Kvalita vody na středočeských koupacích místech je dobrá, na Orlíku se zlepšila
27. června 2024 (15:11)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Všechna koupací místa na Orlíku, a to Lavičky, Popelíky, Trhovky a Podskalí, dosáhla po kontrolním měření v tomto týdnu druhý stupeň.
Kvalita vody na přírodních koupalištích ve středních Čechách je před začátkem prázdnin výborná, na všech místech ji hygienici hodnotí stupněm jedna nebo dva. Oproti minulému týdnu se zlepšila voda na Orlíku, kde byla zhoršená, řekl vedoucí oddělení hygieny obecné a komunální pro okres Příbram Luboš Mandík.
Všechna koupací místa na Orlíku, a to Lavičky, Popelíky, Trhovky a Podskalí, dosáhla po kontrolním měření v tomto týdnu druhý stupeň. "Situace na Orlíku se zlepšila, snížil se obsah chlorofylu, tak sinic, zřejmě jak dlouho neprší a nedochází k dodávání živin do nádrže, sinice nemají prostředí, že by se mohly výrazně množit," řekl Mandík.
Měření se podle Mandíka tento týden nedělalo na Pilském rybníku na Příbramsku, kde se voda zhoršila minulý týden. "Provozovatel usoudil, že voda se ještě zhoršila, tedy vizuálně, a není to ani v provozu," doplnil Mandík.
Ve Středočeském kraji je letos pod kontrolou 44 přírodních koupališť ve volné přírodě, z toho u 11 zajišťuje odběry včetně financování hygienická stanice, u ostatních provozovatelé. Kontrolní odběry se dělají jednou za dva týdny. V případě zjištění stupně tři, který označuje zhoršenou jakost vody nevhodnou ke koupání pro vnímavé jedince, se opakuje po týdnu. Výsledky měření zveřejňují hygienici na webu
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Česko zasáhnou bouřky, dnes budou místy velmi silné
•Víkend bude s tropickými třicítkami a bouřkami, od pondělí se ochladí
•Teploty tento týden dosáhnou až 32 stupňů, objeví se silné bouřky
Další články
Děti nahlédly do života ryb v sádkách v Rožmitále
Sádky firmy Rybářství Lnáře v Rožmitále pod Třemšínem se v jeden podvečer proměnily v …
Příbram zpřísňuje parkování. Modré zóny nově i o víkendech, řešením může být soukromé místo
Od 1. listopadu platí v Příbrami nové nařízení upravující režim parkování na vybraných …
PR
Svatá Lucie a tajemné Lucky: nejdelší noc, pranostiky i strašidelná podívaná
Třináctý prosincový den patří svaté Lucii, patronce světla. Její svátek provází …
Zajímavosti
Co znamená každoročně zlatá neděle ve spojení s řeznictvím ZEMAN maso-uzeniny? Jednoznačně speciální akce a prodloužená otevírací doba i na neděli 21. prosince
Poslední adventní nebo také zlatá neděle je za dveřmi a lidé si zapálí čtvrtou, …
PR
Mikulášské rybářské závody ve Vimperku: Úspěšná výprava rožmitálského rybářského kroužku
První prosincová sobota se pro děti z rybářského kroužku Rožmitál pod Třemšínem nesla …
Tajemství bukové stráně
/Příběh černých čápů/ Počasí tak trochu s námi laškovalo - však je také aprílové. Ale …
FOTO
Nebezpečná látka v kosmetice pod dohledem: hygienici našli jen pár hříšníků
Nebezpečná látka TPO, zakázaná v kosmetických přípravcích od 1. září, byla při …
Ve středních Čechách se lyžuje ve třech areálech, podmínky někde zhoršuje obleva
Ve středních Čechách jsou v provozu tři zimní střediska, po nejdříve otevřeném Monínci …
V neděli se uskuteční tradiční akce Vánoce v divadle
Již tradiční akci v předvánočním čase nabízí v neděli 14. prosince Divadlo Antonína …
Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nejdráž natankujete na čerpačkách OMV
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 32,90 Kč do 34,90 …




