Lampionové průvody: Letos bez světýlek v Příbrami
6. listopadu 2021 (07:22)
Dnes se v anglickém parku dobříšského zámku uskuteční odložený 16. ročník lampionového průvodu Cesta pohádkovým lesem. V 16.00 se otevře trasa pro nejmenší děti, která je vhodná i pro rodiče s kočárky. Děti od šesti let si počkají na větší tmu a vyrazí o hodinu později. Od 17.00 se navíc ti odvážní setkají na startu připravené bojovky. „Letos nás čeká mnoho novinek, těšíme se i na návštěvníky z Příbrami a okolí,“ pozvala za pořádající Rodinné centrum Dobříšek jeho koordinátorka Veronika Liotard. Akce končí v 18.30.
Ve středu 10. listopadu organizuje akci Martinská světýlka spolek Jinečáček. Účastníci průvodu se sejdou v půl šesté na parkovišti u kovárny v Jincích. O den později se pohyblivých světel chopí v Podlesí u Příbrami. Vychází se v 17.30 od obecního úřadu (u Pivovaru Podlesí) a cíl je na obecní louce u hřiště.
Pořádání „lampioňáků“ ohlásily i obce na Rožmitálsku. Svatomartinský lampionový průvod projde Hvožďany 11. listopadu, sraz na návsi je v 18.00. V lampionovém průvodu ve Vranovicích, který vyrazí v 17.00 od obecního úřadu, se bude 16. listopadu soutěžit o nejhezčí lampion.
Tradiční a hojně navštěvované Putování se světýlky za svatým Martinem v Příbrami se podle informace pořádajícího Spolku Prokop v letošním roce neuskuteční.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Další články
Barevná kráska ničí českou přírodu. Teď můžete pomoci a ještě vyhrát
S příchodem Týdne invazních druhů vyhlásila Agentura ochrany přírody a krajiny ČR …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Slavnost Korunovace 2026: Svatá Hora zve na světelný průvod i koňské jízdy
Svatá Hora se o víkendu znovu rozzáří slavností, která má kořeny až v roce 1732. …
KULTURA
Od srpna bude jezdit po Příbrami více autobusů s možností nástupu všemi dveřmi
Středočeský kraj od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi v autobusech linek …
DOPRAVA
Už jste letos našli první houby? Pochlubte se s ostatními čtenáři
Po deštích začínají lesy nejen na Příbramsku znovu lákat houbaře. Zatímco někde se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Srdcem na hoře i v dole: Příbram chystá třídenní oslavy hornictví s koncerty, průvody i světovou účastí
Příbram se v polovině června stane dějištěm jedné z největších hornických událostí v …
KULTURA
Tajemní poutníci ze Sargasového moře dostali posilu. Do kraje zamířilo 25 tisíc úhořů
Středočeské řeky, nádrže a rybářské revíry získaly nové vodní obyvatele. Ve dnech 3. a …
AKTUÁLNĚ
Medard začal sluncem. Už od úterý ale dorazí déšť, bouřky a ochlazení
„Medardova kápě, čtyřicet dní kape.“ Tahle jedna z nejznámějších českých pranostik se …
Hledáte stabilní práci ve stavebnictví? Příbramská firma GREBOS roste a nabízí dlouhodobé uplatnění
Pokud hledáte perspektivní a dlouhodobé zaměstnání ve stavebnictví, stojí za to …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Sovy, skřivani a chaos na stole: Co o vás váš mozek opravdu říká (a proč věda bourá mýty)
Noční sovy, kreativní bordeláři a lidé, kteří občas použijí ostřejší slovo, mají jedno …
LIFESTYLE
Medard: svatý, který „umí dělat počasí“. Legendy, věda i pranostiky, které se překvapivě často plní
Svatý Medard má pověst největšího „meteorologa“ mezi svatými. Legenda o orlu, který ho …
POČASÍ





