21. 8. svátek má Johana




Kvalita vody se zhoršuje, kromě Nováku hygienici nedoporučují i koupaliště v Březnici

12. srpna 2021   (18:27)
Kvalita vody se zhoršuje, kromě Nováku hygienici nedoporučují i koupaliště v Březnici
foto: Sportovní zařízení města Příbrami

Zhoršená kvalita vody je také na Slapech a Orlíku.


Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích se mírně zhoršila. Přibylo míst, na nichž voda ke koupání vhodná není. Na vodních nádržích Slapy a Orlík je voda hodnocena stupněm tři z pětistupňové škály, tedy jako zhoršená kvalita vody, vyplývá z informací na webu krajské hygienické stanice.

Ve všech středočeských koupacích lokalitách Orlíku a Slap je zhoršená kvalita vody. Na Příbramsku je navíc v Novém rybníku a v koupališti Březnice voda nevhodná ke koupání, je hodnocena stupněm čtyři.
Na Novém rybníku je stále podezření na výskyt cerkarií. Jde o parazitický organismus žijící ve vodním ptactvu a vodních plžích, který při postupném vývoji ve vodním prostředí může napadnout i člověka, který se koupe. Při proniknutí pod pokožku cerkarie uhyne, na kůži se však objeví zarudnutí a následně otok, který je provázen silným svěděním. Po několika dnech vyrážka zmizí, je však velice nepříjemná.
"Na Novém rybníku bude stupeň čtyři pravděpodobně až do konce sezony. Cerkarií se nedá zbavit jinak, než že se rybník vypustí," řekl po posledním měření vedoucí oddělení hygieny obecné a komunální pro okres Příbram Luboš Mandík. Pokud by zde koupání nezamezovaly cerkarie, byla by kvalita vody dobrá.
Stupněm tři hygienici hodnotí kvalitu vody v Písníku Bakov nad Jizerou, voda je zde nevhodná ke koupání pro vnímavé jedince kvůli zvýšenému výskytu chlorofylu. Třetí stupeň je i v jezeře Poděbrady na Nymbursku. V ostatních přírodních koupalištích je voda hodnocena stupněm jedna nebo dva.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Parkování, bydlení i hospodaření města. Šance pro Příbram - Naše Česko představuje kandidáty Parkování, bydlení i hospodaření města. Šance pro Příbram - Naše Česko představuje kandidáty Šance pro Příbram - Naše Česko představila kandidátní listinu pro podzimní komunální … VOLBY 2026 Komáři mají svůj den. Proč připadá Světový den komárů právě na 20. srpna? Komáři mají svůj den. Proč připadá Světový den komárů právě na 20. srpna? Stačí večer vyrazit ven a jejich přítomnost člověk většinou pozná během několika … ZAJÍMAVOSTI Hrady a zámky po setmění ožijí. Hradozámecká noc nabídne příběhy, tajemství i romantiku Hrady a zámky po setmění ožijí. Hradozámecká noc nabídne příběhy, tajemství i romantiku Už v sobotu 22. srpna se po celé republice otevřou hrady, zámky a další památky také … AKTUÁLNĚ Havárie vodovodu v Husově ulici ochromila dopravu v Příbrami, řidiči stojí v kolonách Havárie vodovodu v Husově ulici ochromila dopravu v Příbrami, řidiči stojí v kolonách Doprava v centru Příbrami aktuálně tvrdě kolabuje kvůli havárii hlavního vodovodního … AKTUALIZOVÁNO Rozkvetlá louka jako klimatizace? U Příbrami to funguje Rozkvetlá louka jako klimatizace? U Příbrami to funguje V krajině, která se v srpnu změnila v rozpálenou kulisu, existují místa, kde se život … NEPŘEHLÉDNĚTE Kulturní jízda pro každého výletníka Čapka i Dvořáka za cenu jedné vstupenky Kulturní jízda pro každého výletníka Čapka i Dvořáka za cenu jedné vstupenky Spojte letní výlet s historií, literaturou a hudbou. Na Příbramsku a Dobříšsku můžete … TIP NA VÝLET Robotická chirurgie přichází do Příbrami. Pomůže i pacientům s nádorovými onemocněními Robotická chirurgie přichází do Příbrami. Pomůže i pacientům s nádorovými onemocněními Na začátku září zahájí Oblastní nemocnice Příbram provoz robotického chirurgického … AKTUÁLNĚ Z hospody do záchranné stanice: Neuvěřitelný příběh lišáka Větrníka z Hrachova pokračuje i po dvanácti letech Z hospody do záchranné stanice: Neuvěřitelný příběh lišáka Větrníka z Hrachova pokračuje i po dvanácti letech Dojemný životní příběh lišáka Větrníka, který jako malé osiřelé mládě našel azyl v … ZVÍŘATA Alkohol dětem? V Německu končí. U nás je to pořád kulturní tradice Alkohol dětem? V Německu končí. U nás je to pořád kulturní tradice Německo ruší výjimku, která dovolovala čtrnácti- a patnáctiletým pít pivo nebo víno v … NEPŘEHLÉDNĚTE
Výstraha: Česko čekají silné bouřky! Dorazí vítr, přívalový déšť i kroupy Výstraha: Česko čekají silné bouřky! Dorazí vítr, přívalový déšť i kroupy Česko se musí připravit na další výraznou bouřkovou situaci. Meteorologové vydali … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz