26. 4. svátek má Oto

Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích je horší

8. srpna 2014   (13:40)
Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích je horší

Víkendové počasí svými teplotami přímo láká k trávení času u vody.


Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích se mírně zhoršila, zákaz koupání platí stále v jezeře Ostrá na Nymbursku. Nově je nevhodná voda ke koupání kvůli vysokému výskytu sinic v oblasti Podskalí na Orlíku, hygienici také stále nedoporučují koupání v Novém rybníku na Příbramsku pro podezření na výskyt cerkarií. Sinice i cerkarie mohou lidem způsobit kožní onemocnění, v případě požití vody se sinicemi hrozí i žaludeční potíže. Pokud bude v příštích dnech teplé slunečné počasí, kvalita vody se ve středočeských přírodních koupalištích pravděpodobně nezlepší, řekl ČTK Luboš Mandík z příbramské pobočky krajské hygienické stanice.

Zhoršená kvalita vody zůstává také v písníku Bakov nad Jizerou na Mladoboleslavsku, ve všech lokalitách vodní nádrže Orlík ve středních Čechách a v Županovicích na Vodní nádrži Slapy. Lidé by se měli po vykoupání v těchto nádržích osprchovat vodou z jiného zdroje. "Bohužel ani deštivé počasí nezamezilo růstu sinic na lokalitě Podskalí na Orlíku, která je nejblíže jižním Čechám a z té jihočeské části se tam sinice v podstatě natahují. Proto jsme museli v lokalitě vydat lokální varování před koupáním," řekl Mandík.

V ostatních přírodních koupalištích ve Středočeském kraji je kvalita vody v pořádku. Hygienici sledují vodu na zlomku vodních ploch v kraji, a to na těch, které jsou provozovány jako koupaliště. Jinde kvalitu vody nikdo nemonitoruje a koupání je na vlastní nebezpečí.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: ČTK
foto: pribram.cz

autor: sbe snmDalší články

Rekonstrukce mostu u Řitky může vyjít až na 43,5 milionů Rekonstrukce mostu u Řitky může vyjít až na 43,5 milionů Na opravu mostu se již hledá zhotovitel. 26. dubna 2019   (06:27) Čarodějnice na Nováku si užily především děti Čarodějnice na Nováku si užily především děti Na Nováku byla zahájena letošní sezóna čarodějnicemi. 25. dubna 2019   (20:09) Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Pěší dostanou na výběr 16 tras 25. dubna 2019   (16:12) Na Nováku nově také koloběžky Na Nováku nově také koloběžky Největším sportovištěm v Příbrami je areál Nového rybníka, který v posledních letech se začínající sezonou nabízí vždy novou aktivitu pro sportovce. 25. dubna 2019   (13:29) Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Dnes proběhnou na Nováku čarodějnice. 25. dubna 2019   (11:43) V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! Momentálně probíhají vyprošťovací práce. 25. dubna 2019   (09:48) AKTUÁLNĚ Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu V brzké době se dá čekat oprava mostu a s tím spojená omezení. 25. dubna 2019   (08:19) Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Kapela Queen je opět velmi populární díky povedenému filmu Bohemian Rhapsody. 25. dubna 2019   (06:08) Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie původně očekávala, že škodu bude znát již na počátku letošního roku, následně se termín posunul na únor, kdy se zjistilo, že rozsah poškození nelze vizuální prohlídkou zjistit a bude nutné vrtulník odstrojit. 24. dubna 2019   (20:17) Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Páteční večer bude patřit rockové hudbě! Při troše štěstí můžete jít zdarma! 24. dubna 2019   (17:12)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz