Kvůli koronaviru v týmu Karviné má Příbram šanci zůstat v první lize
2. července 2020 (17:35)
foto: pribram.cz
Pokud by se nedohrála skupina o záchranu, z nejvyšší soutěže by nikdo nesestoupil, a i Příbram by zůstala v první lize bez dohrání barážových zápasů.
Kvůli nákaze koronavirem v týmu Karviné se o víkendu v první fotbalové lize nebudou hrát tři zápasy skupiny o záchranu, další utkání se uskuteční podle plánu. Ligová fotbalová asociace chce navzdory této komplikaci sezonu dokončit a čeká na rozhodnutí hygieniků.
"Ligová fotbalová asociace (LFA) bude v součinnosti s klubem Karviné hledat řešení kompletního dohrání soutěžního ročníku, což i nadále zůstává hlavním cílem vedení soutěže. O dalších krocích bude LFA i klub informovat až ve chvíli, kdy bude znám další výsledek šetření příslušné hygienické stanice," uvedla LFA v tiskové zprávě.
Situace v Karviné tak může ohrozit dohrání nejvyšší soutěže. Kdyby musel do karantény celý tým, nemohl by dokončit sezonu podle plánu. "Pokud by byla na klub uvalena striktní a plošná čtrnáctidenní karanténa, už by to bylo řešitelné jen velmi obtížně," řekl webu SeznamZpravy.cz předseda LFA Dušan Svoboda.
V sobotu se nebudou hrát zápasy Zlín – Karviná, Příbram – Teplice a Opava – Olomouc. Kromě utkání Karviné odložila LFA další dva duely o záchranu "z důvodu zachování regulérnosti soutěže".
Pokud by se nedohrála skupina o záchranu, z nejvyšší soutěže by nikdo nesestoupil. Z druhé ligy by postoupil jen vítěz a zrušila by se baráž. Příští ročník nejvyšší soutěže by hrálo 17 místo obvyklých 16 týmů.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Další komentovaná vycházka k výročí první písemné zmínky o městě je už v neděli
Město Příbram zve všechny zájemce na třetí komentovanou vycházku letošního roku, která …
HISTORIE
Pohřešovaný muž z Bohutína byl nalezen bez známek života
Ve čtvrtek 19. března vyhlásila policie pátrání po 54letém muži z obce Bohutín. …
AKTUÁLNĚ
Fanouškovské hlasování v anketě Sportovec Příbramska: systém odhalil neplatné hlasy
Redakce pribram.cz v posledních dnech zaznamenává nestandardní hlasování v některých …
AKTUÁLNĚ
Tipy na víkend: O víkendu se můžete začít připravovat na Velikonoce, přijít fandit příbramským sportovcům nebo sledovat závody!
Předposlední březnový víkend nabídne opravdu pestrý program. Budete si moci přijít …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Brdská příroda volá o pomoc: stovky kilometrů tras čekají na dobrovolníky. Začíná se už v pátek
Dobrovolníci, rodiny s dětmi i milovníci přírody se opět mohou zapojit do tradiční …
PŘÍRODA
Nemocnice v Příbrami nasadila špičkovou UV technologii. Pomůže v boji proti infekcím
Oblastní nemocnice Příbram rozšiřuje své technologické vybavení o moderní UV-C …
Galavečer sportu v Příbrami: Kdo se stal nejlepším sportovcem roku 2025?
Ve čtvrtek 19. března večer se v příbramské divadle koná dlouho očekávaný Galavečer …
ON-LINE PŘENOS
Který městský problém si podle vás zaslouží „černého Petra“?
Příbram funguje dál svým běžným rytmem, ale řada problémů zůstává otevřená. Na přání …
ANKETA
Řidič při couvání porazil ženu v Příbrami
Ve čtvrtek 19. března odpoledne vyjížděli záchranáři k nahlášené nehodě se …
AKTUÁLNĚ
Ceny benzinu a nafty jdou stále nahoru. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u značky Prim
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 38,50 Kč do 40,90 …
AKTUÁLNĚ




