15. 6. svátek má Vít

Laboratoře ve středu provedly 8332 testů, přibylo 160 nových případů nákazy koronavirem

16. dubna 2020   (08:48)
Laboratoře ve středu provedly 8332 testů, přibylo 160 nových případů nákazy koronavirem
foto: pribram.cz, ČTK

Za dnešek se zatím celkový počet potvrzených případů zvýšil o dva.


Počet vyléčených z nemoci covid-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru, se od středečního večera zvýšil o 12 na 831. Ve středu v ČR nikdo s touto nákazou v nemocnicích nezemřel. Pokud by byl tento údaj potvrzen i v dalších dnech, bylo by to poprvé od 23. března, kdy v ČR nebyla žádná oběť s covid-19. Potvrzených případů nákazy je 6303. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví k dnešním 08:30.

Laboratoře v Česku ve středu provedly 8332 testů, což je nejvíce od začátku testování. Přibylo 160 nových případů nákazy, což je nižší denní přírůstek než před Velikonocemi, kdy počet testů za den také přesahoval osmitisícovou hranici. Za dnešek se zatím celkový počet potvrzených případů zvýšil o dva.
Ve Středočeském kraji bylo ve čtvrtek ráno 771 nemocných s covid-19, 66 se vyléčilo, 17 zemřelo. Podle posledních statistik je na Příbramsku 43 nakažených, z celkového počtu v Příbrami 20. Obce na Příbramsku na webových stránkách uvádějí 4 nemocné v Krásné Hoře, v Novém Kníně, Sedlčanech a Dobříši pak 2. Jedno onemocnění covid-19 je v Žežicích, Bohutíně, Mokrovratech, Lazci a v Nalžovicích.
Statistika úmrtí se sice ve středu rozšířila o tři mrtvé, ti ale podle údajů ministerstva zemřeli už v předchozích dnech. Více než 35 procent úmrtí připadá na lidi starší 85 let, třetina pak je ve věkové kategorii 75 až 84 let. Na nemoc nezemřel nikdo mladší 25 let. V Praze s nemocí covid-19 zemřelo 69 lidí, naopak Zlínský kraj hlásí pouze jednu oběť.

V hlavním městě je bezmála 1500 potvrzených případů nákazy, na 100.000 obyvatel tak připadá téměř 110 nakažených. V Olomouckém kraji je to více než 95 nakažených na 100.000 obyvatel, v Plzeňském kraji pak více než 86 nakažených na 100.000 obyvatel. Naopak nejméně je nemocí zasažený Jihočeský kraj, na 100.000 obyvatel tam připadá necelých 25 případů.
V nemocnicích bylo ke středě s nemocí covid-19 hospitalizováno 418 lidí. Jejich počet už několik dní klesá. Ubývá také lidí s těžkým průběhem nemoci, ve středu jich nemocnice registrovaly 75. Jako vyléčení nebo do domácí karantény odešlo z nemocnic 367 lidí.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

/FOTO/ Příbram Bobcats ovládli i rakouskou ligu a jsou v semifinále! /FOTO/ Příbram Bobcats ovládli i rakouskou ligu a jsou v semifinále! Flag fotbalisté Příbram Bobcats zažívají další výjimečný rok. Po třech českých … SPORT Budoucnost myslivosti pod lupou. Seminář představí nové technologie i ochranu zvěře Budoucnost myslivosti pod lupou. Seminář představí nové technologie i ochranu zvěře Myslivost dnes zdaleka neznamená jen péči o zvěř a tradice předávané z generace na … NEPŘEHLÉDNĚTE Po deseti letech zpět — a rovnou ve velkém. Hornické slavnosti strhly Příbram i přes páteční déšť Po deseti letech zpět — a rovnou ve velkém. Hornické slavnosti strhly Příbram i přes páteční déšť Příbram má za sebou jeden z nejvýraznějších víkendů posledních let. Hornické slavnosti … FOTOGALERIE Březnické gulášování na starém kluzišti: Vůně, skvělá zábava a dvanáct soutěžních týmů přilákaly stovky lidí Březnické gulášování na starém kluzišti: Vůně, skvělá zábava a dvanáct soutěžních týmů přilákaly stovky lidí Šestý ročník oblíbeného Březnického gulášování proměnil uplynulou sobotu staré … FOTOGALERIE Pravomocné rozsudky k pádu domu v Hailově ulici: odpovědnost nese zhotovitel, nikoli LDM Group Pravomocné rozsudky k pádu domu v Hailově ulici: odpovědnost nese zhotovitel, nikoli LDM Group Pravomocné rozsudky Okresního soudu v Příbrami a Krajského soudu v Praze potvrdily, že … Hřiměždice znovu ovládne adrenalin. Highjump letos přiveze evropskou špičku i rekordmana světa Hřiměždice znovu ovládne adrenalin. Highjump letos přiveze evropskou špičku i rekordmana světa Lom v Hřiměždicích se letos 7. a 8. srpna znovu promění v centrum adrenalinu a … NEPŘEHLÉDNĚTE Bez černý, voňavá léčivka našich zahrad a cest Bez černý, voňavá léčivka našich zahrad a cest Na přelomu května a června rozkvétá podél cest, na okrajích lesů i v zahradách jeden z … AKTUÁLNĚ Eutanazie není problém. Problém je naše zbabělost. Eutanazie není problém. Problém je naše zbabělost. Eutanazie není ten strašák, za který ji vydáváme. Strašákem je naše vlastní zbabělost: … ZDRAVOTNICTVÍ Od neděle platí letní změna jízdních řádů regionálních vlaků Českých drah Od neděle platí letní změna jízdních řádů regionálních vlaků Českých drah V neděli 14. června vstoupila v platnost pravidelná letní změna vlakových jízdních … AKTUÁLNĚ
Příští týden udeří tropické teploty Příští týden udeří tropické teploty Po deštivém a chladnějším období se můžeme těšit na letní teploty. AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz