30. 5. svátek má Ferdinand

Kteří nejlepší skokani letos přijedou na Desperados High Jump?

11. června 2015   (13:27)
Kteří nejlepší skokani letos přijedou na Desperados High Jump?
foto: Highjump

V Hříměždicích se představí celá světová špička.



Letní akce Desperados High Jump se letos uskuteční v termínu od 31. 7. do 1. 8. již tradičně v lomu v Hřiměždicích nedaleko středočeské Příbrami. Otevřené mistrovství České republiky v cliffdivingu, tedy ve skocích do vody z extrémních výšek ve volné přírodě, již šestnáctým rokem přivítá ty nejlepší skokany světa. V loňském roce byl skokem z výšky 32 metrů pokořen rekord High Jumpu. Podaří se ho letos překonat? Tady je představení těch největších adeptů na vítězství…

Liam Atkins (Austrálie)
Liam je nováček ve velkém světě high divingu. Za krátkou dobu svého působení v top světové třídě toho ale stihl opravdu mnoho. Mezi jeho největší úspěchy patří čtvrté místo na minulém evropském šampionátu. On sám říká, že hlavním důvodem jeho posunu k high divingu, bylo sledování jeho kolegů v Red Bull Cliffdiving World Series. Na cliffdivingu má nejraději moment bezprostředně po tom, co narazí do vody. Tu chvíli popisuje jako absolutní uvolnění, pocit úlevy a volnosti.

Ilya Schurov (Rusko)
Ilya je už taková stálice High Jumpu, letos to pro něj bude čtvrté vystoupení před českým publikem. Skákání se věnuje neuvěřitelných třicet čtyři let a dnes vede vlastní tréninkovou skupinu doma v St. Petersburgu. V loňském roce se stal mistrem Evropy ve skocích z pětadvaceti metrů. Jeho jméno lze najít na startovacích listinách nejprestižnějších závodů světa. I proto bude v Hřiměždicích bojovat o místo na stupních vítězů.

Andy Hulliger (Švýcarsko)
Švýcarský borec je nadějným mladým skokanem s největšími ambicemi. V loňském roce vyhrál na High Jumpu závody ve skoku z šestnácti metrů i soutěž na houpačce. Stejně jako většina skokanů také on začínal s gymnastikou. Skokům ze skály se věnuje od svých čtrnácti let. Na závodech mistrovství Evropy bral třetí místo a jedenkrát mu dokonce připadl titul šampiona starého kontinentu.

Alain Kohl (Lucembursko)
Je to asi nejzkušenější borec letošního závodu v Hřímeždicích. Alan má na svém kontě nespočet startů na prestižních závodech planety Red Bull Cliffdiving World Series. Dle jeho slov se skoky začínal ve svých sedmi letech. Během svého působení na světové scéně obráží nejdůležitější závody, jako jsou Mistrovství Evropy, Světový pohár a další pořádané soutěže. Podle jeho slov je na cliffdivingu nejtěžší odvážit se ke skoku. Všemu musí ale předcházet kvalitní trénink a příprava.

Christian Elvis Guth (Německo)
Je jedním z největších bláznů skokanského světa. Christian se specializuje na splashdiving, česky řečeno skok placáků ve speciálním provedení a stylu. Tento třicetiletý borec z Německa každoročně na High Jumpu předvádí neuvěřitelnou show, kterou minulý rok odneslo jeho koleno. Už je ale v pořádku, a tak nic nebrání tomu, aby dorazil i letos. Christian Guth je navíc světovým rekordmanem ve skoku placáku. V roce 2013 totiž skočil ze čtyřiceti tří metrů nad vodní hladinu.

Divoká karta Desperados High Jump 2015:

Aidan Heslop (Velká Británie)
Na letošním High Jumpu přislíbil účast speciální host. Jde o teprve třináctiletého závodníka z Anglie Aidana Heslopa. Ten je posledním mistrem Evropy v juniorské kategorii a ve svém mladém věku skáče i z šestnácti metrové výšky. Na svém kontě má také několik národním titulů mistra Anglie. Podle jeho slov nemá moc času na jiné koníčky než je high diving, když ale odpočívá, rád se podívá na seriál Simpsonovi nebo Spange Bob v kalhotech. Aidan je zástupcem nové generace skokanů. Kdo ví, jestli nejde o nového Orlanda Duqua?

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Highjump
autor: red








Další články

Nový seznamovací trend „SHREKKING“ šokuje. Lidé randí s „horšími partnery“ schválně Nový seznamovací trend „SHREKKING“ šokuje. Lidé randí s „horšími partnery“ schválně Sociální sítě opět zaplavuje nový vztahový trend, který budí emoce i ostrou kritiku. … LIFESTYLE Příbram má bronz z Balkánu! Jan Štěpánek vybojoval medaili na IMMAF Příbram má bronz z Balkánu! Jan Štěpánek vybojoval medaili na IMMAF Jan Štěpánek z Pankration Gymu Příbram vybojoval na mezinárodním turnaji Balkan Open … SPORT Ředitel ZŠ Březové Hory Mgr. Josef Strejc MBA: Škola má být místem, kde se děti cítí bezpečně a učí se s chutí Ředitel ZŠ Březové Hory Mgr. Josef Strejc MBA: Škola má být místem, kde se děti cítí bezpečně a učí se s chutí ZŠ Březové Hory je jednou z mála škol v Příbrami, která staví výuku na slovním … ROZHOVOR Studenti z Dubna si zahráli na policisty. Vyzkoušeli si zbraně, zásahy i zastavování aut Studenti z Dubna si zahráli na policisty. Vyzkoušeli si zbraně, zásahy i zastavování aut Třicet studentů oboru Bezpečnostně právní činnost ze SOŠ Dubno si vyzkoušelo, jak … FOTO Příbram čeká sportovní nápor. Nový rybník obsadí stovky triatlonistů z celé republiky Příbram čeká sportovní nápor. Nový rybník obsadí stovky triatlonistů z celé republiky Příbram čeká nabitý sportovní víkend. Už 30. a 31. května se areál Nový rybník promění … SPORT Kociánek, drobný klenot brdských lesů Kociánek, drobný klenot brdských lesů Když člověk prochází jarními Brdy, snadno přehlédne jednu z jejich nejpůvabnějších … POZNÁVÁME BRDY Složky IZS v plném nasazení: Páteční odpoledne přineslo havárii na střechu i požár s nadýchaným řidičem Složky IZS v plném nasazení: Páteční odpoledne přineslo havárii na střechu i požár s nadýchaným řidičem Příbramští záchranáři, policisté i hasiči zasahovali během několika hodin u série … AKTUALIZOVÁNO Běžecké kluby místo seznamek? Single lidé mění Tinder za společné kilometry Běžecké kluby místo seznamek? Single lidé mění Tinder za společné kilometry Ještě před pár lety byly běžecké kluby hlavně o sportu. Dnes se z nich stále častěji … ZAJÍMAVOSTI Kam vyrazit s dětmi? Příbramsko zaplaví dětské dny plné her, soutěží i pohádek Kam vyrazit s dětmi? Příbramsko zaplaví dětské dny plné her, soutěží i pohádek Začátek června tradičně patří dětem. Mezinárodní den dětí, který připadá na 1. června, … ZAJÍMAVOSTI
Vypuštěná rysice už běhá po Brdech. Telemetrický obojek prozradil, že se pohybuje v místech, kde se objevují rysí samci Vypuštěná rysice už běhá po Brdech. Telemetrický obojek prozradil, že se pohybuje v místech, kde se objevují rysí samci /FOTO, VIDEO/ Minulý pátek byla v Chráněné krajinné oblasti Brdy navrácena do přírody … BLESKOVÁ ZPRÁVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz