Krutokára Obránců zvířat zamíří na Berounsko. Organizace kritizuje podmínky chovu kuřat pro maloobchodní řetězec
18. srpna 2024 (17:00)
foto: Obránci zvířat / PR
S dodávkou, která má ukázat simulaci chovu kuřat prodávaných v supermarketech Albert, zastaví Obránci zvířat před provozovnou sítě v Králově Dvoře v pondělí 19. srpna.
Obránci zvířat (OBRAZ) pokračují v tour nazvané Albertova cesta krutosti. S dodávkou, která uvnitř simuluje chov kuřat prodávaných v supermarketech Albert pod značkou Albertovo čerstvé, zastavila od začátku srpna v několika českých městech. Další destinací kampaně bude v pondělí 19. srpna Albert v Plzeňské ulici v Králově Dvoře u Berouna.
„Kdo jednou vstoupí do Albertovy Krutokáry, pozná, jak otřesné podmínky ve velkochovech panují a na jak obrovském utrpení Albert bezostyšně vydělává. Špinavá podestýlka, hluk, tma a znetvořená kuřata natěsnaná jedno na druhé,“ informuje Radim Trojan z Obránců zvířat, jaký zážitek mohou návštěvníci očekávat.
Jak OBRAZ informoval koncem června v tiskové zprávě, na jeho aktivity zareagovala retailová společnost podáním žaloby za kritiku podmínek v chovech. Žaloba požaduje omluvu a ukončení kampaně. Albert se také pokusil získat u Rozhodčího soudu doménu albertovakrutost.cz, nedávným rozhodnutím ovšem zůstává stále ve vlastnictví neziskové organizace. Žalobu na OBRAZ podala již na začátku května po zveřejnění záběrů z velkochovů také firma podnikatele Zdeňka Jandejska. Předběžné soudní opatření zakázalo tyto záběry dál šířit.
foto: Obránci zvířat / PR
Bez odezvy nezůstala ani přítomnost Krutokáry u supermarketu Albert v Kutné Hoře na začátku srpna, kdy přivolaná policejní hlídka vystavila aktivistům pokutu za parkování a expozici z parkoviště vykázala, přestože podle organizace jiná nadměrná vozidla na parkovišti stála dál. Dodávka se poté přesunula na parkoviště poblíž.
S dodávkou se OBRAZ dále chystá do Plzně, plánem je během léta objet všechny kraje v České republice. Podle informací redakce pribram.cz nejsou prodejny Albert v Příbrami v itineráři neziskové organizace.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
Obránci zvířat
Obránci zvířat
autor: Magdalena Rezková
Související
•Ve štole Josef nahlédnete do kaverny, prostor o 10 000 m³ má skvělou akustiku
•Armáda nabízí lidem možnost stát se na den vojákem u pluku ve Strakonicích
•Festival hudby na dobříšském zámku nabídne klasiku pod širým nebem, letošním hostem je i sopranistka Eva Urbanová
Další články
Valentýnský večer v Milíně spojí zábavu a pomoc pro Báru
Obec Milín se na Valentýna promění v místo, kde se propojí hudba, solidarita a dobrá …
Srna uvízlá v plotě v Mixově ulici zaměstnala příbramské strážníky
Neobvyklý zásah mají za sebou v úterý 10. února strážníci Městské policie Příbram. V …
Epidemie chřipky stále trvá, v kraji zemřelo 21 lidí
Lidí s respiračními chorobami ve Středočeském kraji minulý týden opět ubylo. Na …
Sůl mizí rekordním tempem! ŘSD hlásí téměř dvojnásobnou spotřebu, podobné extrémy řeší i Příbram
Zima letos silničáře drtí. ŘSD se letos potýká s jednou z nejnáročnějších zim …
AKTUÁLNĚ
/FOTO, VIDEO/ V Dobříši hořelo v areálu výrobní haly Bobcatu
Na místě zasahovalo 11 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. K události se …
AKTUALIZOVÁNO
V Dobříši vypukl požár v areálu Bobcatu
Hasiči právě teď zasahují v Dobříši.
V Příbrami se chystá demonstrace na podporu prezidenta Pavla. Akce proběhne v neděli po celé republice
V neděli 15. února v odpoledních hodinách se v desítkách měst po celé České republice …
AKTUÁLNĚ
Den bezpečnějšího internetu: Vyhraje ten, kdo nePINdá
V úterý 10. února je Den bezpečnějšího internetu. Jedná se o celoevropskou iniciativu, …
Hudba, ženská energie a Dvořákova Vysoká. Cyklus „Setkání s…“ vstoupil do roku 2026
Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami otevřel rok 2026 ve znamení hudby, …
Nezaměstnanost na Příbramsku narostla, největší sháňka je po řidičích, ale i kuchařích a číšnících
Úřad práce ČR (ÚP ČR) evidoval k 31. lednu 2025 celkem 378 547 uchazečů o zaměstnání, …




