28. 8. svátek má Augustýn




Kriminalita na Příbramsku celkově klesá, ale na vzestupu jsou kybernetické podvody

4. února 2025   (09:27)
Kriminalita na Příbramsku celkově klesá, ale na vzestupu jsou kybernetické podvody
foto: pribram.cz

Policisté na Příbramsku v roce 2024 zaznamenali pokles kriminality o 6,7 % oproti předchozímu roku. Celkově bylo v regionu spácháno 1701 trestných činů, z nichž se podařilo objasnit 760 případů, což odpovídá objasněnosti téměř 45 %.


Největší podíl na kriminalitě má majetková trestná činnost, která činila 863 případů, což je o 117 méně než v roce 2023. Nejčastějšími delikty byly vloupání do objektů (139 případů, pokles o 28) a krádeže věcí z vozidel (96 případů, pokles o 23).

Kybernetické podvody na vzestupu
Policisté evidovali 163 případů podvodů, převážně v online prostředí. Pachatelé se zaměřovali na vylákání finančních prostředků skrze falešné investice do kryptoměn, podvodné internetové obchody a zneužití platebních karet. Kvůli sofistikovanosti těchto trestných činů a mezinárodnímu přesahu se očekává jejich další růst.

Pokles násilné i mravnostní kriminality
V oblasti násilné trestné činnosti bylo evidováno 120 případů, objasněnost dosáhla 61,4 %. Došlo k jednomu pokusu vraždy a 28 úmyslným ublížením na zdraví.

Mravnostní kriminalita klesla na 20 případů, z nichž osm bylo znásilnění. Drogová trestná činnost vzrostla na 38 případů, což je o pět více než v roce 2023.

Recidivisté a mladiství pachatelé
Celkem 591 případů spáchali recidivisté, což tvoří 78 % objasněných trestných činů. Nejčastějšími delikty byly krádeže, maření výkonu úředního rozhodnutí a neplacení výživného.

Mladiství ve věku 15–18 let se podíleli na 35 trestných činech, což je nárůst oproti předchozímu roku o 16 případů.

Pátrací akce
Policie v roce 2024 vyhlásila pátrání po 245 osobách, z nichž 35 bylo hledáno na základě příkazu k zatčení a 31 se vyhýbalo výkonu trestu. Proběhlo 58 pátracích akcí, včetně hledání 16 ztracených dětí a 13 seniorů.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / Policie ČR
autor: Karel Hutr








Související


Další články

Konec prázdnin ve velkém stylu. Dobříšské pivní slavnosti nabídnou pivo, hudbu i zasloužený odpočinek Konec prázdnin ve velkém stylu. Dobříšské pivní slavnosti nabídnou pivo, hudbu i zasloužený odpočinek Poslední prázdninový víkend si zaslouží pořádnou tečku. Pokud ještě nevíte, kam … DOBŘÍŠ Vydejte se objevovat Velkou Ameriku, český Grand Canyon nedaleko Příbrami Vydejte se objevovat Velkou Ameriku, český Grand Canyon nedaleko Příbrami Jen necelou hodinu jízdy od Příbrami se nachází jedno z nejkrásnějších míst Českého … TIP NA VÝLET Ve Višňové vypukne Chalupářský teréňák! Děti i dospělí vyběhnou na překážky, večer přijde zábava Ve Višňové vypukne Chalupářský teréňák! Děti i dospělí vyběhnou na překážky, večer přijde zábava Poslední srpnovou sobotu bude ve Višňové pořádně živo. V sobotu 29. srpna se na … AKTUÁLNĚ Stav dálnic a silnic I. třídy bude sledovat diagnostický vůz nové generace Stav dálnic a silnic I. třídy bude sledovat diagnostický vůz nové generace Stav dálnic a silnic první třídy bude od podzimu v Česku sledovat diagnostický vůz … DOPRAVA Dorazí tropy, vzápětí je utnou bouřky. Meteorologové kvůli bouřkám vydali výstrahu Dorazí tropy, vzápětí je utnou bouřky. Meteorologové kvůli bouřkám vydali výstrahu Česko zažívá krátký návrat tropických teplot. Ve čtvrtek teploty vystoupají až k 29 … AKTUALIZOVÁNO Příbramské kino: jednosál, který umí zázraky. Spider-Man přitáhl přes tisíc diváků Příbramské kino: jednosál, který umí zázraky. Spider-Man přitáhl přes tisíc diváků V roce 2019 bylo příbramské kino nejnavštěvovanějším jednosálovým kinem v republice. A … AKTUÁLNĚ Mohou mít tisíce na bydlení, péči i energie. Polovina seniorů si o ně vůbec neřekne Mohou mít tisíce na bydlení, péči i energie. Polovina seniorů si o ně vůbec neřekne Po zaplacení nájmu, energií a léků zůstává některým seniorům jen pár tisíc. Přitom … NEPŘEHLÉDNĚTE Od víkendu začínají v Praze a Středočeském kraji platit běžné jízdní řády MHD Od víkendu začínají v Praze a Středočeském kraji platit běžné jízdní řády MHD S koncem letních prázdnin začínají v Praze a Středočeském kraji platit běžné jízdní … AKTUÁLNĚ Bojíte se výtahu? Pak žijete déle. Studie ukazuje překvapivý efekt schodů Bojíte se výtahu? Pak žijete déle. Studie ukazuje překvapivý efekt schodů Pravidelná chůze po schodech výrazně snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění i … LIFESTYLE
Restaurace musí mít registraci. Veterinárná správa varuje před výrobou masných výrobků „na doma“ Restaurace musí mít registraci. Veterinárná správa varuje před výrobou masných výrobků „na doma“ Státní veterinární správa (SVS) upozorňuje provozovatele restaurací, že pokud ve své … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz