Kvůli silnému větru mají hasiči ve středních Čechách přes 350 zásahů
30. ledna 2022 (15:05)
Vítr od rána komplikuje dopravu. Podle mluvčího hasičů Jana Sýkory bylo v rámci Středočeského kraje přes 350 výjezdů. Momentálně hasiči zasahují v okolí příbramského skateparku, kde padl vzrostlý strom. Během všech událostí spojených se silným větrem nedošlo ke zranění osob.
Popadané stromy, uvolněné střešní krytiny, ale i spadlé dráty elektrického vedení má na svědomí silný vítr ve Středočeském kraji. Zdejší hasiči mají na kontě 354 zásahů, z nichž se 14 odehrálo na Příbramsku. „Nejčastější zásahy jsou spojené s popadanými stromy přes komunikace. Do této chvíle jich v rámci kraje bylo 287,“ řekl pribram.cz Sýkora.
Kvůli silnému větru bylo v Česku kolem poledne bez proudu skoro 53.000 odběratelů, zhruba o 21.000 víc než ráno. Počet poruch na vysokém napětí přesáhl stovku. Vyplývá to z údajů distribučních firem ČEZ a E.ON. Dispečink společnosti ČEZ Distribuce evidoval k poledni osm desítek poruch na vedení vysokého napětí. Bez elektřiny tak bylo 45.000 odběrných míst. Největší problémy s dodávkami jsou v Královéhradeckém a Středočeském kraji, v každém z nich je od elektřiny odříznuto 9000 odběratelů.
Výstraha na silný a velmi silný vítr platí do dnešní půlnoci. Nejsilněji by podle meteorologů mělo foukat v odpoledních hodinách. K večeru už bude vítr slábnout.
Podle meteorologů bude v pondělí postupovat přes střední Evropu od severozápadu tlaková níže, v dalších dnech okludující frontální systém, za kterým k nám pronikne studený vzduch.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
V Bohutíně hoří garáž
Hasiči v pátek 27. března od přibližně deváté hodiny ranní zasahují u požáru v obci …
AKTUÁLNĚ
Středočeští rybáři obnovují úhoří populaci, do řek letos vypustí tisíce ryb
Středočeští rybáři letos vypustí do svých revírů tisíce úhořů říčních. Cílem je obnova …
PŘÍRODA
Falešný web láká na levné dálniční známky
Policisté varují obyvatele před podvodnými nabídkami při nákupu dálničních známek přes …
KRIMI
Podnikatelé, pozor. Teď se rozhoduje o vašich penězích
Květen a červen jsou pro osoby samostatně výdělečně činné každoročně nejdůležitějším …
ZAJÍMAVOSTI
Příjezd k věznici bude od Dubence od dubna uzavřen
Na základě informace Ředitelství silnic a dálnic ČR bude pravděpodobně od konce dubna …
AKTUÁLNĚ
Benzin i nafta stále zdražují. Nejlevněji doplníte nádrž stále u Silmetu
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 39,90 Kč do 42,50 …
AKTUÁLNĚ
Developerský projekt v Žežické: 144 bytů, příspěvek 8,4 milionu. Kdo za projektem stojí?
V Žežické má vyrůst 144 nových bytů a jde o jeden z největších bytových projektů, …
POLITIKA
Starosta omluven, jednání vedl místostarosta Karpíšek. Kdo čekal ostré střety, ten se nedočkal — přesto jeden bod dokázal zastupitele rychle vrátit na zem
Čtyřicáté zasedání Zastupitelstva města Příbrami proběhlo ve středu 25. března 2026. …
POLITIKA
Brdy už hasiče nezastaví. Nová čtyřkolka jim šetří čas i síly
Příbramští profesionální hasiči mají nového parťáka do terénu. Do jejich výbavy nově …
AKTUÁLNĚ
HOTOVO! Příbram to dokázala. Infarktový obrat, drama v prodloužení a postup do semifinále je doma!
Baník to dokázal! Příbram v třetím čtvrtfinále předvedla obrovskou vůli, když ani …
SPORT






