlé rekonstrukci opět … AKTUÁLNĚ Helma může zachránit život! Policisté na Příbramsku kontrolovali cyklisty Helma může zachránit život! Policisté na Příbramsku kontrolovali cyklisty Při jízdě na kole může rozhodovat o životě. Přilba není zbytečnost, ale důležitý … DOPRAVA Kultura bez bariér. Státní muzea budou první neděli zdarma — velká úleva pro rodiny i návštěvníky, kteří počítají každou korunu Kultura bez bariér. Státní muzea budou první neděli zdarma — velká úleva pro rodiny i návštěvníky, kteří počítají každou korunu Od září se otevře možnost, která může změnit víkendové plány mnoha lidí. Státní muzea … AKTUÁLNĚ
/RECEPTY/ Červené klenoty lesa: Brusinky nejsou jen ozdobou svíčkové /RECEPTY/ Červené klenoty lesa: Brusinky nejsou jen ozdobou svíčkové Vrchol léta bývá ve znamení houbaření, ale pokračuje i sběr lesních plodů. Na houby si … POZNÁVÁME BRDY
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz