14. 10. svátek má Agáta

Kvůli přemnoženým hlodavcům proběhla letos v červnu plošná deratizace města

23. července 2019   (11:32)
Kvůli přemnoženým hlodavcům proběhla letos v červnu plošná deratizace města

Jarní průtrž mračen vyplavila u Hořejší Obory větší množství potkanů. Město ve spolupráci s rybáři rychle zasáhlo. Kvůli potkanům se přistoupilo k plošné deratizaci


Příbramská Hořejší Obora se stala oblíbeným místem nejen pro rodinné vycházky. Po březích rybníka korzují maminky s dětmi, na lavičkách odpočívají senioři, potkávají se tu pejskaři. Není vůbec divu, že se tu líbí i hlodavcům. V roce 2017 se jim tu dokonce líbilo natolik, že došlo k jejich přemnožení a potkani narostli do obřích rozměrů. Chvíli to vypadalo, že se situace ustálila, ale letošní jarní průtrž mračen vyplavila na povrch opět větší množství potkanů. Zcela vyhubit se je tedy nepodařilo.

Jaká je situace nyní? Jakým způsobem město tento problém řeší? Zeptali jsme se paní Daniely Wagnerové z Odboru životního prostředí města Příbrami.
 
Jak často probíhá deratizace?
Město Příbram má smluvní firmu na deratizaci potkanů. Vždy jsme to řešili tak, že když se potkani vyskytli, tak jsme firmě zavolali a oni je vyhubili. Časem se však ukázalo, že se situace nelepší. Potkani se velmi rychle množí a situace byla již neúnosná. Proto jsme letos v červnu přistoupili k plošné deratizaci. Firma 1. SčV deratizovala všechny své kanály a ostatní majetek a my jsme deratizovali pozemky města. Deratizace trvala 14 dní a ještě nyní se stále dolaďuje.

Kdy je v plánu další deratizace?
Další deratizace proběhne letos v říjnu. Bude také plošná.

Týká se problém i jiných lokalit v Příbrami?
Ohniska nejsou jen u Hořejší Obory, hlodavci se vyskytují například v Příbrami 7 a 8. Líbí se jim u ubytoven, hnízd na odpady. Všude tam, kde mají dostatek potravy.

Příbram zdaleka není jediným městem, které se potýká s přemnoženými potkany. V Praze žilo v roce 2017 potkanů dokonce více, než obyvatel. Na jednoho Pražana připadalo tenkrát dokonce 4 až 5 potkanů.

Příbramská Hořejší Obora se stala oblíbeným …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Zatímco spousta lidí by to psychicky nezvládla, Jiří Oktábec se s nepřízní osudu dokázal obdivuhodně vyrovnat a úsměv z tváře mu nikdy nezmizel. 14. října 2019   (06:16) Smetanka lékařská: Bylinka na rakovinu, která roste všude Smetanka lékařská: Bylinka na rakovinu, která roste všude Nyní je vhodná doba pro sběr pampeliškového kořene 13. října 2019   (19:01) Huť Barbora se pravděpodobně dostaví z Norských fondů Huť Barbora se pravděpodobně dostaví z Norských fondů Na huť se přijeli podívat odborníci z Norska. „Když viděli, že se na Příbramsku o technické památky umíme postarat, dali našemu projektu zelenou,“ uvedl RSDr. Josef Hála 13. října 2019   (15:28) V Novém rybníce plavalo zhruba 7 metráků lína obecného V Novém rybníce plavalo zhruba 7 metráků lína obecného Z dvaceti nasazených kaprů jich zbyla zhruba polovina 13. října 2019   (11:40) Rostou. Sezona houbaření není u konce, lidé stále nosí plné koše Rostou. Sezona houbaření není u konce, lidé stále nosí plné koše Houby stále rostou ve velkém, a pokud nepřijdou v příštích dnech mrazivá rána, můžeme se ještě těšit na plné košíky. 13. října 2019   (08:33) Opětovné zavedení střeleb z minometů zachrání brdská vřesoviště Opětovné zavedení střeleb z minometů zachrání brdská vřesoviště Střelby z minometů podpořila i Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky. Současný způsob užívání posádkového cvičiště neumožňuje dostatečné narušení povrchu pro zachování vřesoviště 13. října 2019   (06:45) V Příbrami teklo víno proudem V Příbrami teklo víno proudem Organizátoři Vinného koštu o přeložení akce na jiný termín neuvažovali. 12. října 2019   (19:58) Dopravní nehoda uzavřela dálnici D4, jedno z vozidel skončilo na střeše Dopravní nehoda uzavřela dálnici D4, jedno z vozidel skončilo na střeše V místě se tvořily několikakilometrové kolony 12. října 2019   (17:43) Hasiči se museli slaňovat ke zraněnému horolezci Hasiči se museli slaňovat ke zraněnému horolezci Adrenalinový zážitek má za sebou skupina horolezců 12. října 2019   (15:32) Zfetovaný řidič pod vlivem pervitinu při zběsilé jízdě naboural do několika aut. Nakonec atakoval vůz městské policie Zfetovaný řidič pod vlivem pervitinu při zběsilé jízdě naboural do několika aut. Nakonec atakoval vůz městské policie Policejní akce skončila v objektu příbramského „Křižáku.“ 12. října 2019   (11:58) NepřehlédněteKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz