6. 8. svátek má Oldřiška




Kvalita vody ve středočeských koupalištích je přes teplé počasí stále výborná

13. července 2023   (16:43)
Kvalita vody ve středočeských koupalištích je přes teplé počasí stále výborná
foto: KHS

Horší kvalitu vody, hodnocenou stupněm tři, má na Příbramsku jen Pilský rybník.


Kvalita vody ve středočeských koupalištích je navzdory teplému počasí stále výborná. Hygienici ji u většiny kontrolovaných ploch hodnotí nejlepším, prvním stupněm na pětibodové škále. Horší kvalitu vody, hodnocenou stupněm tři, mají jen Pilský rybník na Příbramsku a písník v Bakově nad Jizerou na Mladoboleslavsku, řekl dnes za krajské hygieniky vedoucí oddělení hygieny obecné a komunální pro okres Příbram Luboš Mandík.

"I když je takové neuvěřitelně horké počasí, které přispívá k tomu, že se voda začne kazit, tak na našich odběrových místech je voda výborná," uvedl. Lidé se mohou bez obav koupat například na Orlíku nebo Slapech, kde platí stupeň číslo jedna. Stejná situace je podle posledního měření i na dalších místech v regionu.
Zhoršení hygienici zaznamenali jen v Bakově a také na Pilském rybníku, kde byl už na začátku sezony stupeň dva. "Došlo tam k poměrně výraznému nárůstu jak chorofylu, tak sinic. Museli jsme tam dát trojku. Pro lidi, kteří mají alergii nebo nějaké zdravotní problémy, už to není nejvhodnější a měli by se po vykoupání ihned osprchovat," dodal Mandík.
Lidé by při koupání a sportovních aktivitách u vody neměli přeceňovat své síly a zbytečně riskovat. Na možná nebezpečí budou nově upozorňovat informační tabule, které u nejnavštěvovanějších vodních nádrží v Česku umístí Povodí Vltavy a Vodní záchranná služba. První z nich bude odhalena v sobotu v Nové Živohošti u Slapské přehrady při preventivní akci Bezpečně u vody.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

8. srpna je Mezinárodní den koček. Ukažte nám tu svou! 8. srpna je Mezinárodní den koček. Ukažte nám tu svou! Mezinárodní den koček připadá na 8. srpna, a protože kočky patří k nejoblíbenějším … ZVÍŘATA Setkali jsme se na Hornických slavnostech a byla to zábava Setkali jsme se na Hornických slavnostech a byla to zábava Jako váš spolehlivý dodavatel tepla rádi navštěvujeme místa, kde se scházejí rodiny, … PR Spider‑Man přilétá do Příbrami. Kino uvede nový film, který otevírá další kapitolu slavné série Spider‑Man přilétá do Příbrami. Kino uvede nový film, který otevírá další kapitolu slavné série Spider‑Man se po čtyřech letech vrací na plátno — a tentokrát i do Příbrami. V sobotu … KULTURA Pozor při nákupu! Potravinářská inspekce odhalila falšované těstoviny, prodávaly se i v Albertu Pozor při nákupu! Potravinářská inspekce odhalila falšované těstoviny, prodávaly se i v Albertu Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) upozornila na falšované těstoviny z … NEPŘEHLÉDNĚTE Vedra k nevydržení? Máme tipy, kam na Příbramsku schovat děti před sluncem a vedrem Vedra k nevydržení? Máme tipy, kam na Příbramsku schovat děti před sluncem a vedrem Tropické dny dokážou potrápit nejen dospělé, ale hlavně děti. Pokud nechcete trávit … TIP NA VÝLET Pavel Wohl: „Brdy jsou ideální. Pohyb je základ kultivované společnosti.“ Pavel Wohl: „Brdy jsou ideální. Pohyb je základ kultivované společnosti.“ Profesionální triatlonista Pavel Wohl, trojnásobný mistr republiky v polovičním … ROZHOVOR Policie pátrá po muži s omezenou svéprávností z chráněného bydlení na Příbramsku Policie pátrá po muži s omezenou svéprávností z chráněného bydlení na Příbramsku Příbramští policisté pátrají po sedmatřicetiletém Tomáši Mitrovi, který je omezen na … AKTUÁLNĚ Krásnohorské léto 2026: víno, klobásy, hudba i strongmani. Víkend, který má tah Krásnohorské léto 2026: víno, klobásy, hudba i strongmani. Víkend, který má tah V Krásné Hoře nad Vltavou se o druhém srpnovém víkendu sejde výstava, víno, jarmark, … KULTURA Český vrtulník měl při hašení ve Francii 263 shozů vody, situaci ztěžoval vítr Český vrtulník měl při hašení ve Francii 263 shozů vody, situaci ztěžoval vítr Českým hasičům, kteří pomáhali s vrtulníkem hasit lesní požáry ve Francii, … ZAJÍMAVOSTI
Domácí lavička je jiná. Marek Nikl čeká na Příbram v Jihlavě Domácí lavička je jiná. Marek Nikl čeká na Příbram v Jihlavě V pátek 7. srpna od 17:45 hostí FC Vysočina Jihlava v rámci Chance ligy tým FK … ROZHOVOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz