12. 7. svátek má Bořek

Kraj slibuje, že nelegální reklamy u krajských silnic mizí!

23. února 2025   (11:20)
Kraj slibuje, že nelegální reklamy u krajských silnic mizí!
foto: Zdroj: Středočeský kraj

Odstraňování nelegálních reklam v ochranných pásmech středočeských silnic nabírá na intenzitě. Probíhá jejich pasportizace a současně výběr dodavatelů, kteří budou zajišťovat jejich odstranění.


„Nelegální reklamy jsou nežádoucím prvkem v prostoru našich silnic. Představují nejen riziko pro bezpečnost silničního provozu, ale také narušují krajinu. Jejich systematické odstraňování je proto správným a nezbytným krokem. Těší mě, že některé inzerující firmy si uvědomují svou společenskou odpovědnost a nechtějí svou značku spojovat s nelegálními a nebezpečnými reklamami,“ uvedl radní pro silniční dopravu Josef Pátek.

Postup odstraňování se řídí zákonem o pozemních komunikacích. Správci silnic mají povinnost nelegální reklamy odstranit a neporušené uložit na určené místo, kde si je majitel může do tří měsíců vyzvednout. Zároveň je povinen uhradit náklady spojené s jejich odstraněním.

„Na tuto službu nyní poptáváme dodavatele prostřednictvím našeho dynamického nákupního systému. Aktuálně řešíme zhruba 100 reklam, u kterých zjišťujeme, zda jsou legální, tedy zda je povolil příslušný silniční správní úřad. Samostatnou kapitolou v řešení jsou nelegální reklamy na mostech přes dálnice, kde úzce spolupracujeme s Ředitelstvím silnic a dálnic. V tomto případě jsou totiž reklamy nejen na našich mostech, ale také v ochranném pásmu dálnic,“ vysvětlil ředitel Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje Aleš Čermák.

Ve chvíli, kdy dojde k výběru dodavatele, začne odstraňování reklam. V mnoha případech již nyní funguje cesta přímé komunikace s majiteli reklam, které stačí upozornit na nelegální umístění a odstraní si je sami na vlastní náklady. Jedná se ale spíše o menší reklamy, nikoli billboardy. Ne se všemi majiteli nelegálních reklam je však dohoda možná. Existují případy, že i po odstranění se po čase opět reklama na stejném místě objeví.

Celkové náklady na odstraňování nelegálních reklam v tuto chvíli nelze říci. Hrubý odhad na odstranění jedné reklamy, podle její velikosti, způsobu ukotvení atd., lze odhadovat do 10 tisíc korun. Cena se však bude odvíjet od nabídek dodavatelů, kteří se přihlásí do poptávkového řízení v rámci dynamického nákupního systému.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / Středočeský kraj
autor: pribram.cz
Středočeský kraj








Další články

Na Orlíku se objeví sítě. Nejde o pytláky, ale o vědecký průzkum ryb Na Orlíku se objeví sítě. Nejde o pytláky, ale o vědecký průzkum ryb Ve dnech 13.–16. července 2026 proběhne na vodní nádrži Orlík odborný monitoring … Policie a INSID vyrážejí do akce. Přísné kontroly autobusů a kamionů budou po celé republice Policie a INSID vyrážejí do akce. Přísné kontroly autobusů a kamionů budou po celé republice Na českých silnicích začínají rozsáhlé dopravně-bezpečnostní kontroly zaměřené na … DOPRAVA Čtrnáctiletá Helenka z Příbramska píše básně, moderuje akce a natáčí film o šikaně Čtrnáctiletá Helenka z Příbramska píše básně, moderuje akce a natáčí film o šikaně Ve čtrnácti letech má za sebou zkušenosti, které mnozí získávají až v dospělosti. … ZAJÍMAVOSTI Pozor na konzervované párky. Veterináři varují před zdravotním rizikem pro alergiky Pozor na konzervované párky. Veterináři varují před zdravotním rizikem pro alergiky Státní veterinární správa (SVS) varuje spotřebitele před konzervovanými vepřovými … AKTUÁLNĚ Sterilizace holubů: některá města ji už zkoušejí. V Příbrami se zatím čeká, řešením má být nový holubník u hřbitova Sterilizace holubů: některá města ji už zkoušejí. V Příbrami se zatím čeká, řešením má být nový holubník u hřbitova Holubi patří dlouhodobě mezi nejčastější městské živočišné problémy. Ve větších … NEPŘEHLÉDNĚTE Okamžik, kdy se buňka „rozhodne“ pro rakovinu. Čeští vědci ho dokázali zachytit Okamžik, kdy se buňka „rozhodne“ pro rakovinu. Čeští vědci ho dokázali zachytit Čeští vědci z CEITEC Masarykovy univerzity a Přírodovědecké fakulty MU oznámili … ZDRAVOTNICTVÍ Proč se lidé bojí zavolat realitnímu makléři? Proč se lidé bojí zavolat realitnímu makléři? Za těch několik let jsme v kanceláři REMAX Nova vyslechli stovky příběhů. Jeden z nich … PR Autobus zdarma sveze rodiny na dětská představení do Lesního divadla Skalka Autobus zdarma sveze rodiny na dětská představení do Lesního divadla Skalka Návštěvu letních pohádek v Lesním divadle Skalka usnadní rodinám s dětmi bezplatná … AKTUÁLNĚ Středočeský kraj dá půl milionu korun na ozdravný pobyt dětí z Ukrajiny Středočeský kraj dá půl milionu korun na ozdravný pobyt dětí z Ukrajiny Středočeský kraj dá půl milionu korun na ozdravný pobyt dětí z Ukrajiny. Dva týdny v … AKTUÁLNĚ
Příbramský Senior Point má nové hřiště na pétanque Příbramský Senior Point má nové hřiště na pétanque Senior Point v Příbrami, který letos slaví deset let své činnosti, rozšířil nabídku … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz