Krizový štáb uzavře v příbramské nemocnici jedno lůžkové oddělení ortopedie
18. února 2021 (06:01)
V příbramské nemocnici přibylo pacientů s covidem-19. Nyní jich tam leží 50, o osm více než v úterý. Z toho na intenzivních lůžkách jich je deset. Krizový štáb nemocnice rozhodl, že se pro pacienty s koronavirem uvolní jedno oddělení ortopedie, řekl ČTK mluvčí nemocnice Martin Janota.
V době největšího náporu bylo v krajském zařízení kolem 90 pacientů s koronavirem, počátkem února jich v nemocnici leželo zhruba 40. "V současné chvíli zase cítíme trend, že ten počet narůstá. Situace u nás není moc optimistická," uvedl Janota.
Přesto má nemocnice stále volné kapacity a další prostory získá na oddělení ortopedie. V nemocnici jsou dvě lůžkové ortopedie a krizový štáb rozhodl, že jedna se vyčlení pro nemocné covidem-19. Pacienti, kteří tam leželi dosud, by se měli do víkendu přeložit jinam nebo propustit, noví se nebudou přijímat.
Nemocnice tak získá 12 nových covidových lůžek. "Výhoda je, že všechna mají kyslík a jsou opatřena telemetrií, takže můžeme na dálku sledovat stav pacienta," dodal Janota. Oddělení tak bude moci pečovat o vážnější případy, které ještě nevyžadují umístění na JIP.
V úterý v Česku přibylo téměř 12.500 potvrzených případu covidu-19, což je nejvíce od 8. ledna. V nemocnicích je 6171 lidí s nákazou, více jich bylo jen 3. listopadu. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) uvedl, že během dvou nebo tří týdnů může být situace v celé zemi stejně vážná jako v okresech Cheb, Sokolov a Trutnov, které vláda uzavřela kvůli rychlejšímu šíření nákazy. V uzavřených okresech nebude od pondělí možné otevřít obchody nebo vrátit od 1. března další skupiny žáků do škol.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Děláte při používání klimatizace v autě tuto chybu? Může ohrozit vaše zdraví i bezpečnost
Letní vedra dokážou proměnit interiér automobilu v rozpálenou pec. Vysoké teploty ale …
NEPŘEHLÉDNĚTE
HC Baník spouští sezonu 2026/27. Už máte permici? Letos se hraje i o Nintendo a chytré hodinky
Je sice léto, ale hokejový fanoušek nikdy nespí a HC Baník Příbram už připravuje …
PR
Rozsáhlý požár lesa u Nalžovic: Čtrnáct jednotek hasičů bojovalo v extrémním terénu, pomáhal i vrtulník a Lesar team
Mimořádně náročný zásah zaměstnává od pondělního dopoledne čtrnáct jednotek hasičů u …
AKTUALIZOVÁNO
Na D4 ráno hořelo osobní auto, směr na Prahu byl zcela uzavřen
Na dálnici D4 ve směru na Prahu ráno zkomplikoval provoz požár osobního automobilu, …
AKTUALIZOVÁNO
Extrémní vedra znovu udeří naplno. Teploty vystoupají až k 39 °C, od čtvrtka přijde úleva v podobě ochlazení
Na začátku týdne k nám opět proudí mimořádně teplý vzduch od jihozápadu až jihu. …
AKTUÁLNĚ
Konec pohodlí. Obaly na jídlo zdraží, povinnosti přibudou a vlastní krabičky budou povinné
Evropa zpřísňuje pravidla pro obaly — a změny pocítí úplně všichni.
Už od 12. srpna …
AKTUÁLNĚ
Brdské léto v pohybu: Příbramskem burácely parní vlaky, cinkaly koňské postroje a ožila pouť
Sobota 1. srpna patřila na Příbramsku velkolepým akcím, které přilákaly tisíce …
AKTUÁLNĚ
Dobříš má nové sportoviště. Zimní stadion ožije i v létě, areál bude zdarma pro veřejnost
Dobříš pokračuje v modernizaci městských sportovišť. Díky společnému úsilí desítek …
AKTUÁLNĚ
Digitální detox je hitem. Proč si lidé dobrovolně vypínají mobil i sociální sítě?
Mobilní telefon se stal neodmyslitelnou součástí každodenního života. Mnoho lidí po …
ZAJÍMAVOSTI
Rozkvetlé Brdy lákají na jedinečný cyklovýlet. Účastníci zamíří i na dopadovou plochu Tok
Milovníci přírody, cyklistiky i Brd se mohou těšit na výjimečný letní výlet. Muzeum …
PŘÍRODA





