26. 6. svátek má Adriana

Labutě opět sídlí na Nováku, hnízdo si postavily na ostrůvku

FOTOGALERIE
9. dubna 2019   (13:06)
Dalších 6 fotografií v galeriiLabutě opět sídlí na Nováku, hnízdo si postavily na ostrůvku

Prosíme návštěvníky areálu, aby se k labutím nepřibližovali, ani je nijak nevyrušovali.


Společně s příchodem jara se na Novák vrací i labutí rodinka, která se v minulém roce stala jedním z nejsledovanějších párů v regionu. Letos si naštěstí pro vyvedení potomků vybrala samice klidnější místo, a to na ostrůvku. Minulý rok hnízdila přímo u cesty.

S výstavbou hnízda pomohli pracovníci SZM a také Ochrany fauny ČR. Dobrou zprávou je, že labuť hnízdo přijala a sedí na vejcích. Odborníci varují všechny návštěvníky areálu, aby se vyvarovali návštěvě ostrůvku, a to nejen s ohledem na klidné hnízdění labutí, ale také na vlastní bezpečnost.

Labutě se sice zdají být mírumilovné, při ochraně hnízda se to ale může rychle změnit. Samci mohou vážit kolem 12 kilogramů a v případě ohrožení umí člověku způsobit bolestivé zranění.

Fotogalerie

Labutě opět sídlí na Nováku, hnízdo si postavily na ostrůvku () Labutě opět sídlí na Nováku, hnízdo si postavily na ostrůvku (1) Labutě opět sídlí na Nováku, hnízdo si postavily na ostrůvku (2) Labutě opět sídlí na Nováku, hnízdo si postavily na ostrůvku (3) Labutě opět sídlí na Nováku, hnízdo si postavily na ostrůvku (4) Labutě opět sídlí na Nováku, hnízdo si postavily na ostrůvku (5)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: kapDalší články

V pondělí nás v redakci navštívilo miminko měsíce dubna V pondělí nás v redakci navštívilo miminko měsíce dubna Maminka a tatínek Karinky si přijeli pro zasloužený dárkový balíček 26. června 2019   (06:09) V domě s pečovatelskou službou v Rožmitále pod Třemšínem zahořelo lůžko V domě s pečovatelskou službou v Rožmitále pod Třemšínem zahořelo lůžko Bylo evakuováno celkem 13 osob, předběžná škoda činí 300 000 korun 25. června 2019   (22:17) Nejoblíbenější příbramskou herečkou je Anna Fixová, mezi herci se prosadil Jiří Vojta Nejoblíbenější příbramskou herečkou je Anna Fixová, mezi herci se prosadil Jiří Vojta Do ankety přišlo 1500 lístků. 25. června 2019   (19:57) Placení parkovného přes chytrý telefon je otázkou několika vteřin Placení parkovného přes chytrý telefon je otázkou několika vteřin Po instalaci aplikace, prvním zadání registrační značky a spárování s platební kartou již nemusíte při dalších platbách zadávat žádné údaje 25. června 2019   (16:55) Dopravní nehoda osobního automobilu omezuje provoz v ulici Husova Dopravní nehoda osobního automobilu omezuje provoz v ulici Husova Osobní vozidlo značky Hyundai narazilo do zábrany vedle vozovky a zablokovalo jeden jízdní pruh, na místě se tvoří kolony 25. června 2019   (14:37) AKTUÁLNĚ Město je ochotno podílet se na výstavbě protihlukových stěn Jihovýchodního obchvatu Město je ochotno podílet se na výstavbě protihlukových stěn Jihovýchodního obchvatu V pátek 21. června měli občané možnost předkládat připomínky ke stavbě obchvatu. Své námitky podalo i samotné město 25. června 2019   (12:52) Alka má nové vedení Alka má nové vedení Novou ředitelkou je Mgr. Lenka Mottlová, která má mnohaleté zkušenosti s řízením a rozvojem sociálních služeb pro cílovou skupinu osob se zdravotním postižením. 25. června 2019   (09:51) Uplynulá sobota změnila život hned několika rodinám Uplynulá sobota změnila život hned několika rodinám Při sobotních dopravních nehodách bylo zraněno 11 osob, pro pět z nich přilétl vrtulník 25. června 2019   (07:31) Tropy ve městě? Nemusí být úmorné Tropy ve městě? Nemusí být úmorné Venkovní bazén pojede tento týden ve víkendovém režimu a otevře již v 11 hodin 25. června 2019   (06:01) Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Dechová zkouška u dotyčného vykázala hodnotu bezmála tři promile alkoholu. 24. června 2019   (19:41)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz