8. 12. svátek má Květoslava

Kvůli přemnoženým hlodavcům proběhla letos v červnu plošná deratizace města

23. července 2019   (11:32)
Kvůli přemnoženým hlodavcům proběhla letos v červnu plošná deratizace města

Jarní průtrž mračen vyplavila u Hořejší Obory větší množství potkanů. Město ve spolupráci s rybáři rychle zasáhlo. Kvůli potkanům se přistoupilo k plošné deratizaci


Příbramská Hořejší Obora se stala oblíbeným místem nejen pro rodinné vycházky. Po březích rybníka korzují maminky s dětmi, na lavičkách odpočívají senioři, potkávají se tu pejskaři. Není vůbec divu, že se tu líbí i hlodavcům. V roce 2017 se jim tu dokonce líbilo natolik, že došlo k jejich přemnožení a potkani narostli do obřích rozměrů. Chvíli to vypadalo, že se situace ustálila, ale letošní jarní průtrž mračen vyplavila na povrch opět větší množství potkanů. Zcela vyhubit se je tedy nepodařilo.

Jaká je situace nyní? Jakým způsobem město tento problém řeší? Zeptali jsme se paní Daniely Wagnerové z Odboru životního prostředí města Příbrami.
 
Jak často probíhá deratizace?
Město Příbram má smluvní firmu na deratizaci potkanů. Vždy jsme to řešili tak, že když se potkani vyskytli, tak jsme firmě zavolali a oni je vyhubili. Časem se však ukázalo, že se situace nelepší. Potkani se velmi rychle množí a situace byla již neúnosná. Proto jsme letos v červnu přistoupili k plošné deratizaci. Firma 1. SčV deratizovala všechny své kanály a ostatní majetek a my jsme deratizovali pozemky města. Deratizace trvala 14 dní a ještě nyní se stále dolaďuje.

Kdy je v plánu další deratizace?
Další deratizace proběhne letos v říjnu. Bude také plošná.

Týká se problém i jiných lokalit v Příbrami?
Ohniska nejsou jen u Hořejší Obory, hlodavci se vyskytují například v Příbrami 7 a 8. Líbí se jim u ubytoven, hnízd na odpady. Všude tam, kde mají dostatek potravy.

Příbram zdaleka není jediným městem, které se potýká s přemnoženými potkany. V Praze žilo v roce 2017 potkanů dokonce více, než obyvatel. Na jednoho Pražana připadalo tenkrát dokonce 4 až 5 potkanů.

Příbramská Hořejší Obora se stala oblíbeným …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Truhlář z Jinec se po devíti letech vrátil ke zvedání činek. Dnes je mistrem světa v benchpressu Truhlář z Jinec se po devíti letech vrátil ke zvedání činek. Dnes je mistrem světa v benchpressu Karel Turek na mistrovství světa v Polsku překonal svůj rekord a zvedl 200 kg 7. prosince 2019   (18:32) Část stromků a ozdob obsahuje nebezpečné látky Část stromků a ozdob obsahuje nebezpečné látky Třináct testovaných vánočních stromků a řetězů překračuje zákonné limity a nikdy se neměly dostat do oběhu. Některé z nich se prodávaly i na českém trhu 7. prosince 2019   (15:30) Město chce pronajmout městskou chatu Granit, lidé sepsali petici Město chce pronajmout městskou chatu Granit, lidé sepsali petici Výběrové řízení na pronájem městské chaty bude vyhlášeno v nebližších dnech. Minimální požadovaná částka za nájemné je 450 000 Kč za rok 7. prosince 2019   (12:07) Čertovský Novák přilákal tisíce návštěvníků. Velkolepý ohňostroj nadchl přihlížející Čertovský Novák přilákal tisíce návštěvníků. Velkolepý ohňostroj nadchl přihlížející Pořadatelé Ledově čertovského Nováku, pod taktovkou vládce všech čertů a jedinou ženou v říši pekelné, dovedli akci k naprosté dokonalosti. 7. prosince 2019   (09:11) Kámen z dolů byl poztrácen a částečně zcizen. Opěrná zeď u dolu Anna dostala nový odstín Kámen z dolů byl poztrácen a částečně zcizen. Opěrná zeď u dolu Anna dostala nový odstín Nově budovaná zeď se skládá z kamene se žlutohnědým odstínem, který je barevně odlišný od kamenných staveb v okolí 7. prosince 2019   (07:14) Chlebáčci, řada necek a kádí, voňavé stromky. Hornický adventní trh byl skromný, ale měl své kouzlo Chlebáčci, řada necek a kádí, voňavé stromky. Hornický adventní trh byl skromný, ale měl své kouzlo Celá strana příbramského náměstí od ústí Pražské ulice k lékárně U Bílého lva patřila betlémářům. Prodávaly se tzv. betlémy pro chudé, vyrobené z chlebového těsta 6. prosince 2019   (19:37) Opravit chodníky, zastřešit hřiště, osvětlit přechod pro chodce. Lidé přišli na úřad a řekli, co chtějí Opravit chodníky, zastřešit hřiště, osvětlit přechod pro chodce. Lidé přišli na úřad a řekli, co chtějí Veřejné slyšení k rozpočtu se letos v Příbrami konalo poprvé 6. prosince 2019   (15:48) Lucifer má připravené pekelné křeslo, pod knihou hříchů se prohýbá stojan Lucifer má připravené pekelné křeslo, pod knihou hříchů se prohýbá stojan Čtyřicet čertů čeká na hříšníky. Možná přijede i pekelné koňské spřežení. 6. prosince 2019   (12:51) Policie zavítala do samotného pekla Policie zavítala do samotného pekla Co nebo kdo je to „Mišguláš“? Na tuto otázku zná odpověď pětice příbramských čertů. 6. prosince 2019   (10:33) Gangloffova šindelka se vrací do Rožmitálu Gangloffova šindelka se vrací do Rožmitálu Podbrdské muzeum získalo originál unikátního stroje vyrobeného před 120 lety v Rožmitále. Stane se součástí stálé expozice věnované lesmistru a vynálezci Karlu Gangloffovi. 6. prosince 2019   (08:57)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz