28. 5. svátek má Vilém




Král: Nesouhlasíme s nejrozsáhlejší variantou rekonstrukce akvaparku

28. října 2019   (10:51)
Král: Nesouhlasíme s nejrozsáhlejší variantou rekonstrukce akvaparku

Vladimír Král (Šance pro Příbram) se vyjadřuje k aktuálním tématům



Po odchodu starosty města Jindřicha Vařeky došlo k určité symbióze při jednání zastupitelů. Atmosféra je mnohem klidnější. Čím si to vysvětlujete? Jak se pracuje opozičním zastupitelům z řad Šance pro Příbram po převzetí starostenského křesla Janem Konvalinkou?

Ano, atmosféra je kultivovanější. Myslím, že je to i díky tomu, že současný pan starosta nemá potřebu vnášet do jednání nedůstojné osobní komentáře. Také mám dojem, že je ochoten respektovat různé pohledy, nevnímá lidi černobíle. A přestože máme s panem starostou na různé věci rozdílné názory, snadno jsme se krátce po jeho nástupu do funkce domluvili na informování zastupitelů a veřejnosti o chystaných investičních záměrech města, což oceňuji.

Ve vašem volebním programu se zmiňujete, že chcete zamezit odchodu obyvatel města za prací do jiných měst, především do Prahy. Daří se vám tento slib realizovat? Dále jste se chtěli zasadit o znovuotevření ORL ambulance v objektu příbramské nemocnice. Tento krok se prozatím nepodařilo uskutečnit….

V roli opozičního uskupení máme oproti vedení města méně možností, jak tyto kroky realizovat. Nemáme ale problém podpořit návrhy Rady města v podobě vhodných investičních pobídek pro stávající nebo nové zaměstnavatele v Příbrami. Stejně tak jsme připraveni spolupracovat s vedením a s nemocnicí na vhodných opatřeních, včetně podpory v oblasti bytové politiky, která by dostatečně motivovala chybějící lékaře k dlouhodobému pracovnímu poměru v příbramské nemocnici.

Co se vám naopak podařilo?

Zmínil bych dvě hlavní oblasti. Zaprvé je to parkování. V březnu vystoupila Šance pro Příbram proti tehdy chystanému rozšíření placeného parkování ve městě, mimo jiné u bazénu. S obyvateli u akvaparku město následně začalo jednat, věřím, že se najde rozumné řešení. V dubnu jsme navrhli osvobození osob ZTP od parkovného. Zde se nakonec po určitých peripetiích podařilo dosáhnout alespoň kompromisu v podobě dvou hodin zdarma.

V souvislosti s tímto tématem bych také chtěl vyzdvihnout zájem veřejnosti. Tento zájem potvrzuje, že určité věci je vhodné řešit na základě dialogu s občany a s opozicí, nikoli direktivně. Zároveň děkuji obyvatelům za podporu našeho úsilí. Chápeme, že určitá regulace parkování je v některých lokalitách nutná. Ale chceme, aby probíhala na základě dostatečných podkladů a co nejcitlivějším způsobem. V souladu s tímto postojem chceme pracovat i nadále.

Druhou hlavní oblastí, které jsme se v uplynulém roce věnovali, byla snaha o zlepšení informovanosti občanů o činnosti zastupitelů. Hned zkraje volebního období jsme navrhli zveřejňování audiozáznamů ze zasedání zastupitelstva. Toto se nakonec nepodařilo prosadit, ale k určité změně k lepšímu přece jen došlo. Nově jsou k dispozici zápisy ze zasedání zastupitelstva, tedy zkrácené přepisy debat z
jednání. Podporu získal i náš návrh na zveřejňování kompletních příloh k jednotlivým bodům jednání zastupitelstva, což dříve nebývalo zvykem. Zápisy i přílohy jsou dostupné na webu města. Jsem přesvědčen, že tato opatření pomáhají obyvatelům získat lepší představu o tom, jakými záležitostmi se zastupitelé zabývají a jaké názory na jednotlivá témata mají.

Velkým tématem nejbližších měsíců bude rekonstrukce akvaparku. Šance pro Příbram z ekonomických důvodů nesouhlasí s nejrozsáhlejší variantou rekonstrukce, ale i zde se snažíme jednat konstruktivně. Již na jaře jsme město upozornili na dotační titul, který je zaměřen na snížení energetické náročnosti budov. O možnosti jeho využití pro účely rekonstrukce v současnosti jednají úředníci radnice a ministerstva životního prostředí.

Jako poslední příklad toho, co se nám podařilo, bych zmínil záměr výstavby chodníku v horní části Anenské ulice. Tento záměr byl na základě našeho návrhu zařazen do rozpočtu. V současné době se dolaďuje projektová dokumentace. Pokud vše dobře půjde, mohla by být stavba příští rok realizována.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: top








Další články

Do Příbrami míří první ročník Víkendu aktivních seniorů, dorazí i Kateřina Cajthamlová Do Příbrami míří první ročník Víkendu aktivních seniorů, dorazí i Kateřina Cajthamlová Co kdyby stáří nebylo o zpomalování, ale o nové energii, pohybu a setkávání? Právě na … ZAJÍMAVOSTI Nemocnice zve na tradiční gospelový koncert. Maranatha Gospel Choir vystoupí v Příbrami už 3. června Nemocnice zve na tradiční gospelový koncert. Maranatha Gospel Choir vystoupí v Příbrami už 3. června Koncert je určen všem bez rozdílu a není na něj třeba žádná vstupenka. Kauza dálničního monopostu na D4 se vrací do Příbrami, krajský úřad zrušil původní rozhodnutí Kauza dálničního monopostu na D4 se vrací do Příbrami, krajský úřad zrušil původní rozhodnutí Případ jízdy závodního monopostu v barvách Ferrari po dálnici D4, který v uplynulých … AKTUÁLNĚ Evropa se rozpaluje: Vlna veder láme rekordy. Riziko požárů v Česku roste i s větrem Evropa se rozpaluje: Vlna veder láme rekordy. Riziko požárů v Česku roste i s větrem Nejen Česká republika, ale především západní Evropa zažívá mimořádnou a v mnoha … AKTUÁLNĚ Příbram slaví titul mistra České republiky v kickboxu Příbram slaví titul mistra České republiky v kickboxu Na mistrovství České republiky v kickboxu v Lovosicích uspěli dva zástupci … SPORT Kamýk slaví 65 let: přehrada, která drží Vltavu na uzdě, se výjimečně otevírá lidem! Kamýk slaví 65 let: přehrada, která drží Vltavu na uzdě, se výjimečně otevírá lidem! Vodní dílo Kamýk, jeden z méně nápadných, ale naprosto klíčových článků Vltavské … ZAJÍMAVOSTI V lese u Hudčic na Březnicku hořel lesní porost, na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči společně s techniky energetické společnosti ČEZ V lese u Hudčic na Březnicku hořel lesní porost, na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči společně s techniky energetické společnosti ČEZ K nahlášení mimořádné události došlo v úterý odpoledne krátce po šestnácté hodině. … AKTUALIZOVÁNO Hudební maraton v centru Příbrami. SchoolStock přiveze mladé talenty z celého regionu Hudební maraton v centru Příbrami. SchoolStock přiveze mladé talenty z celého regionu Hudba různých žánrů, mladé talenty i celodenní festivalová atmosféra. Náměstí T. G. … KULTURA Inspektoři odhalili už tisícovky závad a vybrali na pokutách desítky milionů Inspektoři odhalili už tisícovky závad a vybrali na pokutách desítky milionů Inspekce silniční dopravy (INSID) dál pokračuje v kontrolách kamionů a nákladních … DOPRAVA
KFC po kritice promluvilo: „Měli jsme s vámi mluvit dříve,“ přiznává řetězec KFC po kritice promluvilo: „Měli jsme s vámi mluvit dříve,“ přiznává řetězec Fastfoodový řetězec KFC zveřejnil omluvu zákazníkům a oznámil rozsáhlé změny ve … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz