10. 6. svátek má Gita

Kvalita vody na Orlíku se do konce sezony zřejmě nezlepší

7. srpna 2015   (14:35)
Kvalita vody na Orlíku se do konce sezony zřejmě nezlepší
foto: pribram.cz

Sinice mohou způsobit různé zdravotní komplikace.



Ve středních Čechách platí zákaz koupání v přírodním koupališti Vyžlovka u Prahy. O vydání stejného opatření kvůli zvýšenému výskytu sinic hygienici uvažují také v případě jezera Ostrá na Nymbursku. Dlouhodobě horší kvalita vody je i na Orlické přehradě, do konce sezony se tam už asi nezlepší, řekl dnes ČTK Luboš Mandík z příbramské pobočky krajské hygienické stanice.

"Teplé počasí se nám začíná projevovat čím dál hůř. Bohužel máme zavřené koupaliště Vyžlovka u Prahy a pravděpodobně k tomu dojde i na jezeru Ostrá na Nymbursku," uvedl Mandík.

Kupodivu se podle něj trochu zlepšila voda v písníku v Bakově nad Jizerou na Mladoboleslavsku a zatím zůstává stejný stav na Orlické přehradě. "Ostatní lokality se drží, což mě v tom horkém počasí překvapuje," dodal Mandík.

Sinice mohou způsobit zdravotní problémy, například vyrážku, zánět spojivek i nevolnost. Vodě s vysokým výskytem sinic se mají vyhnout především malé děti, těhotné ženy, alergici, ale i další lidé se zdravotními problémy. Výskyt toxických sinic mohou lidé ověřit jednoduchým testem, kdy vodu naberou do plastové lahve a po půl hodině ověří, zda se zelené částice koncentrují poblíž hladiny. V tomto případě jde o sinice. Pokud jsou zelené částice i po půl hodině rovnoměrně rozptýlené v celém objemu vody, jde o netoxické řasy.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: khj kš








Další články

Má příbramská hornická píseň jiný příběh? Historický výzkum naznačuje, že ano Má příbramská hornická píseň jiný příběh? Historický výzkum naznačuje, že ano Píseň Hluboký náš důl patří k současným nejznámějším motivům příbramské hornické … AKTUÁLNĚ Příbramskem projede cyklistický závod ve stylu Tour de France. Řidiče čekají uzavírky Příbramskem projede cyklistický závod ve stylu Tour de France. Řidiče čekají uzavírky Silnice na Příbramsku ovládnou v sobotu 20. června tisíce cyklistů. Regionem totiž … SPORT Kraj podpoří příbramské divadlo milionem korun Kraj podpoří příbramské divadlo milionem korun Středočeští zastupitelé schválili přidělení mimořádných dotací pro scény v Kladně, … NEPŘEHLÉDNĚTE /FOTO, VIDEO/ Proměna za desítky milionů je hotová. Jiráskovy sady se otevřely lidem /FOTO, VIDEO/ Proměna za desítky milionů je hotová. Jiráskovy sady se otevřely lidem Jiráskovy sady se dnes oficiálně vrátily. Po dvou letech stavebních prací, uzavírek, … AKTUÁLNĚ Barevná kráska ničí českou přírodu. Teď můžete pomoci a ještě vyhrát Barevná kráska ničí českou přírodu. Teď můžete pomoci a ještě vyhrát S příchodem Týdne invazních druhů vyhlásila Agentura ochrany přírody a krajiny ČR … NEPŘEHLÉDNĚTE Slavnost Korunovace 2026: Svatá Hora zve na světelný průvod i koňské jízdy Slavnost Korunovace 2026: Svatá Hora zve na světelný průvod i koňské jízdy Svatá Hora se o víkendu znovu rozzáří slavností, která má kořeny až v roce 1732. … KULTURA Od srpna bude jezdit po Příbrami více autobusů s možností nástupu všemi dveřmi Od srpna bude jezdit po Příbrami více autobusů s možností nástupu všemi dveřmi Středočeský kraj od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi v autobusech linek … DOPRAVA Už jste letos našli první houby? Pochlubte se s ostatními čtenáři Už jste letos našli první houby? Pochlubte se s ostatními čtenáři Po deštích začínají lesy nejen na Příbramsku znovu lákat houbaře. Zatímco někde se … NEPŘEHLÉDNĚTE Srdcem na hoře i v dole: Příbram chystá třídenní oslavy hornictví s koncerty, průvody i světovou účastí Srdcem na hoře i v dole: Příbram chystá třídenní oslavy hornictví s koncerty, průvody i světovou účastí Příbram se v polovině června stane dějištěm jedné z největších hornických událostí v … KULTURA
Tajemní poutníci ze Sargasového moře dostali posilu. Do kraje zamířilo 25 tisíc úhořů Tajemní poutníci ze Sargasového moře dostali posilu. Do kraje zamířilo 25 tisíc úhořů Středočeské řeky, nádrže a rybářské revíry získaly nové vodní obyvatele. Ve dnech 3. a … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz