28. 4. svátek má Vlastislav




Krok od play-off! Příbramští Kocouři vyhráli v domácím bouřlivém prostředí první duel předkola proti Brnu

FOTO
15. března 2025   (14:30)
Dalších 5 fotografií v galeriiKrok od play-off! Příbramští Kocouři vyhráli v domácím bouřlivém prostředí první duel předkola proti Brnu
foto: Příbramští Kocouři vyhráli proti Brnu. / Ladislav Nepožitek / se souhlasem

Ve středečním duelu na domácí palubovce přivítali domácí Kocouři v prvním utkání předkola play-off ČEZ Extraligy mužů celek z Brna. Po vyrovnaném prvním setu dokázali zvítězit hned ve třech setech 3:0 a přiblížili se kýženému postupu mezi nejlepší osmičku.


Již po minulém týdnu bylo jasné, že se Kocouři předkolu play-off nevyhnou. Základní část zakončili na 8. příčce, která zajišťovala účast v předkole a zároveň výhodu domácího prostředí v prvním duelu.

Celky se tak setkali již potřetí tuto sezonu a z toho podruhé v domácím prostředí Sportovní haly Aquacentra, která si i přes netradiční termín utkání udržela pověst bouřlivé a nedobytné pevnosti, ve které se nejednomu volejbalovému gigantovi dokázala rozklepat kolena.

V prvním setu se hrálo opatrně, oba celky si uvědomovaly důležitost souboje. Přesto se domácím podařilo zatlačit soupeře podáním a vybudovali si tak slibný náskok několika bodů, který drželi až do samotné koncovky, kdy mohli set za stavu 24:21 ukončit ve svůj prospěch. Precizním útokem a dobrou obranou na síti ovšem hosté srovnali stav a bylo zaděláno na drama. Drama naštěstí bylo ukončeno záhy, kdy po skvělém útoku univerzála Tevkuna a zákroku libera Kanaieva v poli proměnil příbramský odchovanec F. Ureš chytrým útokem až 4. setball.

Příbramští, podpořeni výhrou v prvním setu pokračovali v koncentrovaném výkonu i v setu druhém, kdy se po lehce ospalém úvodu chopili pevně otěží a set dobrým výkonem dovedli do vítězného konce – 2:0 pro Kocoury.

Ve třetím setu se hra překlápěla v úvodu ze strany na stranu až do stavu 13:13, kdy přišel zlom v podobě dělového podání kanadského smečaře ve službách Kocourů Friesena, který si za koncovou čarou otevřel střelnici a v doplnění o precizní blok tak Kocouři získali pohodlný náskok pěti bodů, který postupně navyšovali a nakonec přetlačili hostující celek poměrem 25:18. Příbramští diváci se tak dočkali první, veledůležité výhry v domácím prostředí v této sérii hrané na dva vítězné zápasy.

V sobotu 15. března od 18:30 budou příbramští volejbalisté bojovat ve druhém duelu, tentokrát na palubovce jihomoravského soupeře. Pokud se jim podaří zvítězit, nejen že nebudou muset bojovat ve třetím rozhodujícím duelu, který se případně odehraje opět na příbramské palubovce, ale zajistí si také místo ve čtvrtfinále a budou moci zahájit cestu za obhajobou loňského čtvrtého místa.

Fotogalerie

Příbramští Kocouři vyhráli proti Brnu. (1) Příbramští Kocouři vyhráli proti Brnu. (2) Příbramští Kocouři vyhráli proti Brnu. (3) Příbramští Kocouři vyhráli proti Brnu. (4) Příbramští Kocouři vyhráli proti Brnu. (5)

foto: Příbramští Kocouři vyhráli proti Brnu. / Ladislav Nepožitek / se souhlasem

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Martin Pajtai








Další články

Kde letos vzplanou čarodějnice? Velký přehled akcí na Příbramsku i proč se slaví Kde letos vzplanou čarodějnice? Velký přehled akcí na Příbramsku i proč se slaví Příbramsko se i letos chystá na jednu z nejoblíbenějších jarních tradic – pálení … AKTUÁLNĚ Proč děláme věci, které víme, že nám škodí Proč děláme věci, které víme, že nám škodí Věděl jsi, že právě teď možná děláš něco, co vlastně dělat nechceš? Ne proto, že bys … LIFESTYLE Železná žena z malého sboru šokovala kraj: Hasička z Voltuše zamíří na mistrovství republiky na Žižkovskou věž Železná žena z malého sboru šokovala kraj: Hasička z Voltuše zamíří na mistrovství republiky na Žižkovskou věž Adrenalin, pot a výkony na hraně lidských sil. V Kolíně se o uplynulém víkendu … SPORT Na Svaté Hoře končí farář Miloš Szabo. Po jeho nástupu po odchodu redemptoristů přichází další změna Na Svaté Hoře končí farář Miloš Szabo. Po jeho nástupu po odchodu redemptoristů přichází další změna Svatou Horu čeká další významná personální změna. Farář P. Miloš Szabo, který přišel v … AKTUÁLNĚ První máj na hřišti? Adventure Golf Milín startuje sezónu už tento pátek První máj na hřišti? Adventure Golf Milín startuje sezónu už tento pátek První máj nemusí být jen o polibku pod třešní. Co takhle si ho užít na hřišti? … SOUTĚŽ Sportovní miliony v ohni debat: ostré výroky, kritika fotbalu a otázka, co s hokejem Sportovní miliony v ohni debat: ostré výroky, kritika fotbalu a otázka, co s hokejem Zastupitelstvo města Příbrami projednalo návrh na rozdělení programových dotací pro … POLITIKA Příbram zažila ekologický ‚festival práce‘. 498 dětí, 40 Bobcatů a sad, který roste před očima Příbram zažila ekologický ‚festival práce‘. 498 dětí, 40 Bobcatů a sad, který roste před očima Svatohorský sad se v pátek proměnil v jedno z nejživějších míst v Příbrami. Konal se … Rakovina, která zabíjí rychle. Teď má první účinný lék Rakovina, která zabíjí rychle. Teď má první účinný lék Rakovina slinivky patří k nejnebezpečnějším nádorům současnosti. Většina pacientů se o … NEPŘEHLÉDNĚTE Vernisáž nového dílu projektu Nekonečné plátno v Galerii OPE Vernisáž nového dílu projektu Nekonečné plátno v Galerii OPE Ve čtvrtek 30. dubna v 16:00 hodin bude v Galerii OPE v Památníku Vojna slavnostně … KULTURA
Brdská lesní bitva: Když se síla koní potká s tradicí Brdská lesní bitva: Když se síla koní potká s tradicí Stovky návštěvníků, zaplněná parkoviště a dechberoucí výkony chladnokrevníků v srdci … FOTOGALERIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz