26. 2. svátek má Dorota




Lanové centrum se přestěhuje z Rynečku na Nový rybník

23. května 2017   (08:34)
Lanové centrum se přestěhuje z Rynečku na Nový rybník
foto: pribram.cz

To je výsledek dohody mezi městem a firmou MTStav.



Na včerejším zasedání zastupitelstva navrhl starosta Jindřich Vařeka zařadit bod Návrh dohody o narovnání se společností MTStav, který nebyl součástí předloženého programu jednání. Zastupitelé jeho návrh schválili. Cílem dohody je, vyřešit situaci kolem lanového centra na Rynečku mimosoudní cestou.

V podstatě jde o to, že lanové centrum bude z klidové zóny na Rynečku odstraněno a přesune se do areálu koupaliště Nový rybník, kde bude instalováno jako dětské lanové hřiště. K tomuto měl připomínku bývalý místostarosta Ivan Šedivý, který se pozastavil nad tím, že na Rynečku centrum nevyhovovalo a je nebezpečné a na Nováku tomu tak nebude. „ Hlavní problém byl ve statice, to ale už na Novém rybníku nebude, protože tam se využijí silné stromy, kde to půjde. Nebude to upevněné na slabých kmenech jako na Rynečku a také sníží se celková výška. Tím se změní z lanového centra na dětské lanové hřiště a bude určené pro menší děti, než tomu bylo na Rynečku. Nezahodí se to dílo, ale využije trochu jinak,“ vysvětlil záměr přesunu Jindřich Vařeka.

Přesun by podle dohody měla zajistit právě firma MTStav na vlastní náklady. Na Rynečku pak v místě současného lanového centra vyroste nová atrakce pro děti. Většina zastupitelů s tímto neměla problém, pouze Vladimír Kyselák měl k dohodě s MTStavem několik výhrad. Ty se mu však pokusilo vyvrátit jak vedení města, tak jeho kolegové právníci, kteří jsou členy zastupitelstva. Přesto se ho o tom, že je smlouva dostačující, nepodařilo přesvědčit. Ale i tak byl návrh dohody mezi městem a MTStavem nakonec schválený.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: RC








Další články

Řidič dodávky srazil chodkyni, ta na místě zemřela Řidič dodávky srazil chodkyni, ta na místě zemřela Ve čtvrtek 26. února dopoledne srazil řidič dodávky ženu v Sedlčanech. Únorové zastupitelstvo bylo nabité. Odpady, parkoviště u LEKA i prodej statku — přehled toho nejdůležitějšího Únorové zastupitelstvo bylo nabité. Odpady, parkoviště u LEKA i prodej statku — přehled toho nejdůležitějšího Únorové zastupitelstvo bylo nabité od začátku do konce. Zastupitelé řešili roky … POLITIKA Sezona záchranných stanic se rozjela. Na Příbramsku už pečují o první nalezené zajíčky Sezona záchranných stanic se rozjela. Na Příbramsku už pečují o první nalezené zajíčky Jaro klepe na dveře a s ním i nejrušnější část roku pro všechny záchranné stanice. Ta … ROZHOVOR Na D4 mezi Mníškem a Dobříší začalo oplocování. Denně tudy projede 30 tisíc aut Na D4 mezi Mníškem a Dobříší začalo oplocování. Denně tudy projede 30 tisíc aut Ředitelství silnic a dálnic zahájilo práce na výstavbě nového oplocení podél dálnice … NEPŘEHLÉDNĚTE Sledujte středeční online jednání zastupitelstva. Řešit se bude odpadová strategie, prodeje pozemků i příspěvek pro hasiče Sledujte středeční online jednání zastupitelstva. Řešit se bude odpadová strategie, prodeje pozemků i příspěvek pro hasiče Zastupitelstvo města Příbram se dnes 25. února 2026 schází k únorovému jednání. V … ON-LINE PŘENOS Výstava žáků v Obecnici pomůže k nákupu výtvarných pomůcek! Výstava žáků v Obecnici pomůže k nákupu výtvarných pomůcek! Brdská příroda, její klid, barvy i jedinečná atmosféra se staly inspirací pro mladé … U Krásné Hory hořela stodola, hasiči vyklízejí seno U Krásné Hory hořela stodola, hasiči vyklízejí seno Krátce po poledni ve středu 25. února byl nahlášen požár v obci Mokřice u Krásné … Počet dětí se sebevražednými myšlenkami rychle roste, linka bezpečí hlásí rekordní nárůst Počet dětí se sebevražednými myšlenkami rychle roste, linka bezpečí hlásí rekordní nárůst Linka bezpečí v posledních letech zaznamenává výrazný nárůst počtu dětí a … NEPŘEHLÉDNĚTE Rozhodčí Příbramska se připravují na novou fotbalovou sezónu Rozhodčí Příbramska se připravují na novou fotbalovou sezónu Fotbalová hřiště na Příbramsku se brzy znovu zaplní a přípravy na novou soutěžní … SPORT
V Narysově se srazily dva osobáky, čtyři zranění účastníci nehody skončili v nemocnici V Narysově se srazily dva osobáky, čtyři zranění účastníci nehody skončili v nemocnici Nehoda se stala před osmou hodinou ráno na silnici v katastru obce Narysov. Podle … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz