24. 1. svátek má Milena

Kvůli nákupu a oplocování pozemků zanikají polní cesty a pěšiny

12. srpna 2019   (08:39)
Kvůli nákupu a oplocování pozemků zanikají polní cesty a pěšiny

Se zánikem cest se setkávají především obyvatelé okrajových částí města a vesnic.



Možná se to stalo i vám. Po nějaké odmlce se vracíte na místo svého mládí, plánujete si procházku po oblíbené trase, kterou v polovině přetne drátěnka. Pěšiny, které dříve vedly po krajině, jsou čím dál tím více ukončovány soukromými pozemky. Právě jejich skupování a oplocování je záležitostí především posledních dvou desítek let. Své o tom ví především obyvatelé z okrajových částí města nebo vesnic.

„Dřív tu bývaly dva takové plácky, kde se děti mohly vyblbnout. Už skoro není, kam jít na procházku a dokonce i přístup k vodě je dnes přes soukromý pozemek, takže prakticky nemožný,“ posteskl si pan Milan, který několik desítek let jezdí do chatové oblasti u Orlické přehrady.

Podobné problémy zaznamenali i někteří obyvatele na Zdaboři, kteří se tak nemohou po vyšlapaných pěšinách dostat k rybníku Drozďák a do jiných míst. Problém je ale většinou v tom, že pěšiny nejsou nikde vedeny jako komunikace a nový majitel pozemku tak není povinen je zachovat.

„Na těchto pozemcích silniční správní úřad neeviduje žádnou komunikaci, kterou by měla ve vlastnictví případně ve správě,“ informuje na webových stránkách města Příbram Simona Žďánská ze stavebního úřadu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: red
autor: red








Další články

Plesová sezóna je v plném proudu. Na co si dát pozor, aby nepřišlo faux pas? Plesová sezóna je v plném proudu. Na co si dát pozor, aby nepřišlo faux pas? Plesová sezóna je v plném proudu a s ní i otázka, co si obléct, aby večer proběhl bez … Kriminalita v Česku v roce 2025: Podvody a kyberútoky na vzestupu i na Příbramsku Kriminalita v Česku v roce 2025: Podvody a kyberútoky na vzestupu i na Příbramsku Celková kriminalita v České republice v roce 2025 opět klesla, zároveň se ale výrazně … Firma zmizela, dluh zůstal. Město Příbram řeší 145 tisíc po provozovateli herny Firma zmizela, dluh zůstal. Město Příbram řeší 145 tisíc po provozovateli herny Zastupitelé na lednovém jednání projednají návrh na odpis nedobytné pohledávky ve výši … Politika Péče o zachování brdské krajiny vyšla loni na skoro osm milionů korun Péče o zachování brdské krajiny vyšla loni na skoro osm milionů korun Ani v roce 2025 nezůstala Chráněná krajinná oblast Brdy bez pozornosti. Péče o zdejší … Sociálních pohřbů přibylo. Výrazný nárůst je v Příbrami Sociálních pohřbů přibylo. Výrazný nárůst je v Příbrami Počet sociálních pohřbů v některých větších městech Středočeského kraje v posledních … Nejdelší tunel středočeské D3 roste rychleji, než čekali. První čtvrtina je hotová Nejdelší tunel středočeské D3 roste rychleji, než čekali. První čtvrtina je hotová Průzkumná štola pro tunel Kamenná Vrata na budoucí středočeské D3 — v úseku mezi … AKTUÁLNĚ Masopust: Nejbarevnější česká tradice, která přežila staletí Masopust: Nejbarevnější česká tradice, která přežila staletí Tři králové symbolicky uzavřeli vánoční čas a začalo období, kdy se svět obrací vzhůru … Masopust /VIDEO/ Obránci zvířat protestovali před prodejnou COOP proti prodeji vajec z klecových chovů /VIDEO/ Obránci zvířat protestovali před prodejnou COOP proti prodeji vajec z klecových chovů Organizace OBRAZ – obránci zvířat uspořádala v pátek 23. ledna ráno protestní akci … FOTO Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nejdráž natankujete stále na čerpačkách OMV a MOL Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nejdráž natankujete stále na čerpačkách OMV a MOL Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 30,90 Kč do 33,90 … AKTUÁLNĚ
Dům s cenou 20 milionů a energetickým štítkem G. Zastupitelé rozhodnou, zda půjde do dražby Dům s cenou 20 milionů a energetickým štítkem G. Zastupitelé rozhodnou, zda půjde do dražby Zastupitelstvo města Příbram bude ve středu 28. ledna rozhodovat o dalším osudu … Politika
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz