Kuchařky z mateřské školky v Podlesí vyhrály celonárodní soutěž ve vaření
Nepřehlédněte
1. září 2022 (06:13)
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka
Vaření v Mateřské školce Podlesí je příkladem toho, jakým směrem by měly jít i ostatní školy a mateřinky nejen na Příbramsku.
Kuchařky z Mateřské školky Podlesí se již po čtvrté zúčastnily celonárodní soutěže Nejlepší kuchař/kuchařka roku 2022 ve společném stravování, která se konala v Makro akademii v Praze. Stejně jako v minulých letech, tak zvláště pak tento rok, je na ně ředitelka školky Jitka Lavičková velmi pyšná. Děvčata poprvé vyhrála zlatý pohár.
„Jsem šťastná, že se děvčata letos umístila na prvním místě v celé republice. Každý rok je jezdím podpořit. Všechno tam ochutnám a zkontroluji. Musím říct, že konkurence je opravdu veliká a stále stoupá“, uvedla ředitelka.
Kuchařky se zatím každý rok přihlásily samy. Nejprve vždy dají hlavy dohromady a společně vytvoří soutěžní menu. Následně ho po nějakou dobu připravují dětem. Pokud u nich jídlo sklidí úspěch, tak se teprve mohou přihlásit do soutěže. Pro letošek se zúčastnily s následujícími třemi jídly: ovesné tartaletky plněné chia tvarohem, špenátová roláda s mikro zeleninou a domácí lučinou, rustikální bagetka se sušenými rajčaty a tuňákovou pomazánkou.
„Musíme pořád vymýšlet dál. Jsme už léta v projektu Zdravá školní jídelna. Společně jsme musely s děvčaty překopat celý jídelníček. Nevaříme z polotovarů. Máme tak možnost brát velmi drahé a čerstvé ryby, biomaso, bioprodukty či zeleninu. Stačí opravdu jen odbourat polotovary a vejdeme se do předepsané normy. Jsem opravdu na holky pyšná,“ dodala Lavičková.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Markéta Fiřtová
Související
•Spočítejte si, kolik vám vláda přispěje na stále dražší energie
•Lidé si z malého kotěte udělali fotbalový míč, říká předsedkyně Spolku pro kočku
•Máte doma pejska? Dejte mu pamlsek, má dnes svátek
Další články
Brdy pod kontrolou: Policisté řeší stovky přestupků ročně
Ve středočeské části Chráněné krajinné oblasti Brdy zajišťují už deset let veřejný …
Rožmitálští hasiči mají novou výstroj. Město uspělo se dvěma dotacemi
Město Rožmitál pod Třemšínem úspěšně získalo dvě dotace na podporu jednotky sboru …
Děti v restauracích: klid pro hosty, nebo diskriminace?
Některé restaurace v Česku i zahraničí zakazují vstup dětem. Zastánci vítají klidnou …
ANKETA
Rozpočtové provizorium se dotkne i financování sociálních služeb. Kraj už obdržel stovky žádostí o dotace
Středočeský kraj obdržel pro letošní rok bezmála šest set žádostí o dotace na …
Městská policie vybavila všechna vozidla defibrilátory. Strážníci mohou zasáhnout ještě před příjezdem záchranářů
Strážníci Městské policie Příbram mají nově ve všech služebních vozidlech k dispozici …
Pod ostružinovou strání se začal psát příběh brdského lesa
Po dusivých vedrech konečně přišla úleva a příroda si mohla zhluboka oddechnout. Věděl …
Příroda
Děti na sociálních sítích: Co skutečně říká zákon a jakou roli hrají rodiče
Máte doma dítě mladší 15 let? A věděli jste, že téměř 80 % dětí v tomto věku už …
Osobák skončil pod traktorem
V pátek 16. ledna přibližně v půl desáté dopoledne zasahovaly složky integrovaného …
Ples města Březnice: slavnostní večer plný hudby, tance a elegance
Kulturní dům v Březnici ožije v sobotu 17. ledna slavnostní atmosférou tradičního …
Jak bezpečně jezdit, když se na silnici střídá voda, led a sníh
Zimní silnice umí překvapit hlavně tam, kde se během pár metrů střídá voda, led a …




