25. 5. svátek má Viola




Kraj chce na silnice dostat nové technologie, měly by zvýšit bezpečnost

20. ledna 2016   (17:37)
Kraj chce na silnice dostat nové technologie, měly by zvýšit bezpečnost
foto: pribram.cz

Náklady na zprovoznění systému se odhadují na 53 milionů korun.



Středočeský kraj chce na svém území zvýšit bezpečnost a plynulost dopravy na silnicích II. a III. třídy. Dosáhnout toho chce pomocí aplikace zařízení zaměřených na kontrolu a zvýšení bezpečnosti provozu, tj. systému liniového řízení dopravy. Kraj pro svůj záměr zpracoval projekt Bezpečný Středočeský kraj a podle rozhodnutí Rady kraje z pondělí 18. ledna se jím bude ucházet o dotaci u Státního fondu dopravní infrastruktury.

„Záměrem projektu je umístění inteligentních ukazatelů v 86 zájmových lokalitách a na území měst i obcí, dále osmi úsekových detektorů a tří dynamických vah napojených do jednotného monitorovacího systému s aktuálními výstupy a s jejich možným předáním Policii ČR, obcím s rozšířenou působností či zveřejněním na webových stránkách kraje, měst a obcí,“ přiblížil podobu nového krajského projektu hejtman Miloš Petera (ČSSD). Umístění těchto zařízení na nejvíce disponovaných místech umožní rovněž vytváření zátěžových map a jejich sdílení v prostředí internetu a navigačního systému.

Předpokládané náklady na pořízení a zprovoznění systému činí podle předběžného odhadu 53 milionů korun, přičemž dotace ze SFDI by měla činit 75 procent výše celkových nákladů, tj. 40 milionů korun. „Zbylých 13,25 milionu korun bychom zaplatili z krajského rozpočtu,“ upřesnil hejtman s tím, že si kraj od projektu slibuje na vybraných úsecích nejen zklidnění a zvýšení bezpečnosti provozu, ale také snížení nehodovosti, počtu úmrtí a zranění účastníků dopravního provozu.

Pro Středočeský kraj však případné přidělení dotace bude znamenat zajištění udržitelnosti projektu po dobu osmi let, tedy každodenní zpracování analýzy získaných dat a aktualizaci webových stránek kraje. Dále si systém v období udržitelnosti vyžádá každým rokem i záruční servis a jeho podporu. „V tomto případě jsou předpokládané náklady odhadovány na 16,9 milionu korun a vzhledem k tomu, že již nepůjdou hradit z dotace SFDI, budou muset být vyčleněny v rozpočtu kraje na roky 2017–2024,“ dodal hejtman.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Středočeský kraj
autor: red








Další články

Vážná nehoda cyklistky u Krásné Hory: Ženu s těžkým zraněním transportoval do nemocnice vrtulník Vážná nehoda cyklistky u Krásné Hory: Ženu s těžkým zraněním transportoval do nemocnice vrtulník Na silnici u Krásné Hory nad Vltavou došlo v neděli v podvečer k vážné dopravní nehodě … AKTUÁLNĚ Lucie Pudilová vyzvala šampionku Szabovou! Příbramská bojovnice míří na titulový zápas na Štvanici Lucie Pudilová vyzvala šampionku Szabovou! Příbramská bojovnice míří na titulový zápas na Štvanici Příbramská rodačka Lucie Pudilová si řekla o zápas, který může změnit její … SPORT Toxický kolega v práci? Jak si nastavit hranice a nenechat si zničit psychiku Toxický kolega v práci? Jak si nastavit hranice a nenechat si zničit psychiku Stačí jeden problematický člověk a atmosféra na pracovišti se může rychle změnit v … LIFESTYLE Organizace Díky!FESTu? Od smlouvy s kapelami po povolení pro vzlet dronu Organizace Díky!FESTu? Od smlouvy s kapelami po povolení pro vzlet dronu Hlavní hvězdou bude kapela Monkey Business. Portál pribram.cz je mediálním partnerem … ROZHOVOR Jesenice zažila simulaci katastrofy: 19 jednotek hasičů řešilo požár po výronu plynu Jesenice zažila simulaci katastrofy: 19 jednotek hasičů řešilo požár po výronu plynu Areál Podzemního zásobníku plynu Háje v Jesenici u Příbrami se stal dějištěm jednoho z … FOTOGALERIE Nepřipoutaní řidiči, mobily za volantem i technické vraky. Policie v Příbrami rozdala tisícové pokuty Nepřipoutaní řidiči, mobily za volantem i technické vraky. Policie v Příbrami rozdala tisícové pokuty Příbramští policisté se zaměřili při dopravní akci především na používání … NEPŘEHLÉDNĚTE Hlavní cenu Czech Nature Photo 2026 získal příbramský fotograf Petr Bambousek Hlavní cenu Czech Nature Photo 2026 získal příbramský fotograf Petr Bambousek Prestižní soutěž Czech Nature Photo zná vítěze jubilejního desátého ročníku. … FOTOGALERIE Z Milína do michelinské kuchyně a zpět. Ondřej Fejtl uzavřel svůj kruh Z Milína do michelinské kuchyně a zpět. Ondřej Fejtl uzavřel svůj kruh Ondřej Fejtl je jméno, které dnes v Milíně rezonuje s respektem. Nejen proto, že si tu … ROZHOVOR SPÁNEK: Tichý zabiják výkonu i nálady! Věděli jste, že jeho podceňováním hrajete s vlastním zdravím ruskou ruletu? SPÁNEK: Tichý zabiják výkonu i nálady! Věděli jste, že jeho podceňováním hrajete s vlastním zdravím ruskou ruletu? Spánek vypadá nevinně. Zavřete oči, lehnete si… a hotovo. Jenže věda říká něco úplně … ZAJÍMAVOSTI
Ředitelka ZŠ Školní Ing. Klára Karlíková: Chceme být dobrou školou pro život Ředitelka ZŠ Školní Ing. Klára Karlíková: Chceme být dobrou školou pro život Jak vypadá škola, která má přes 800 žáků, moderní areál, výuku angličtiny od první … ROZHOVOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz