11. 4. svátek má Izabela

Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích se zlepšila

28. července 2022   (19:13)
Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích se zlepšila
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka

Další měření na většině přírodních koupališť v regionu provedou hygienici v pondělí


Voda ve středočeských přírodních koupalištích má na většině míst dobrou kvalitu, zlepšení tento týden prokázalo kontrolní měření na koupališti Vyžlovka u Prahy. Minulý týden tam hygienici kvůli zvýšenému množství sinic koupání nedoporučovali, voda byla na stupni čtyři, dnes zveřejněné výsledky ji hodnotí stupněm jedna, tedy nejlepším. Na třech místech, v Pilském rybníku, v Županovicích na Příbramsku a v jezeře Ostrá na Nymbursku, je voda nadále zhoršená a nevhodná ke koupání pro citlivé lidi a děti. Ostatní by se po koupání měli osprchovat. Další místa v regionu mají výbornou kvalitu vody. Vyplývá to z výsledků měření, které středočeští hygienici zveřejnili na webu.

Županovice na Slapech hygienici hodnotí stupněm tři, voda má zvýšený výskyt sinic, zdravotním rizikem ale podle mluvčí středočeských hygieniků Dany Šalamunové není. Zhoršenou kvalitu se stupněm tři mají i Pilský rybník a jezero Ostrá. "Vysoký obsah fytoplanktonu obsahuje především řasy, nicméně výrazně zvyšuje obsah chlorofylu a voda na těchto lokalitách má významně sníženou průhlednost," uvedla Šalamunová.
Mírně zhoršenou kvalitu vody hodnocenou stupněm dva mají Písník v Bakově nad Jizerou na Mladoboleslavsku, jezero Poděbrady na Nymbursku a Proboštská jezera u Prahy. Podle hygieniků je to pro letní měsíce poměrně běžný stav. "Pokud fytoplankton neobsahuje výrazné množství sinic, je koupání v takových vodách naprosto bezproblémové," uvedla Šalamunová.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Zimní sezóna na nové D4: sypače najezdily téměř 40 tisíc kilometrů Zimní sezóna na nové D4: sypače najezdily téměř 40 tisíc kilometrů Zimní údržba nové dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem byla pro tým Via Salis Operations … DOPRAVA Malý, ale neohrožený. To je kulíšek nejmenší Malý, ale neohrožený. To je kulíšek nejmenší Je nejmenší, ale zároveň nejodvážnější a možná i nejdrzejší sovou. Ano, řeč je o … POZNÁVÁME BRDY Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho soustrojí opět v plné síle Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho soustrojí opět v plné síle Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho ze tří soustrojí opět v plné síle. … NEPŘEHLÉDNĚTE Příbram brzdí opravy: asfalt mizí z trhu a dodavatelé chtějí víc peněz Příbram brzdí opravy: asfalt mizí z trhu a dodavatelé chtějí víc peněz Růst cen ropy a dalších komodit začíná dopadat i na Příbram. Město v posledních … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Zahájení sezóny pro turisty i milovníky motorových vozidel! Tipy na víkend: Zahájení sezóny pro turisty i milovníky motorových vozidel! Tento víkend, konkrétně v sobotu 11. dubna, bude v Příbrami oficiálně zahájena … KULTURA Na silnici nad Věšínem skončilo auto na střeše Na silnici nad Věšínem skončilo auto na střeše V pátek 10. dubna dopoledne vyjížděli záchranáři k nahlášené nehodě v katastru obce … FOTOGALERIE Voda, běh a první odpovědi sezony: Příbram hostí už v sobotu napínavý aquatlon Voda, běh a první odpovědi sezony: Příbram hostí už v sobotu napínavý aquatlon Triatlonová sezona se rozjíždí a hned zkraje nabídne pořádně zajímavou podívanou. V … SPORT Policejní pyrotechnik odpálil nalezenou munici na místě Policejní pyrotechnik odpálil nalezenou munici na místě Ve čtvrtek 9. dubna po 9. hodině ráno byl ohlášen nález munice v katastru obce … NEPŘEHLÉDNĚTE V Prokopské ulici přibydou vodicí linie. Město napravuje nedostatek z rekonstrukce V Prokopské ulici přibydou vodicí linie. Město napravuje nedostatek z rekonstrukce V Prokopské ulici na Březových Horách se chystají další úpravy. Město zde nechá … AKTUÁLNĚ
Baník venku vyhrál 6:3, doma vedl 2:1. Přesto končí. Rozhodla jediná špatná třetina Baník venku vyhrál 6:3, doma vedl 2:1. Přesto končí. Rozhodla jediná špatná třetina Hokejisté HC Baník Příbram vstoupili do rozhodujícího utkání přesně tak, jak … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz