1. 3. svátek má Bedřich




Kraj nesouhlasí s těžbou haldy č. 15

NÁZOR
28. července 2015   (06:27)
Kraj nesouhlasí s těžbou haldy č. 15
foto: pribram.cz

Přinášíme vyjádření krajského zastupitele Josefa Řiháka (ČSSD) k potencionální těžbě haldy č. 15 u Lešetic.



Dobrá zpráva pro Příbramaky a občany Konětop, Lešetic, Milína, Brodu, Buku, Žežic a dalších obcí v okolí. Středočeský kraj nesouhlasí s těžbou haldy č.15! Rada Středočeského kraje dnes řekla „NE“ případné těžbě kameniva z haldy č.15. S konečnou platností o tom bude rozhodovat Ministerstvo životního prostředí. Středočeský kraj nesouhlasí se záměrem z důvodů zvýšení dopravní zátěže, zvýšení emisního a imisního zatížení a rizika kontaminace spodních a povrchových vod. Rada Středočeského kraje dále uložila náměstkovi hejtmana Marku Semerádovi vydat pro Ministerstvo životního prostředí vyjádření územního samosprávného celku k dokumentaci záměru.

Jako středočeský krajský zastupitel potvrzuji, že na dnešním jednání došlo k odmítnutí hrozby nové, ekologicky značně kontroverzní těžby. Připomínali jsme vedení kraje, že případnou těžbou a úpravou kameniva na zmíněné haldě dojde k pravděpodobnému zvýšení nových nežádoucích částic, typově částic polétavého prachu, škodlivin emitovaných spalovacími motory těžební mechanizace a odvislé nákladní automobilové dopravy (oxidů dusíku, oxidu dusičitého, oxidu uhelnatého, bonzo-a-pyrenu..). To stejné platí o možné hrozbě zvýšení radiace.

Nemluvě o potencionálních rizicích kontaminace povrchových a spodních vod. Upozorňoval jsem, že mnozí občané jsou zásobeni pitnou vodou ze svých studen a těžbou by došlo k jejich velmi pravděpodobnému znehodnocení a kontaminaci. Nemluvě o riziku znečištění vody z vrtů pod haldou, která zásobuje napouštění Fialovo a Nového rybníka, tedy míst koupání, sportu a kultury pro občany z Příbrami a širokého okolí. Těžební činností na haldě č.15 by rovněž došlo k velmi pravděpodobnému ekonomickému znehodnocení domů a pozemků v celé dotčené oblasti.

O to víc mě těší, že mohu všem dotčeným potvrdit, že Středočeský kraj celou problematickou těžbu odmítl a nyní je rozhodnutí na ministerstvu životního prostředí.

Josef Řihák (ČSSD)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: red
autor: Josef Řihák








Další články

Reklama kasina u aquaparku zmizela. Město zasáhlo po vlně kritiky rodičů Reklama kasina u aquaparku zmizela. Město zasáhlo po vlně kritiky rodičů Reklama na kasino umístěná v těsné blízkosti příbramského aquaparku vzbudila mezi … AKTUÁLNĚ Hasiči i záchranáři zasahovali u nehod v Obořišti a Hluboši Hasiči i záchranáři zasahovali u nehod v Obořišti a Hluboši Ani v sobotu neměli záchranáři a hasiči klidný den a zasahovali u nehody v Obořišti, … FOTOGALERIE Příbram zvýší podporu hasičům. Starosta přišel s vyšším návrhem přímo na zastupitelstvu Příbram zvýší podporu hasičům. Starosta přišel s vyšším návrhem přímo na zastupitelstvu Zastupitelstvo města Příbram na svém únorovém jednání schválilo poskytnutí finanční … POLITIKA Všichni jsme unavení. Tohle je důvod, o kterém se nemluví Všichni jsme unavení. Tohle je důvod, o kterém se nemluví Ještě nedávno jsme si nastavovali budík na pět ráno, četli knihy o produktivitě a měli … LIFESTYLE Máte doma „zapomnětlivého génia“? ADHD u dospělých je častější, než si myslíme Máte doma „zapomnětlivého génia“? ADHD u dospělých je častější, než si myslíme Když se řekne ADHD, většina lidí si představí neposedné dítě ve školní lavici. Jenže … NEPŘEHLÉDNĚTE Hýbou se Příbramáci dost? Využívají místní sportoviště, nebo zůstávají prázdná? Hýbou se Příbramáci dost? Využívají místní sportoviště, nebo zůstávají prázdná? Příbram nabízí na své poměry poměrně široké možnosti sportovního vyžití. Obyvatelé … ANKETA Nejčastější prohřešky řidičů podle policie: Telefon v ruce i stání na zastávce Nejčastější prohřešky řidičů podle policie: Telefon v ruce i stání na zastávce Držení telefonu za jízdy nebo zastavování na autobusových zastávkách. To jsou podle … DOPRAVA Mezi světlem a tichem Nic není skutečnější než nic v Galerii Františka Drtikola Mezi světlem a tichem Nic není skutečnější než nic v Galerii Františka Drtikola V sobotu 28. února od 16 hodin se uskuteční dernisáž a komentovaná prohlídka výstavy … Za kouzlem a tajemstvím nevšedního světa lišejníků II. Za kouzlem a tajemstvím nevšedního světa lišejníků II. Brdy nejsou určitě tak bohaté na lišejníky jako například Šumava nebo Jeseníky, ale … POZNÁVÁME BRDY
Pudilová končí v OKTAGONu? Příbramská rodačka má nabídky na titulové zápasy! Pudilová končí v OKTAGONu? Příbramská rodačka má nabídky na titulové zápasy! Příbramská rodačka a jedna z nejznámějších českých MMA bojovnic Lucie Pudilová má za … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz