24. 6. svátek má Jan

Kvalita vody v přírodních koupalištích zůstává dobrá

27. července 2023   (15:44)
Kvalita vody v přírodních koupalištích zůstává dobrá
foto: pixabay

Nezměněná kvalita vody se stupněm tři zůstává podle hygieniků na Pilském rybníku na Příbramsku


Ve středních Čechách se mírně zhoršila voda v Nové Rabyni na Slapech na Benešovsku. Hygienici ji po pondělním měření hodnotí stupněm tři z pětistupňové škály. Kvalita vody v dalších přírodních koupalištích v regionu zůstává i přes teplé počasí dobrá, na většině kontrolovaných míst je na stupni jedna nebo dva. Horší kvalitu mají kvůli sinicím stále Pilský rybník na Příbramsku a písník v Bakově nad Jizerou na Mladoboleslavsku, řekl dnes vedoucí oddělení hygieny obecné a komunální pro okres Příbram Luboš Mandík.

"Tento týden jsme sice na některých dalších místech zaznamenali mírné zhoršení do stupně dva, což je dané zvýšeným množstvím fytoplanktonu a s tím souvisí snížená průhlednost, ale na to, jak bylo horko, to není nic zásadního. Ke koupání je voda nezávadná," řekl Mandík. Menší průhlednost má například rybník Jureček v Říčanech u Prahy nebo koupaliště Vyžlovka. Dále jde o jezero Ostrá a koupací biotop Loučeň na Nymbursku, na Kolínsku se to týká Hradištka I. Podobná situace je v Županovicích a Živohošti na Slapské přehradě.
Nezměněná kvalita vody se stupněm tři zůstává podle hygieniků na Pilském rybníku na Příbramsku a písníku v Bakově nad Jizerou na Mladoboleslavsku. Důvodem je zvýšený obsah sinic a chlorofylu. Lidé, kteří mají alergii nebo zdravotní problémy, by se měli po koupání na těchto místech osprchovat. "Třetí stupeň jsme dali i v Nové Rabyni na Slapech, kde se výrazně rozrostl fytoplankton, ale převážnou část zde tvoří řasy, nikoliv sinice, takže není důvod k obavám," doplnil Mandík.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

U Dubna vyletěl motorkář ze silnice, pro zraněného letěl vrtulník, hlavní tah je uzavřen U Dubna vyletěl motorkář ze silnice, pro zraněného letěl vrtulník, hlavní tah je uzavřen Na Příbramsku pokračuje série vážných dopravních nehod. Po včerejší hromadné havárii u … AKTUALIZOVÁNO Vědci zjistili, proč nás nové oblečení tak vzrušuje. A není to kvůli módě. Vědci zjistili, proč nás nové oblečení tak vzrušuje. A není to kvůli módě. Nový outfit dokáže mozek na pár minut rozsvítit jako světelnou show. Věda to … LIFESTYLE Irský válečník, příbramské srdce: Fleury vítězí a podporuje Pudilovou před jejím titulákem Irský válečník, příbramské srdce: Fleury vítězí a podporuje Pudilovou před jejím titulákem Irský šampion a partner příbramské zápasnice Lucie Pudilové, Will Fleury, v neděli … SPORT Chceme se raději koupat, nebo mít co pít?  Studny ani zásoby spodních vod nejsou bezedné Chceme se raději koupat, nebo mít co pít? Studny ani zásoby spodních vod nejsou bezedné V době veder je vodovodní síť pod velkým tlakem a každá zbytečně spotřebovaná kapka se … NEPŘEHLÉDNĚTE Václav Chaloupek zavítal do regionu natáčet další díly z cyklu Ostrovy naděje Václav Chaloupek zavítal do regionu natáčet další díly z cyklu Ostrovy naděje Vzácná orchidej bradáček srdčitý se stal jedním z důvodů, proč k nám do regionu opět … PŘÍRODA Odešla Bára Tlučhořová. Příbramská rodačka a moderátorka rádia Kiss Odešla Bára Tlučhořová. Příbramská rodačka a moderátorka rádia Kiss Nejen Příbram zasáhla bolestná zpráva. Ve věku 37 let zemřela Bára Tlučhořová, rodačka … AKTUÁLNĚ Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů Kapela Jelen patří k nejpopulárnějším českým skupinám současnosti a už tuto sobotu 27. … ROZHOVOR Příbram sčítá následky bouřek a postupně odstraňuje vzniklé škody Příbram sčítá následky bouřek a postupně odstraňuje vzniklé škody Silně bouřky, které se po oba víkendové dny prohnaly Příbramskem a přímo i městem, … AKTUALIZOVÁNO Music Club Peklo vstupuje do nové etapy. Do vedení přichází Tomáš Bezouška a chystá moderní klubový program Music Club Peklo vstupuje do nové etapy. Do vedení přichází Tomáš Bezouška a chystá moderní klubový program Music Club Peklo v Příbrami čeká výrazná změna. Do vedení klubu přichází Tomáš … NEPŘEHLÉDNĚTE
Mělo by Česko přijmout euro? Výrok prezidenta Pavla stále budí emoce Mělo by Česko přijmout euro? Výrok prezidenta Pavla stále budí emoce Měla by Česká republika v budoucnu přijmout euro? Téma, které pravidelně vyvolává … ANKETA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz