24. 8. svátek má Bartoloměj

Kvůli přemnoženým hlodavcům proběhla letos v červnu plošná deratizace města

23. července 2019   (11:32)
Kvůli přemnoženým hlodavcům proběhla letos v červnu plošná deratizace města

Jarní průtrž mračen vyplavila u Hořejší Obory větší množství potkanů. Město ve spolupráci s rybáři rychle zasáhlo. Kvůli potkanům se přistoupilo k plošné deratizaci


Příbramská Hořejší Obora se stala oblíbeným místem nejen pro rodinné vycházky. Po březích rybníka korzují maminky s dětmi, na lavičkách odpočívají senioři, potkávají se tu pejskaři. Není vůbec divu, že se tu líbí i hlodavcům. V roce 2017 se jim tu dokonce líbilo natolik, že došlo k jejich přemnožení a potkani narostli do obřích rozměrů. Chvíli to vypadalo, že se situace ustálila, ale letošní jarní průtrž mračen vyplavila na povrch opět větší množství potkanů. Zcela vyhubit se je tedy nepodařilo.

Jaká je situace nyní? Jakým způsobem město tento problém řeší? Zeptali jsme se paní Daniely Wagnerové z Odboru životního prostředí města Příbrami.
 
Jak často probíhá deratizace?
Město Příbram má smluvní firmu na deratizaci potkanů. Vždy jsme to řešili tak, že když se potkani vyskytli, tak jsme firmě zavolali a oni je vyhubili. Časem se však ukázalo, že se situace nelepší. Potkani se velmi rychle množí a situace byla již neúnosná. Proto jsme letos v červnu přistoupili k plošné deratizaci. Firma 1. SčV deratizovala všechny své kanály a ostatní majetek a my jsme deratizovali pozemky města. Deratizace trvala 14 dní a ještě nyní se stále dolaďuje.

Kdy je v plánu další deratizace?
Další deratizace proběhne letos v říjnu. Bude také plošná.

Týká se problém i jiných lokalit v Příbrami?
Ohniska nejsou jen u Hořejší Obory, hlodavci se vyskytují například v Příbrami 7 a 8. Líbí se jim u ubytoven, hnízd na odpady. Všude tam, kde mají dostatek potravy.

Příbram zdaleka není jediným městem, které se potýká s přemnoženými potkany. V Praze žilo v roce 2017 potkanů dokonce více, než obyvatel. Na jednoho Pražana připadalo tenkrát dokonce 4 až 5 potkanů.

Příbramská Hořejší Obora se stala oblíbeným …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Příští týden poklesne hladina vody pod hranici, která je potřebná pro provoz lodního výtahu 24. srpna 2019   (09:47) Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30) Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Pravidelné výlovy, vysazení čisticích rostlin a zvýšení průtoku vody. To vše by mělo zkvalitnit vodu v Novém rybníce 23. srpna 2019   (06:08) Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Nejhorší kvalita vody je v Pilském rybníku na Příbramsku 22. srpna 2019   (18:35) Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Počítejte se zdržením 22. srpna 2019   (16:00)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz