4. 8. svátek má Dominik

Kraj rozdává vouchery nejen turistům. Až 500 korun na návštěvu muzeí a galerií

26. června 2020   (13:47)
Kraj rozdává vouchery nejen turistům. Až 500 korun na návštěvu muzeí a galerií
foto: pribram.cz

Středočeské vouchery mají podpořit turismus i místní podnikatele. Hosté, kteří stráví ve středočeských hotelech a penzionech alespoň dvě noci, získají poukázku na vstup do kulturních institucí. Spolupráce s výzkumníky nebo kreativci zase přinese podnikatelům možnost získat dotaci až do výše 85 % nákladů.


Středočeští radní se rozhodli podpořit oblast regionálního rozvoje a cestovního ruchu, a to pomocí bezplatných voucherů pro návštěvníky. „Všichni víme, že po uplynulých měsících je potřeba pomoci nastartovat všechna odvětví ekonomiky a cestovní ruch není výjimkou. Tím, že vydáme vouchery na bezplatný vstup do většiny krajských muzeí a galerií pro všechny, kdo se v kraji alespoň na dvě noci ubytují, chceme podpořit provozovatele hotelů, penzionů a dalších ubytovacích zařízení,“ komentoval rozhodnutí rady kraje Martin Draxler, radní pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu.

Po zaplacení ubytování může host navštívit více než 70 kulturních institucí na území středních Čech. Předložením poukazu, který hosté obdrží v ubytovacím zařízení, bude možné dostat jako protihodnotu vstupné až do výše 500 korun. „Platnost voucheru je 30 dnů a musí být uplatněn nejpozději do konce letošního listopadu,“ doplnil radní. Celkem na návštěvníky čeká 30 000 poukázek (svůj program pro podporu cestovního ruchu spustila také Příbram formou takzvané Příbramské zážitkovky).
Podpora turismu pomůže podnikatelům v hotelnictví a cestovním ruchu. Ale i středočeské firmy mimo tuto oblast nepřijdou zkrátka. Středočeské inovační centrum se díky takzvaným inovačním voucherům zaměřilo na větší rozvoj spolupráce firem s českými výzkumníky. Na dotace, které budou propláceny až po realizaci služeb výzkumných a vývojových organizací, jsou určeny čtyři miliony korun. Minimální výše podpory činí 50 000 korun a maximální 500 000 korun při první vzájemné spolupráci (resp. 300 000 korun v dalších případech), přičemž míra podpory činí nejvýše 85 % z uznatelných nákladů.
Jednorázovou finanční podporu až do výše 300 000 korun určenou pro spolupráci s kreativci přinesou malým a středním podnikům takzvané kreativní vouchery. Míra podpory dosahuje také maximálně 85 % uznatelných nákladů.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Firma ZAT získala zakázku na dodávky pro pět vodních elektráren na Slovensku Firma ZAT získala zakázku na dodávky pro pět vodních elektráren na Slovensku Firma sídlí v Příbrami a má pobočky v Plzni, Benešově, na Slovensku a na Kubě. Působí … S lukem na hradbách nebo v obraze van Gogha. Cesty virtuální realitou v příbramské galerii jsou akční i snové S lukem na hradbách nebo v obraze van Gogha. Cesty virtuální realitou v příbramské galerii jsou akční i snové V expozici Měkká aréna v Galerii Františka Drtikola najdete nová virtuální díla. Šampioni ve sportovní kynologii se předvedou v Dobříši Šampioni ve sportovní kynologii se předvedou v Dobříši O víkendu 6. až 8. srpna se psí závodníci spolu se svými majiteli poměří ve třech … Blíží se maximum Perseid, podmínky pro pozorování budou skvělé Blíží se maximum Perseid, podmínky pro pozorování budou skvělé Maximum Perseid bude v noci z 12. na 13. srpna. Ve středních Čechách se do sněmovních voleb přihlásilo 18 stran, hnutí a koalic Ve středních Čechách se do sněmovních voleb přihlásilo 18 stran, hnutí a koalic Volby se uskuteční 8. a 9. října. Král: Lávka u Q-klubu – občany v první řadě zajímá smysluplné řešení Král: Lávka u Q-klubu – občany v první řadě zajímá smysluplné řešení Zastupitel města Příbrami Vladimír Král (Šance pro Příbram) reaguje na vyjádření … Z důvodu umístění hokejové fanzóny bude ve čtvrtek uzavřeno parkoviště u sportovní haly Z důvodu umístění hokejové fanzóny bude ve čtvrtek uzavřeno parkoviště u sportovní haly Ve fanzóně se mohou fanoušci těšit na skákací hrady, Chill zónu, ale i beerjet, který … Agility psí park byl otevřen veřejnosti Agility psí park byl otevřen veřejnosti Od pondělí 2. srpna je v Příbrami otevřeno druhé psí hřiště s agility prvky, které … Zemřel voják zraněný při výbuchu munice v Brdech Zemřel voják zraněný při výbuchu munice v Brdech Druhý zraněný byl propuštěn do domácího ošetřování.
Po potyčce v Březnici zemřel 24letý muž. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení Po potyčce v Březnici zemřel 24letý muž. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení Příbramští kriminalisté řeší případ, který se stal v noci z neděle na pondělí v … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz