8. 7. svátek má Nora




Kriminalita ve Středočeském kraji klesla, objasněnost stoupá

16. ledna 2019   (17:14)
Kriminalita ve Středočeském kraji klesla, objasněnost stoupá

Nejvýrazněji kriminalita klesla na Příbramsku, a to o více než 11 procent



Loni policisté v regionu vyšetřovali 19.210 skutků, což je meziročně o zhruba 1200 méně, pokles tedy činí šest procent. Objasněnost trestných činů stoupla o jedno procento na víc než 48 procent, řekl na dnešní tiskové konferenci náměstek středočeského policejního ředitele Jan Krejčí.

Nejvíce trestných činů vyšetřovali policisté na Kladensku a Mladoboleslavsku. Kriminalita klesla téměř ve všech středočeských okresech, výjimkou jsou Mladoboleslavsko a Benešovsko.

Nejvýrazněji kriminalita klesla na Příbramsku, a to o více než 11 procent, více než desetiprocentní pokles zaznamenali policisté také v územních odborech Kladno, Kolín, Nymburk, Praha - venkov jih a Praha venkov - západ.

Ve středních Čechách mírně přibylo, o tři procenta, násilné kriminality. Policisté šetřili necelých 1400 případů, jejich objasněnost mírně klesla na necelých 66 procent. O téměř 11 procent ubylo majetkových trestných činů, vyšetřováno bylo 9500 skutků.

Celkově se loni ve středních Čechách stalo 14.866 nehod, meziročně o 159 víc, zemřelo při nich 106 lidí, o 43 více než v roce 2017. Přibylo i těžce zraněných, naopak lehce zraněných bylo v loňském roce méně. "Ubylo i nehod na železničních přejezdech," řekl krajský policejní náměstek Jan Tulach.

Meziročně také krajské policii přibylo policistů, loni jich ve středních Čechách sloužilo 3465, letos jejich počet přesáhl 3500.

"Stabilizaci a menší nárůst hodnotím velice pozitivně," uvedl středočeský policejní ředitel Václav Kučera. Podíl žen ve službě je zhruba 23 procent. Nejvíce policistů podle Kučery chybí na Mladoboleslavsku a v oblasti Praha - venkov jih. Pomáhají posily 60 policistů z jiných krajů i policisté v rámci kraje.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: Sandra Bejšáková sd








Další články

Tohle si nenechte ujít! Skanzen na jeden den připomene zapomenutá řemesla Tohle si nenechte ujít! Skanzen na jeden den připomene zapomenutá řemesla Skanzen Vysoký Chlumec se v sobotu 18. července promění v místo, kde se zastaví čas. … ZAJÍMAVOSTI Vodní záchranáři už mají přes 420 zásahů. Při hledání utonulých jim pomáhá podvodní dron Vodní záchranáři už mají přes 420 zásahů. Při hledání utonulých jim pomáhá podvodní dron Vodní záchranáři za letošní léto evidují přes 420 zásahů, což je téměř 50 procent celé … AKTUÁLNĚ Zatímco v Příbrami porodů ubývá, Kolín hlásí meziročně nárůst o pětinu Zatímco v Příbrami porodů ubývá, Kolín hlásí meziročně nárůst o pětinu Navzdory celkovému poklesu porodnosti v Česku stoupl porodnici Oblastní nemocnice … Jak najít Severku? Trik, který zvládne i dítě – a funguje vždy Jak najít Severku? Trik, který zvládne i dítě – a funguje vždy Na noční obloze září tisíce hvězd, ale jen jedna z nich stojí tak pevně, že se stala … ZAJÍMAVOSTI Policie hledá další možné oběti. Kriminalisté vyzývají poškozené, aby se přihlásili Policie hledá další možné oběti. Kriminalisté vyzývají poškozené, aby se přihlásili Středočeští kriminalisté se obracejí na veřejnost s výzvou v souvislosti s případem … AKTUÁLNĚ Ve středních Čechách začaly žně, farmáři sklidili 26 pct ploch s ozimým ječmenem Ve středních Čechách začaly žně, farmáři sklidili 26 pct ploch s ozimým ječmenem Ve středních Čechách začaly žně, zemědělci dosud sklidili přes 26 procent ploch s … DOPRAVA Začaly nám žně: že to nebude poprvé, se vědělo. Ale tohle asi nikdo nečekal... Začaly nám žně: že to nebude poprvé, se vědělo. Ale tohle asi nikdo nečekal... Letošní žně na Příbramsku odstartovaly teprve před pár dny, ale pro hasiče už začala … AKTUÁLNĚ Česko znovu vysychá, vítr a slunce zvyšují riziko požárů Česko znovu vysychá, vítr a slunce zvyšují riziko požárů Dlouhodobé sucho pokračuje a podle meteorologů se situace v nejbližší době … AKTUÁLNĚ Mapa odhaluje, kde hrozí největší riziko. Nová Klíšťapka ukáže výskyt nakažených klíšťat i nebezpečí boreliózy Mapa odhaluje, kde hrozí největší riziko. Nová Klíšťapka ukáže výskyt nakažených klíšťat i nebezpečí boreliózy S letními prázdninami tráví lidé více času v přírodě, a právě teď vrcholí i aktivita … AKTUÁLNĚ
Pálí vás oči po koupání? Není to chlor, ale reakce s močí a potem Pálí vás oči po koupání? Není to chlor, ale reakce s močí a potem Pálení očí po koupání není známkou „přechlorovaného“ bazénu. Ve skutečnosti jde o … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz