5. 8. svátek má Kristián




Kvalita vody je v přírodních koupalištích je i nadále dobrá

5. srpna 2016   (16:05)
Kvalita vody je v přírodních koupalištích je i nadále dobrá
foto: pribram.cz

Teplota vody v přehradě Orlík dosahuje přibližně 24 stupňů Celsia.



Kvalita vody v přírodních koupalištích ve Středočeském kraji je nadále dobrá, výjimkou je písník v Bakově nad Jizerou na Mladoboleslavsku, kde se od minulého týdne voda zhoršila a hygienici tam koupání nedoporučují. Důvodem je velké množství sinic. učasné době pro koupání nevhodná, případní návštěvníci o tom budou informováni," uvedl Mandík. Připomněl, že stejná situace byla na koupališti i v uplynulých letech a lidé, kteří ho využívají, to znají.

Na ostatních středočeských vodních plochách, které hygienici sledují, je voda ke koupání vhodná. Jen v několika případech zjistili horší průhlednost vody kvůli přítomného fytoplanktonu, což ale podle Mandíka koupání nijak neovlivňuje.

Přítomnost sinic mohou lidé ověřit jednoduchým testem, kdy vodu naberou do plastové lahve a po půl hodině ověří, zda se zelené částice koncentrují poblíž hladiny. V tomto případě jsou to sinice. Pokud jsou zelené částice i po půl hodině rovnoměrně rozptýlené ve vodě, jde o netoxické řasy.

Teplota vody v přehradách ke koupání stačí
Přestože rtuť teploměru neatakuje tropické třicítky, teplota vody v přehradách je vhodná ke koupání. Například přehrada Orlík hlásí necelých 24, Kamýk 19,3 a Slapy 22,5 stupňů Celsia.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: ktp hj, MJ








Další články

Policie pátrá po muži s omezenou svéprávností z chráněného bydlení na Příbramsku Policie pátrá po muži s omezenou svéprávností z chráněného bydlení na Příbramsku Příbramští policisté pátrají po sedmatřicetiletém Tomáši Mitrovi, který je omezen na … AKTUÁLNĚ Krásnohorské léto 2026: víno, klobásy, hudba i strongmani. Víkend, který má tah Krásnohorské léto 2026: víno, klobásy, hudba i strongmani. Víkend, který má tah V Krásné Hoře nad Vltavou se o druhém srpnovém víkendu sejde výstava, víno, jarmark, … KULTURA Český vrtulník měl při hašení ve Francii 263 shozů vody, situaci ztěžoval vítr Český vrtulník měl při hašení ve Francii 263 shozů vody, situaci ztěžoval vítr Českým hasičům, kteří pomáhali s vrtulníkem hasit lesní požáry ve Francii, … ZAJÍMAVOSTI Domácí lavička je jiná. Marek Nikl čeká na Příbram v Jihlavě Domácí lavička je jiná. Marek Nikl čeká na Příbram v Jihlavě V pátek 7. srpna od 17:45 hostí FC Vysočina Jihlava v rámci Chance ligy tým FK … ROZHOVOR Hollywood v Praze díky Příbrami. Petr Větrovský přiváží Dolpha Lundgrena Hollywood v Praze díky Příbrami. Petr Větrovský přiváží Dolpha Lundgrena Po červnové návštěvě Arnolda Schwarzeneggera čeká české fanoušky další jméno, které … KULTURA Už za pár dní to vypukne! Hřiměždický lom znovu ovládnou odvážné skoky z desítek metrů Už za pár dní to vypukne! Hřiměždický lom znovu ovládnou odvážné skoky z desítek metrů Už 7. a 8. srpna se zatopený lom v Hřiměždicích opět promění v centrum adrenalinu. … AKTUALIZOVÁNO Děravé jímky končí. Úřady zpřísnily kontroly a pokuty jsou vysoké Děravé jímky končí. Úřady zpřísnily kontroly a pokuty jsou vysoké Staré jímky bez nepropustného dna byly dlouhá léta běžnou praxí v chatařských … NEPŘEHLÉDNĚTE Druhá polovina prázdnin v hornickém muzeu láká na dětské prohlídky a středověká řemesla Druhá polovina prázdnin v hornickém muzeu láká na dětské prohlídky a středověká řemesla Hornické muzeum Příbram připravilo na druhou polovinu letních prázdnin bohatý program … AKTUÁLNĚ Zlomený palec, nezlomená Pudilová. Tvrdý večer na Štvanici, který ukázal její povahu Zlomený palec, nezlomená Pudilová. Tvrdý večer na Štvanici, který ukázal její povahu Lucie Pudilová má za sebou jeden z nejtěžších večerů kariéry. Na Štvanici vstoupila do … SPORT
Do Česka míří velmi silné bouřky. Hrozí vichr a kroupy Do Česka míří velmi silné bouřky. Hrozí vichr a kroupy Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) aktualizoval výstrahu před extrémně vysokými … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz