Kvůli počasí je v Česku 6600 domácností bez elektřiny
2. února 2023 (14:18)
Kvůli počasí bylo dnes kolem 13:00 v Česku 6600 domácností bez elektrického proudu. Poruchy jsou hlavně na Trutnovsku a Příbramsku. Energetici také evidují sedm poruch na vysokém napětí. ČTK to řekla mluvčí energetické skupiny ČEZ Soňa Holingerová. Dodávky jsou přerušeny nejčastěji kvůli stromům popadaným do vedení.
Pracovníci poruchových čet do terénu vyjížděli už v noci na dnešek a ráno. Nejhorší situace byla ve středu kolem 21:00, kdy energetici evidovali dvě desítky poruch na vedení vysokého napětí a bez elektřiny bylo na území, které zásobuje ČEZ Distribuce, asi 18.000 domácností. "Nejčastější příčinou byl pád stromů a větví do vedení, došlo k poškození izolátorů, přetržení vedení," uvedla mluvčí.
V uplynulých hodinách energetici opravovali především poruchy ve středních Čechách, na Děčínsku, Litoměřicku či na západě a východě Čech. Na mnohých místech se dodávky podařilo obnovit. Aktuálně je bez elektřiny 6600 domácností, z toho asi 3300 na Trutnovsku a 2500 na Příbramsku.
Počasí může komplikovat dodávky elektřiny i v dalších dnech. Meteorologové prodloužili výstrahu před silným větrem. V části Česka platí do soboty. Na některých místech může vítr v nárazech dosáhnout rychlosti i 90 kilometrů za hodinu. Na horách mohou vznikat sněhové jazyky, někde i závěje, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Jinečtí dělostřelci zahájili přípravu pro nasazení do zahraniční operace v Pobaltí
•Jedinečná mapa z 19. století putuje do Březnice
•Jince mají svou vinici. Vinohrad zde ale nehledejte
Další články
Na silnici nad Věšínem skončilo auto na střeše
V pátek 10. dubna před desátou dopoledne vyjížděli záchranáři k nahlášené nehodě v …
FOTOGALERIE
Voda, běh a první odpovědi sezony: Příbram hostí už v sobotu napínavý aquatlon
Triatlonová sezona se rozjíždí a hned zkraje nabídne pořádně zajímavou podívanou. V …
SPORT
Policejní pyrotechnik odpálil nalezenou munici na místě
Ve čtvrtek 9. dubna po 9. hodině ráno byl ohlášen nález munice v katastru obce …
NEPŘEHLÉDNĚTE
V Prokopské ulici přibydou vodicí linie. Město napravuje nedostatek z rekonstrukce
V Prokopské ulici na Březových Horách se chystají další úpravy. Město zde nechá …
AKTUÁLNĚ
Baník venku vyhrál 6:3, doma vedl 2:1. Přesto končí. Rozhodla jediná špatná třetina
Hokejisté HC Baník Příbram vstoupili do rozhodujícího utkání přesně tak, jak …
SPORT
Benzin i nafta jsou stále nejlevnější u Silmetu i na čerpacích stanicích Prim
Za benzin Natural 95 zaplatíte do čtvrtka v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 43,90 Kč …
AKTUÁLNĚ
Středočeské Velikonoce: policie kontrolovala přes 7 tisíc řidičů, našli se i pod vlivem alkoholu a drog
Během letošních velikonočních svátků a prodlouženého víkendu prováděli policisté ve …
DOPRAVA
Páteční šok: Déšť se místy změní ve sněžení
Páteční dopoledne přinese nečekaný obrat. Zatímco den začne pod zataženou až oblačnou …
AKTUÁLNĚ
V křižovatce na výjezdu z Příbrami se srazily osobáky, záchranáři tam jeli kvůli dítěti
Dopravní nehoda se stala ve čtvrtek 9. dubna před 10. hodinou na silnici v křižovatce …
AKTUÁLNĚ
Do Příbrami dorazila móda z jihu Evropy. Otevřel se nový butik ALTA
Jaro letos v Příbrami nepřineslo jen teplejší počasí, ale i nový módní vítr. Na konci …
PR





