Kvůli mnoha testům mohou lidé dostávat pozdě SMS z hygieny
26. ledna 2022 (14:50)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Kvůli šíření nakažlivější varianty omikron jsou současné počty testů a jejich pozitivních výsledků nejvyšší od začátku epidemie koronaviru v březnu 2020.
Pozitivně testovaní lidé mohou dostávat později SMS zprávy s pokyny k sebetrasování a zahájení karantény. Důvodem je velké množství přijímaných výsledků, které zpomaluje informační systémy ministerstva zdravotnictví. Na twitteru o tom informovali zástupci Chytré karantény.
Kvůli šíření nakažlivější varianty omikron jsou současné počty testů a jejich pozitivních výsledků nejvyšší od začátku epidemie koronaviru v březnu 2020. Například v pondělí bylo téměř 120.000 PCR testů, skoro 54.000 antigenních testů a z nich přes 30.000 pozitivních výsledků. V úterý pak bylo pozitivních přes 39.000 testů.
"Kvůli velkému počtu přijímaných laboratorních výsledků dochází k částečnému zpomalení systémů, což může vést ke zpoždění v trasování včetně SMS o sebetrasování. V těchto případech prosím dodržujte karanténu. Na optimalizaci systému pracujeme a za komplikace se omlouváme," napsala Chytrá karanténa.
Podle souhrnných dat o trasování klesá počet případů vyřešených za posledních 24 hodin. Za poslední týden je to průměrně 31 procent pozitivně testovaných a 54 procent jejich rizikových kontaktů.
V pracovních dnech minulého týdne se na trasování podílelo 700 až 800 hygieniků a 600 až 700 pracovníků externích call center. V minulém týdnu vyplnilo sebetrasovácí formulář většinou kolem 14.000 lidí denně, v neděli počet vyskočil na více než 22.000. Ve většině případů, kdy lidé sebetrasování vyplní, už není podle dat nutný hovor s operátorem.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Počet výjezdů dál roste. Středočeský kraj bude obnovovat vozový park nákupem nových sanitek
Středočeští krajští radní odsouhlasili nákup 40 sanitek pro záchrannou službu v letech …
ZDRAVOTNICTVÍ
Ředitelka ZŠ, Příbram VII, 28. října 1 Renata Nováková: „Naší prioritou je bezpečné a zdravé prostředí pro děti“
Jak vypadá škola, která staví na uměleckém zaměření a zároveň klade důraz na výkon i …
ROZHOVOR
Bobři v Brdech pokračují v díle. Vytvořili krajinu plnou tůní a života
Brdské bobry si už každý bude navždy spojovat s tím, jak přehradili Klabavu pod …
POZNÁVÁME BRDY
Pietní akt u Slivice připomene poslední bitvu druhé světové války v Evropě
U Památníku Vítězství na Slivici se v neděli 10. května uskuteční pietní akt věnovaný …
HISTORIE
Výjimečná příležitost: Reprezentativní obchodní prostor 200 m² přímo na náměstí v Příbrami
V samotném centru Příbrami se nově nabízí k pronájmu atraktivní prostor o velikosti …
PR
Užitková vozidla na D4 přecházejí na ekologické biopalivo. Emise klesnou až o 75 procent
Údržba nové dálnice D4 míří k výrazně ekologičtějšímu provozu. Společnost Via Salis …
DOPRAVA
Tipy na víkend: Vyzkoušejte si práci architekta, přivítejte jaro nebo zajděte na koncert!
Tento víkend bude v Galerii Františka Drtikola připraven zajímavý program pro malé i …
AKTUÁLNĚ
Rožmitálská Družina zámku Růže láká na šerm i vystoupení pro královnu Johanku
Šermířské skupiny zažívají v Česku rostoucí zájem – nejen jako forma historické …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Hotel Belveder čekají změny. Novým ředitelem se stává Tomáš Bezouška
Hotel Belveder, jedna z tradičních ubytovacích kapacit v Příbrami, prochází v …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Jen pět procent lidí má šanci potkat ideálního partnera, ukazuje studie
Naše volba partnera není náhoda. O tom, kdo nás přitáhne a koho vůbec pustíme blíž, …
LIFESTYLE




