29. 4. svátek má Robert




Kudy chodil tajemný tulák Račanský? Knihovna pořádá komentovanou vycházku po jeho stopách

13. května 2022   (15:24)
Kudy chodil tajemný tulák Račanský? Knihovna pořádá komentovanou vycházku po jeho stopách
foto: Lenka Blažková, Knihovna Jana Drdy Příbram

Vlastivědná akce vás zavede do míst, která Antonín Račanský navštívil v letech 1868–1923. V sobotu 14. května ji povede Lenka Blažková.


Po zábavně-naučné vycházce z Příbrami do Vysoké zve Knihovna Jana Drdy na další turistickou akci. V sobotu 14. května projdete místy, kde se v letech 1868 až 1923 pohyboval podbrdský tulák Antonín Račanský. S průvodkyní Lenkou Blažkovou poznáte historii kraje a osudy zdejších lidí.

„Tajemný, vysoký, pohledný muž, později stařec s dlouhými bílými vlasy navštěvoval Podbrdsko v letních měsících a obyvatelé Příbrami i okolních vesnic jeho příchod každoročně vyhlíželi,“ přibližuje knihovna, s kým máme tu čest. Už za jeho života kolovalo o Antonínu Račanském mnoho pověstí, s tajemným tulákem se potkal například spisovatel Jan Drda a zachytil jej v jednom ze svých fejetonů.
Zájemci se sejdou v 11.00 u kapličky ve Lhotě u Příbrami nebo v 10.30 v Příbrami na autobusovém nádraží, odkud jede do Lhoty autobus. Trasa povede přes Drahlín, Obecnici, Oseč a Podlesí do cíle v Příbrami. „Většinou půjdeme po zpevněných cestách, lučními a lesními pěšinami. Jídlo a pití doporučujeme sbalit s sebou, nicméně možnost občerstvení bude v Obecnici a v Podlesí,“ doplňuje informace knihovna.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Srážka auta s motocyklem u Buše: Dva zranění skončili v pražské nemocnici Srážka auta s motocyklem u Buše: Dva zranění skončili v pražské nemocnici Dopravní nehoda dnes v podvečer zkomplikovala provoz na silnici 102 u odbočky na obec … AKTUALIZOVÁNO Hranice s rozumem: V potocích je třetina vody, příroda je jako troud Hranice s rozumem: V potocích je třetina vody, příroda je jako troud Pálení čarodějnic je za dveřmi. Zatímco většina z nás se těší na tradici, pro hasiče … NEPŘEHLÉDNĚTE Pecen z Pece rozžhaví Řimbabu. Čarodějnice letos provoní čerstvý chléb Pecen z Pece rozžhaví Řimbabu. Čarodějnice letos provoní čerstvý chléb Oheň, západ slunce a vůně chleba z rozpálené pece. Tak budou letos vypadat Čarodějnice … NEPŘEHLÉDNĚTE Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna lokalita, obec... Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna lokalita, obec... Příbramsko známe všichni. Ale známe ho opravdu. Pokračujeme v naší sérii krátkých … VIDEO Při zásahu v nemocnici měla policie zadržet i ředitele. Zdravotnická péče je i nadále poskytována v plném rozsahu Při zásahu v nemocnici měla policie zadržet i ředitele. Zdravotnická péče je i nadále poskytována v plném rozsahu Na středočeském krajském úřadě a v Oblastní nemocnici Příbram zasahovala v úterý 28. … AKTUÁLNĚ Brdský vrchol Praha nově zdobí další dřevěný označník s reliéfem jelena Brdský vrchol Praha nově zdobí další dřevěný označník s reliéfem jelena Turistická oblast Brdy a Podbrdsko představila v pondělí 27. dubna nový označník na … FOTO Festival květin v OBI již od pátku 1.5. do neděle 3.5. Již tradičně s osazováním truhlíků a zeminou zdarma Festival květin v OBI již od pátku 1.5. do neděle 3.5. Již tradičně s osazováním truhlíků a zeminou zdarma V OBI poradí při výběru květin, se substrátem zdarma je i osadí do přinesených nebo … KOMERČNÍ SDĚLENÍ /VIDEO/ Pro zraněného cyklistu letěl do Lázu vrtulník /VIDEO/ Pro zraněného cyklistu letěl do Lázu vrtulník V úterý 28. dubna v 16:15 přijala policie oznámení od záchranné služby o nehodě … AKTUALIZOVÁNO Mrazy v následujících dnech ohrozí ovocné stromy i zemědělské plodiny Mrazy v následujících dnech ohrozí ovocné stromy i zemědělské plodiny V následujících dnech předpovídají meteorologové výrazné ochlazení, které může … AKTUÁLNĚ
Policie vtrhla do příbramské nemocnice. Detektivové NCOZ odnášejí dokumenty i kamery Policie vtrhla do příbramské nemocnice. Detektivové NCOZ odnášejí dokumenty i kamery V příbramské nemocnici dnes dopoledne zasahují detektivové Národní centrály proti … BLESKOVÁ ZPRÁVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz