Krásná místa na Příbramsku: Solenická podkova
3. února 2022 (12:01)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Prakticky bezkonkurenčním favoritem výhledu na jeden z vltavských meandrů je bezpochyby Solenická podkova. Na tu se během všech ročních období sjíždějí stovky influencerů, zapálených fotografů ale i zamilovaných.
Mezi Solenicemi a Zduchovicemi na Příbramsku se nad řekou pne asi 160 metrů vysoká skála Na Vraném. Právě zde se otevírají nádherné výhledy na jeden z nejkrásnějších meandrů Vltavy. Kromě toho se můžete pokochat samotnými Solenicemi nebo Kamýckou přehradou.
Jediným oříškem na této pouti je dostat se na samotný vrchol. Nevede k němu totiž žádná značená cesta. Nejkratší cestou je zelená turistická trasa ze Zduchovic na vyhlídku Na Altánku. Odsud je to na Vraný necelý kilometr pěšky. Lze ještě využít cestu z parkoviště ze Zduchovic, ta zabere necelé dva kilometry.
Za redakci doporučujeme vyrazit na podkovu na přelomu odpoledne a večera. Jakmile se totiž při dobré viditelnosti slunce začne sklánět nad horizont, panoramatický výjev se před vámi začne barvit do teplých barev, které jistě potěší leckterého milovníka západů.
Solenická podkova však není jediným místem, kde se řeka láme a kopíruje krajinný reliéf. Půjdete-li po jejím toku, podél pravého břehu, narazíte na několik obdobných vyhlídek. Mezi ty známější patří vyhlídka Máj nedaleko obce Teletín, nebo Zadka a Ztracenka u Štěchovic.
Za zmínku také stojí nedaleká rozhledna Milada, která vám ze své sedmadvacetimetrové výšky poskytne rozhled právě na Solenickou podkovu, na vrcholy Brd (Tok a Praha), Orlickou přehradu, a dokonce až na vrcholy Šumavy (Poledník a Boubín).
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jan Máša
Další články
Pára na rožmitálské železnici nabídne historický vlak, drezínu i historický autobus Robur. Na nádraží bude celodenní program
Milovníci železnice, historie i rodiny s dětmi si přijdou na své v sobotu 1. srpna, …
TIP NA VÝLET
Lboy míří do Příbrami. Klub Peklo se po prázdninách znovu otevře koncertem mladého rappera
Příbramský klub Peklo se po prázdninové pauze znovu otevírá a hned startuje silným …
KULTURA
Pozor na instantní nudle! Inspekce varuje před salmonelou
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vydala naléhavé varování před …
AKTUÁLNĚ
Podpora až 38.500 korun. V Příbrami je práce dost — je čas pravidla změnit?
Podpora v nezaměstnanosti může v prvních měsících dosáhnout až 38 500 korun. V době, …
ANKETA
Proteinová horečka pokračuje. Proč jsou bílkoviny dnes téměř v každém výrobku?
Ještě před několika lety byly proteinové výrobky spojovány hlavně s kulturisty a …
ZAJÍMAVOSTI
Paratriatlonista Tománek se vrací na Havaj. V Lucembursku si suverénně vybojoval účast na mistrovství světa
Paratriatlonista Jan Tománek si zajistil účast na letošním mistrovství světa na …
SPORT
Pozor na vedra. Veterináři varují před přehřátím zvířat i cestováním v horku
Tropické teploty, které překračují 30 stupňů Celsia, představují velkou zátěž nejen …
AKTUÁLNĚ
Vojenské lesy posilují ochranu Brd před požáry. Nasazují nové hasicí prostředky
Vojenské lesy a statky ČR (VLS) posilují ochranu lesů před požáry. V reakci na stále …
AKTUÁLNĚ
Vedra udeří naplno. V pátek může v Česku padnout hranice 40 stupňů
Českou republiku čeká další vlna mimořádných veder. Meteorologové vydali výstrahu před …
AKTUÁLNĚ
Drakovna se mění. Jolie Café et Pain otevře v říjnu a přinese vlastní pekárnu i celodenní menu
V přízemí Drakovny vzniká nový podnik Jolie Café et Pain. Prostory, kde na počátku 20. …
FOTOGALERIE




