Kvalita pracovního života v příbramské nemocnici se dle průzkumu mírně zvýšila
4. března 2024 (18:24)
foto: pribram.cz - Jakub Pečenka
Dotazníkového šetření se účastnilo zhruba 70 procent personálu, což je přibližně 900 zaměstnanců.
Na konci minulého roku proběhlo v Oblastní nemocnici v Příbrami rozsáhlé anonymní dotazníkové šetření, které mělo za cíl zjistit vnímanou kvalitu pracovního života mezi zaměstnanci. Stejné šetření probíhalo v nemocnici i v roce 2017. Z porovnání je patrné, že došlo k mírnému zlepšení, kdy souhrnný index kvality pracovního života stoupl z 65,8 na 66,4 bodu. Tímto výsledkem se příbramská nemocnice řadí jako zaměstnavatel nad průměr v rámci České republiky v oblasti kvality pracovního života.
„Vzhledem k tomu, že dotazníkové šetření probíhalo po náročném období koronavirové epidemie a také v době protestů mladých lékařů, považujeme i mírné navýšení indexu kvality za dobré. Průzkum mezi zaměstnanci nám ukázal nová místa, na kterých bychom rádi společně s vedoucími jednotlivých oddělení zapracovali. Rozhodně pro nás byl tento průzkum přínosný a velmi si vážíme a děkujeme zaměstnancům, že nejsou lhostejní k předávání informací formou dotazníku, což dokazuje jeho vysokou návratnost,“ komentuje výsledky šetření manažerka kvality příbramské nemocnice Mgr. Ivana Králíčková.
Výsledky ukazují nejen dynamiku v jednotlivých dimenzích pracovního života ve srovnání s rokem 2017, ale jsou roztříděny po odděleních, či podle věku a pracovních pozic. Obdobným dotazníkovým šetřením prochází většina nemocnic v celé České republice.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Související
•Příbramská nemocnice v březnu otevře ambulanci pro bolesti zad
•Ve středních Čechách ubylo lidí s respiračními onemocněními
•Středočeský kraj podpoří provoz nábytkové banky, zatím přijala 4,5 tuny vybavení
Další články
Kde letos vzplanou čarodějnice? Velký přehled akcí na Příbramsku i proč se slaví
Příbramsko se i letos chystá na jednu z nejoblíbenějších jarních tradic – pálení …
AKTUÁLNĚ
Proč děláme věci, které víme, že nám škodí
Věděl jsi, že právě teď možná děláš něco, co vlastně dělat nechceš? Ne proto, že bys …
LIFESTYLE
Železná žena z malého sboru šokovala kraj: Hasička z Voltuše zamíří na mistrovství republiky na Žižkovskou věž
Adrenalin, pot a výkony na hraně lidských sil. V Kolíně se o uplynulém víkendu …
SPORT
Na Svaté Hoře končí farář Miloš Szabo. Po jeho nástupu po odchodu redemptoristů přichází další změna
Svatou Horu čeká další významná personální změna. Farář P. Miloš Szabo, který přišel v …
AKTUÁLNĚ
První máj na hřišti? Adventure Golf Milín startuje sezónu už tento pátek
První máj nemusí být jen o polibku pod třešní. Co takhle si ho užít na hřišti? …
SOUTĚŽ
Sportovní miliony v ohni debat: ostré výroky, kritika fotbalu a otázka, co s hokejem
Zastupitelstvo města Příbrami projednalo návrh na rozdělení programových dotací pro …
POLITIKA
Příbram zažila ekologický ‚festival práce‘. 498 dětí, 40 Bobcatů a sad, který roste před očima
Svatohorský sad se v pátek proměnil v jedno z nejživějších míst v Příbrami. Konal se …
Rakovina, která zabíjí rychle. Teď má první účinný lék
Rakovina slinivky patří k nejnebezpečnějším nádorům současnosti. Většina pacientů se o …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Vernisáž nového dílu projektu Nekonečné plátno v Galerii OPE
Ve čtvrtek 30. dubna v 16:00 hodin bude v Galerii OPE v Památníku Vojna slavnostně …
KULTURA
Brdská lesní bitva: Když se síla koní potká s tradicí
Stovky návštěvníků, zaplněná parkoviště a dechberoucí výkony chladnokrevníků v srdci …
FOTOGALERIE




