18. 9. svátek má Kryštof

Kraj rozdělí 70 milionů nemocnicím, dočkat by se mohla i ta v Příbrami

19. září 2014   (13:24)
Kraj rozdělí 70 milionů nemocnicím, dočkat by se mohla i ta v Příbrami

Dalších 15 milionů půjde na podporu cestovního ruchu.


Středočeská regionální rada, která připravuje rozdělování evropských dotací, dnes schválila nové výzvy na dotace pro zdravotnictví v hodnotě 70 milionů korun a pro podporu cestovního ruchu v kraji v hodnotě 15 milionů korun. ČTK o tom informovala Martina Semelková z Regionálního operačního programu (ROP). Na zdravotnictví byly peníze přesunuty z projektu dostavby skanzenu v Kouřimi, který se kvůli pozdnímu předání stavenistě krajem a následnému odstoupení zhotovitele od smlouvy zatím neuskuteční. Kraji tak hrozilo, že by o evropské peníze přišel, proto je převedl do kapitoly zdravotnictví.

Za peníze z výzvy budou moci být podpořeny projekty nemocnic v Příbrami, Kolíně, Kladně, Mladé Boleslavi nebo Benešově. "Konkrétně by se mohlo například jednat o nákup přístrojů, protože se blíží termín, do kdy musí být evropské peníze vyčerpány, a tímto způsobem to půjde stihnout v daných lhůtách," řekl ČTK středočeský hejtman Miloš Petera.

Druhá výzva se týká oblasti veřejné infrastruktury a služeb cestovního ruchu. Podle Semelkové by mohla zahrnovat například budování cyklostezek, ale i podporu služeb rozvíjejících turismus v regionu.

Obě výzvy jsou určené pro Středočeský kraj a organizace zřizované nebo zakládané Středočeským krajem a příjemci do nich mohou přihlašovat projekty v termínu od 22. září do 29. října.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: ČTK
foto: pribram.cz

autor: sbeDalší články

Pouťové atrakce nepustí téměř celý příští týden automobily na náměstí T. G. M. Pouťové atrakce nepustí téměř celý příští týden automobily na náměstí T. G. M. Letos poprvé po rekonstrukci náměstí T. G. Masaryka proběhne Václavská pouť přímo v centru města 18. září 2019   (17:43) Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli Cvičení záchranných složek: Na Příbramsku havaroval autobus s vězni, dva utekli Byl vyhlášen i traumaplán 18. září 2019   (14:18) Pražská ulice bezpečnější Pražská ulice bezpečnější Na základě podnětů od občanů se vedení města zabývalo situací, která nastává každý víkend na pěší zóně Pražské ulice. Lidé jdoucí touto nákupní třídou jsou nuceni proplétat se mezi zaparkovanými vozidly. 18. září 2019   (11:44) Konec potemnělým chodníkům v Příbrami? Konec potemnělým chodníkům v Příbrami? Na Flusárně si lidé po setmění svítí na cestu mobily. Město zde v horizontu několika měsíců instaluje LED lampy 18. září 2019   (11:26) Bude Příbram v oblasti sportu průkopnickým městem? Bude Příbram v oblasti sportu průkopnickým městem? Velkého ocenění se dostalo městu od sportovních odborníků, kteří se věnují koncepci sportu na celostátní úrovni 18. září 2019   (09:58) Ženou regionu se stala zakladatelka spolku Radost Příbramáčkům Ženou regionu se stala zakladatelka spolku Radost Příbramáčkům Jana Puklová Havelková. To je letošní Žena regionu pro Středočeský kraj 18. září 2019   (07:33) V Alce mají srdce na pravém místě. Přijďte se přesvědčit V Alce mají srdce na pravém místě. Přijďte se přesvědčit Handicapovaní klienti a jejich rodiny mají v Alce vždy dveře otevřené. Dnes budete moci vstoupit i vy 18. září 2019   (06:13) Vodním záchranářům na Slapech letos mírně přibylo zásahů Vodním záchranářům na Slapech letos mírně přibylo zásahů Nejzávažnější případ sezóny byla resuscitace jednačtyřicetiletého muže, který trpěl Romano-Wandrovým syndromem. Byl podán jeden výboj pomocí AED. Při součinnosti s ZZS byl pacient přiveden do plného vědomí. 17. září 2019   (20:20) Hořící vůz skončil v příkopu Hořící vůz skončil v příkopu Řidič vyvázl bez zranění 17. září 2019   (17:32) Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Ochrana fauny ČR představila dětem zvířata, žijící v minizoo na Novém rybníku. 17. září 2019   (16:35)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz