28. 4. svátek má Vlastislav




Kraj podpoří destinační managementy, více pozornosti se dostane i Příbramsku

10. září 2025   (09:50)
Kraj podpoří destinační managementy, více pozornosti se dostane i Příbramsku
foto: Brdy / Turistická oblast Brdy a Podbrdsko, z.s. / se souhlasem

Středočeský kraj navýší v roce 2026 podporu destinačních managementů na 10,6 milionu korun. Program má posílit turistickou atraktivitu regionů, mezi které patří i Příbramsko a Brdy.


Krajští radní doporučili zastupitelstvu ke schválení dotační program, který podporuje rozvoj cestovního ruchu a profesionalizaci oblastních organizací destinačního managementu (DMO). Novinkou je podpora vzniku DMO na Rakovnicku, kde dosud žádná organizace nepůsobí. Žádosti bude možné podávat od 24. října do 13. listopadu 2025.

„Cílem je profesionalizace certifikovaných organizací, jejichž práce přináší regionům větší prosperitu,“ uvedl radní Václav Švenda. Podle něj má nová podpora přispět k vytvoření ucelené turistické nabídky a přilákat více návštěvníků.

Turistická oblast Brdy a Podrbrdsko
Mezi oblastní DMO, které z programu dlouhodobě těží, patří Turistická oblast Brdy a Podbrdsko, jež zahrnuje Příbramsko. Oblast je známá nejen bohatou přírodou CHKO Brdy, ale také kulturními a historickými památkami Příbrami, například Svatou Horou a hornickým dědictvím. Dotační podpora kraje umožňuje propojit přírodní a kulturní atrakce, rozvíjet turistické služby a vytvářet ucelené nabídky pro návštěvníky regionu.

Novinkou programu je také motivační příspěvek až 50 tisíc korun za aktivní účast DMO na krajských akcích a při prezentaci regionu, přičemž na jednu akci lze získat maximálně 10 tisíc korun.

Ve Středočeském kraji působí celkem deset oblastních DMO a jedna krajská organizace a to Středočeská centrála cestovního ruchu, přičemž některé organizace překračují hranice kraje, například Toulava z.s. nebo Český ráj z.s.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Středočeský Kraj
autor: Anna Svobodová








Další články

Proč děláme věci, které víme, že nám škodí Proč děláme věci, které víme, že nám škodí Věděl jsi, že právě teď možná děláš něco, co vlastně dělat nechceš? Ne proto, že bys … LIFESTYLE Železná žena z malého sboru šokovala kraj: Hasička z Voltuše zamíří na mistrovství republiky na Žižkovskou věž Železná žena z malého sboru šokovala kraj: Hasička z Voltuše zamíří na mistrovství republiky na Žižkovskou věž Adrenalin, pot a výkony na hraně lidských sil. V Kolíně se o uplynulém víkendu … SPORT Na Svaté Hoře končí farář Miloš Szabo. Po jeho nástupu po odchodu redemptoristů přichází další změna Na Svaté Hoře končí farář Miloš Szabo. Po jeho nástupu po odchodu redemptoristů přichází další změna Svatou Horu čeká další významná personální změna. Farář P. Miloš Szabo, který přišel v … AKTUÁLNĚ První máj na hřišti? Adventure Golf Milín startuje sezónu už tento pátek První máj na hřišti? Adventure Golf Milín startuje sezónu už tento pátek První máj nemusí být jen o polibku pod třešní. Co takhle si ho užít na hřišti? … SOUTĚŽ Sportovní miliony v ohni debat: ostré výroky, kritika fotbalu a otázka, co s hokejem Sportovní miliony v ohni debat: ostré výroky, kritika fotbalu a otázka, co s hokejem Zastupitelstvo města Příbrami projednalo návrh na rozdělení programových dotací pro … POLITIKA Příbram zažila ekologický ‚festival práce‘. 498 dětí, 40 Bobcatů a sad, který roste před očima Příbram zažila ekologický ‚festival práce‘. 498 dětí, 40 Bobcatů a sad, který roste před očima Svatohorský sad se v pátek proměnil v jedno z nejživějších míst v Příbrami. Konal se … Rakovina, která zabíjí rychle. Teď má první účinný lék Rakovina, která zabíjí rychle. Teď má první účinný lék Rakovina slinivky patří k nejnebezpečnějším nádorům současnosti. Většina pacientů se o … NEPŘEHLÉDNĚTE Vernisáž nového dílu projektu Nekonečné plátno v Galerii OPE Vernisáž nového dílu projektu Nekonečné plátno v Galerii OPE Ve čtvrtek 30. dubna v 16:00 hodin bude v Galerii OPE v Památníku Vojna slavnostně … KULTURA Brdská lesní bitva: Když se síla koní potká s tradicí Brdská lesní bitva: Když se síla koní potká s tradicí Stovky návštěvníků, zaplněná parkoviště a dechberoucí výkony chladnokrevníků v srdci … FOTOGALERIE
Dobříšští ochránci přírody můžou s pomocí nového dronu zachraňovat nejen srnčata, ale i hnízda vzácných opeřenců Dobříšští ochránci přírody můžou s pomocí nového dronu zachraňovat nejen srnčata, ale i hnízda vzácných opeřenců Přírodovědný spolek Dobříš vstupuje do nadcházející sezóny s významnou novinkou, která … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz