19. 5. svátek má Ivo

Kraj chce uzavřít memorandum, mělo by urychlit stavbu dálnice D4

23. listopadu 2018   (06:06)
Kraj chce uzavřít memorandum, mělo by urychlit stavbu dálnice D4

Pokračování dálnice D4 by se mělo začít stavět v nejbližších letech.


Výstavba dálnice D3, D4 a dalších souvisejících staveb by se měla urychlit díky memorandu, které chce uzavřít Středočeský kraj s Jihočeským krajem, ŘSD a Ministerstvem financí ČR. Posvětit tuto ideu budou muset ještě krajští zastupitelé.

 „Uzavřením memoranda bude deklarována snaha všech odpovědných institucí za přípravu a následnou výstavbu dálnic D3 a D4 i staveb, které s nimi souvisejí, že budou při přípravných pracích u těchto dopravních staveb spolupracovat tak, aby je bylo možné co nejvíce urychlit. Stěžejním úsilím všech zúčastněných však je, aby v končeném důsledku došlo ke zkrácení doby nutné pro projednání a vydání územního rozhodnutí a následně i zkrácení doby pro vydání stavebního povolení, a to jak na stavby dálnic D3, D4, tak stavby navazující,“ vysvětlila hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová.

Součástí memoranda je i vznik pracovní skupiny, který by měla společný postup koordinovat. Kromě toho by se cíleně měly nacházet i nové možnosti urychlení celého procesu nebo hledání kompromisů vzhledem k obecním samosprávám a majetkoprávním vypořádání.

Oba kraje také budou v případě, že to bude z důvodu přípravy dálnic D3 a D4 třeba, připraveny na změny v Zásadách územního rozvoj. V rámci plánování uzavírek na území svého kraje budou v maximální míře preferovat objízdné trasy po dálnicích a silnicích I. třídy před objízdnými trasami po silnicích druhých a třetích tříd. Memorandum počítá také s rozšířením vodárenské soustavy, například proti negativním vlivům sucha.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: red
foto: ŘSD

autor: redDalší články

Příbramské divadlo se chystá na venkovní scény, tentokrát se dvěmi inscenacemi Příbramské divadlo se chystá na venkovní scény, tentokrát se dvěmi inscenacemi O venkovní reprízy je velký zájem, představení tak bývají rychle vyprodaná. 19. května 2019   (18:35) Aktuálně: Po střetu motorkáře s autem přistává na dálnici záchranářský vrtulník, dálnice je uzavřena! Aktuálně: Po střetu motorkáře s autem přistává na dálnici záchranářský vrtulník, dálnice je uzavřena! U vážné dopravní nehody zasahují složky IZS 19. května 2019   (15:17) AKTUALIZOVÁNO V Dobříši propuklo nefalšované pouťové veselí V Dobříši propuklo nefalšované pouťové veselí Děti i dospělí si dosyta užili pouťových atrakcí i velký výběr lahůdek na tradičních dobříšských Májovkách. 19. května 2019   (12:36) Na pochod Praha - Prčice se vydalo přes 26.000 turistů Na pochod Praha - Prčice se vydalo přes 26.000 turistů Je to historicky osmá nejvyšší účast. Dle pořadatelů k tomu přispělo pěkné počasí a zřejmě i stoupající chuť lidí chodit ven. 19. května 2019   (08:55) „V nominaci na post starosty mě rodina podporuje,“ říká v pořadu Na slovíčko Jan Konvalinka „V nominaci na post starosty mě rodina podporuje,“ říká v pořadu Na slovíčko Jan Konvalinka Dalším hostem pořadu Na slovíčko je místostarosta města Jan Konvalinka. 19. května 2019   (06:47) Střídající Nizozemec nejen že obral 1.FK o body, ale zachránil i Opavu v lize Střídající Nizozemec nejen že obral 1.FK o body, ale zachránil i Opavu v lize SFC Opava - 1.FK Příbram 2:1 (1:0) V sobotu 18. května zavítala ve čtvrtém nadstavbovém kole o záchranu FORTUNA:LIGY Příbram na stadion v Městských sadech. 18. května 2019   (20:55) Cyklistická koncepce města Cyklistická koncepce města Vítězem prvního ročníku participativního rozpočtu Společně pro Příbram se v loňském roce stal návrh Josefa Hovorky Cyklistická koncepce města – Příbram na kole. S ohledem k blížící se realizaci město vydává dotazník, ve kterém se můžete vyjádřit. 18. května 2019   (17:34) Rozčilený muž odcizil baterii mobilních samaforů Rozčilený muž odcizil baterii mobilních samaforů Vzniklá škoda byla vyčíslena na více než 30 tisíc korun. 18. května 2019   (14:56) Zubní ambulance v nemocnici rozšiřuje ordinační dobu a bere nové pacienty Zubní ambulance v nemocnici rozšiřuje ordinační dobu a bere nové pacienty Počet volných míst je omezený a pravděpodobně neuspokojí poptávku všech zájemců. 18. května 2019   (11:56) Další Američan v Příbrami Další Američan v Příbrami Příbram Bobcats posiluje! Kromě amerického trenéra, o kterém jsme vás již informovali, tento týden přiletěl i Malik Washington. Dvaadvacetiletý rodák z Californie, donedávna hrající za Faulkner University. 18. května 2019   (09:20)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz