24. 6. svátek má Jan

Kraj rozdělí 70 milionů nemocnicím, dočkat by se mohla i ta v Příbrami

19. září 2014   (13:24)
Kraj rozdělí 70 milionů nemocnicím, dočkat by se mohla i ta v Příbrami

Dalších 15 milionů půjde na podporu cestovního ruchu.


Středočeská regionální rada, která připravuje rozdělování evropských dotací, dnes schválila nové výzvy na dotace pro zdravotnictví v hodnotě 70 milionů korun a pro podporu cestovního ruchu v kraji v hodnotě 15 milionů korun. ČTK o tom informovala Martina Semelková z Regionálního operačního programu (ROP). Na zdravotnictví byly peníze přesunuty z projektu dostavby skanzenu v Kouřimi, který se kvůli pozdnímu předání stavenistě krajem a následnému odstoupení zhotovitele od smlouvy zatím neuskuteční. Kraji tak hrozilo, že by o evropské peníze přišel, proto je převedl do kapitoly zdravotnictví.

Za peníze z výzvy budou moci být podpořeny projekty nemocnic v Příbrami, Kolíně, Kladně, Mladé Boleslavi nebo Benešově. "Konkrétně by se mohlo například jednat o nákup přístrojů, protože se blíží termín, do kdy musí být evropské peníze vyčerpány, a tímto způsobem to půjde stihnout v daných lhůtách," řekl ČTK středočeský hejtman Miloš Petera.

Druhá výzva se týká oblasti veřejné infrastruktury a služeb cestovního ruchu. Podle Semelkové by mohla zahrnovat například budování cyklostezek, ale i podporu služeb rozvíjejících turismus v regionu.

Obě výzvy jsou určené pro Středočeský kraj a organizace zřizované nebo zakládané Středočeským krajem a příjemci do nich mohou přihlašovat projekty v termínu od 22. září do 29. října.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: ČTK
foto: pribram.cz

autor: sbeDalší články

Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Dechová zkouška u dotyčného vykázala hodnotu bezmála tři promile alkoholu. 24. června 2019   (19:41) ORL péče v příbramské nemocnici nebude přes léto dostupná každý den ORL péče v příbramské nemocnici nebude přes léto dostupná každý den V létě dojde k omezení provozu ORL v areálu I. Akutní případy ošetří ambulance na Zdaboři, ale pouze v některých dnech 24. června 2019   (16:19) Pod pohrůžkou zabití oloupil mladíka o telefon Pod pohrůžkou zabití oloupil mladíka o telefon Agresorovi hrozí deset let za mřížemi 24. června 2019   (13:59) Zatímco školy budou prázdné, na některých školních hřištích to i o prázdninách bude žít Zatímco školy budou prázdné, na některých školních hřištích to i o prázdninách bude žít Pro děti, které zůstávají v době prázdnin ve městě, zůstanou v době letních prázdnin otevřena některá školní hřiště 24. června 2019   (12:49) Firma z Příbrami je lídrem Středočeského kraje Firma z Příbrami je lídrem Středočeského kraje Společnost CVP Galvanika z Příbrami obsadila v prestižní soutěži "Ocenění českých lídrů" první místo za celý Středočeský kraj. 24. června 2019   (10:22) PR S plavčíky na Nováku se zatím nepočítá, bylo by jich třeba příliš mnoho S plavčíky na Nováku se zatím nepočítá, bylo by jich třeba příliš mnoho Podle norem by v areálu muselo být několik desítek plavčíků. 24. června 2019   (08:32) Usměvavé děti v kontrastu s šedí, která je všude okolo. To jsou děti z ubytoven Usměvavé děti v kontrastu s šedí, která je všude okolo. To jsou děti z ubytoven Kdo mezi ně nepřijde, neuvěří. Kdo mezi ně přijde, nechce je tam nechat 24. června 2019   (06:09) Místo ovcí budou v lesoparku běhat pejskové Místo ovcí budou v lesoparku běhat pejskové S bezvodítkovou zónou se počítá i u Nového rybníka 23. června 2019   (19:00) Tropy se vrací, celý týden bude vedro Tropy se vrací, celý týden bude vedro Konec června bude teplotně nadprůměrný 23. června 2019   (15:51) Máte dotazy k integraci Příbramska do PID? Navštivte infostánek nebo historický autobus Máte dotazy k integraci Příbramska do PID? Navštivte infostánek nebo historický autobus Cestujícím budou pomáhat informátoři přímo v terénu, ve středu 26. června vyjede informační historický autobus 23. června 2019   (13:15)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz