vývoj epidemie COVID-19
aktualizováno:   29. 9. 2020
Bohutín 4
Bratkovice 1
Březnice 5
Buková u Příbramě 1
Dobříš 17
Dolní Hbity 1
Drásov 1
Dublovice 2
Háje 2
Hluboš 5
Jablonná 1
Jesenice 1
Jince 2
Kamýk nad Vlt. 4
Kňovice 1
Kosova Hora 3
Krásná Hora nad Vltavou 1
Láz 1
Lazsko 1
Lešetice 1
Lhota u Příbramě 1
Malá Hraštice 1
Milín 12
Nalžovice 2
Nečín 5
Nedrahovice 1
Nová Ves pod Pleší 3
Nový Knín 5
Občov 1
Obecnice 1
Ohrazenice 1
Petrovice 1
Pičín 1
Příbram 106
Příčovy 5
Rosovice 1
Rožmitál p. Tř. 3
Sedlčany 20
Sedlec-Prčice 4
Smolotely 1
Stará Huť 9
Štětkovice 1
Tochovice 1
Třebsko 1
Vranovice 1
Vysoký Chlumec 1

Který supermarket má lepší produkty? Volili sami spotřebitelé

18. června 2020   (15:40)
Který supermarket má lepší produkty? Volili sami spotřebitelé

Oceněním Novinka roku programu Volba spotřebitelů se mohou každý rok pochlubit nejlepší nové nebo inovované výrobky na trhu s rychloobrátkovým zbožím. V ročníku 2020 bylo oceněno mnoho výrobků z privátních řad, které nabízejí také příbramské supermarkety a hypermarkety.


Nejvíce ocenění si odnesla Billa, která zabodovala s dvanácti produkty v pěti kategoriích. V kategorii cukrovinky se tak Novinkou roku staly hořké čokolády Billa Premium. Pečeť kvality Volby spotřebitelů ponesou po celý rok hořké čokolády Billa Premium Fine Dark chocolate se 74 % kakaa, Billa Premium Fine Dark chocolate se 74 % kakaa s kandovanou pomerančovou kůrou a Billa Premium Fine Dark chocolate s 85 % kakaa.

V soutěži zabodovaly také ochucovadla Billy Premium Pesto Genovese 130 g, Glaze s fíkovou příchutí 250 g a Glaze original 250 g. Logem Novinka roku 2020 se teď mohou pochlubit i těstoviny privátní řady Premium – Premium Fusilli 500 g, Premium Tortilloni 500 g, Premium Spaghetti 500 g a Premium Lumache 500 g. Mezi oceněnými se objevil i jogurt bez laktózy s bifido kulturou privátní značky Free, sladkou tečkou byla Ruská zmrzlina smetanová, prodávaná v multipacku 7 x 180 ml.
V soutěži se však prosadily i další řetězce, kde nakupují příbramští spotřebitelé. Tesco uspělo se svými privátními výrobky Tesco 100% šťáva, Hotová jídla, Čerstvé saláty, Plátek atlantského lososa a Mražené ryby. Kaufland zabodoval s produkty Nekonečný sáček, K-Jarmark smetanový jogurt, Uzená masa, K-Jarmark podmáslí a kefírové mléko. 
Ocenění sklidily i privátní značka supermarketu Penny market – konkrétně Karlova koruna Čerstvé švestky, Boni mléko 1,5 %, ořechy, semínka a suché plody Naturalia, Karlova koruna Slané snacky. Karlova koruna Sušenky a oplatky a Karlova koruna Sýry. Cenu bral rovněž Albert, a to za své chleby značky Albertovo pekařství.

O titul Nejlepší novinka se letos ucházelo 160 nových a inovovaných výrobků v celkem 51 kategoriích. Ke klasickým kategoriím, jako jsou například Pivo, Mléčné výrobky, Krmiva pro psy a kočky či Maso a masné výrobky, pro letošek další kategorie přibyly – Ekologické obaly, Ekologické prostředky na praní či Bezlaktózové potraviny.
O výsledcích v jednotlivých kategoriích rozhodl vzorek 4000 respondentů ve výzkumu společnosti Nielsen. Ta má každoročně za cíl zjistit, který z výrobků v dané kategorii považují čeští spotřebitelé za nejlepší. S logem Volba spotřebitelů 2020 se mohou zákazníci setkat například na obalech oceněných produktů. Absolutním vítězem, jenž vyšel z průzkumu celkově nejlépe, se stala řada Astrid Sun od společnosti Sarantis Czech Republic.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: archiv pribram.cz_Jakub Pečenka

autor: Magdalena Rezková

Další články

Představujeme: Stanislav Holobrada kandiduje do Senátu Představujeme: Stanislav Holobrada kandiduje do Senátu V Dobříši začala rekonstrukce průtahu městem V Dobříši začala rekonstrukce průtahu městem Zavře se většina středních škol. Nouzový stav chce Prymula od pondělí Zavře se většina středních škol. Nouzový stav chce Prymula od pondělí Střední školy v regionech s vyšším rizikem nákazy se zřejmě od pondělí po dobu 14 dnů uzavřou. 29. září 2020   (16:06) Řidiče čeká na dálnici D4 tento týden několik omezení Řidiče čeká na dálnici D4 tento týden několik omezení Na dálnici D4 budou do pátku probíhat rekonstrukce asfaltové vrstvy. Řidiči tak musí počítat s omezeními. 29. září 2020   (14:59) Příbramská nemocnice eviduje již 15 nakažených zdravotníků koronavirem Příbramská nemocnice eviduje již 15 nakažených zdravotníků koronavirem Švenda: Příbramsko potřebuje v Senátu zkušený a energický hlas Švenda: Příbramsko potřebuje v Senátu zkušený a energický hlas V obvodu Příbram do Senátu kandiduje bývalý místostarosta Příbrami, zástupce ředitele střední školy a místní podnikatel Václav Švenda. 29. září 2020   (12:04) PR Uplynulý víkend policie doprovodila dva výtržníky na záchytku a řešila krádež přesahující 120 tisíc Uplynulý víkend policie doprovodila dva výtržníky na záchytku a řešila krádež přesahující 120 tisíc Policisté řešili dva případy neukázněných osob, které skončily na záchytné stanici a krádež telefonu s platební kartou. 29. září 2020   (09:58) Pozor na umístění obytného přívěsu na pozemku, stavební úřad by vás mohl pokutovat Pozor na umístění obytného přívěsu na pozemku, stavební úřad by vás mohl pokutovat Nový školní rok ve staronové realitě. Základní školy řeší výuku na dálku a upravují plány Nový školní rok ve staronové realitě. Základní školy řeší výuku na dálku a upravují plány K distanční výuce se v září vrátila část žáků příbramských základních škol. Zrušeny jsou veřejné školní akce nebo zájmové kroužky. 29. září 2020   (06:15)
Prymula zřejmě navrhne návrat nouzového stavu Prymula zřejmě navrhne návrat nouzového stavu
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz