8. 3. svátek má Gabriela

Kraj chce investovat do silnic druhé a třetí třídy, i u Kamýku na Příbramsku

3. února 2017   (13:36)
Kraj chce investovat do silnic druhé a třetí třídy, i u Kamýku na Příbramsku
foto: Středočeský kraj

Celkem kraj uvolní 240 milionů korun.



Středočeský kraj v letošním roce hodlá investovat přesně 242,8 milionů korun na modernizaci silniční sítě pomocí nových technologií na devíti navržených úsecích. Peníze získá od Státního fondu dopravní infrastruktury. Jeden z těchto úseků bude i na Příbramsku. Nový povrch dostane úsek silnice II/102 a II/118 Kamýk nad Vltavou. Rozpočtovaná částka je 18,5 milionů korun s DPH.

„Program „Nové technologie“, který vyhlásil Státní fond dopravní infrastruktury, je pro nás velkou výzvou, protože budeme-li v něm úspěšní, můžeme získat 75 až 100 procent nákladů z celkové finanční částky každého schváleného projektu. Vezmete-li v úvahu zmíněných téměř 243 milionů korun, je to částka, o níž skutečně stojí zato se pokusit,“ uvedla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011). Přesto je kraj připraven, že část nákladů bude muset uhradit, a proto má v rozpočtu připravenou částku 60,7 milionů korun.

Nové technologie, tj. například užití tichých asfaltů či jiných v České republice dosud nevyužívaných technologií oprav silnic, by měly být na následujících krajskou radou schválených úsecích silnic:
II/272 Kounice – Bříství (48,5 mil. Kč s DPH)
II/322 Kolín - Týnec nad Labem (I., II. etapa – 63 mil. Kč s DPH)
II/102 a II/118 Kamýk nad Vltavou (18,5 mil. Kč s DPH)
II/611 Mochov, od křižovatky silnice II/245 do křižovatky silnice III/2724 (36,5 mil. Kč s DPH)
II/236 Kačice (25 mil. Kč s DPH)
III/23631 Libušín – Kladno (30 mil. Kč s DPH)
II/118 Nouzov-Hřebenka (7,2 mil. Kč s DPH)

Dále jde o projekty:
Ověření metod distančního měření reflexivity svislého dopravního značení (9,6 mil. Kč s DPH)
Ověření metody BIM pro objekty vybavení komunikace v celém životním cyklu (4,5 mil. Kč s DPH)

„Přípravou těchto osmi investičních akcí byla pověřena Krajská správa a údržba silnic (KSÚS), která požádá Státní fond dopravní infrastruktury o finanční příspěvek a zajistí vyhlášení výběrových řízení na dodavatele jednotlivých staveb,“ upřesnil radní pro oblast dopravy František Petrtýl (ANO 2011).

V loňském roce kraj do oprav silnic druhých a třetích tříd s využitím tichého asfaltu investoval 177 milionů korun. Z toho 79 milionů kraji přispěl fond dopravní infrastruktury.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Středočeský kraj
autor: MJ, Štředočeský kraj








Další články

Karafiát není symbolem ideologie. Mezinárodní den žen má hlubší kořeny, než si mnozí myslí Karafiát není symbolem ideologie. Mezinárodní den žen má hlubší kořeny, než si mnozí myslí Když se řekne Mezinárodní den žen, těm starším se okamžitě vybaví červený karafiát, … Hepatitida A dál roste. Příbram hlásí první letošní případy — a čísla překvapí Hepatitida A dál roste. Příbram hlásí první letošní případy — a čísla překvapí Hepatitida typu A se dál šíří Českem a počet případů letos opět rychle roste. Jen od … ZDRAVOTNICTVÍ Nad McDonald's v Příbrami zasahovali hasiči Nad McDonald's v Příbrami zasahovali hasiči V sobotu odpoledne hasiči likvidovali požár suché trávy nad prodejnou McDonald's … AKTUALIZOVÁNO Příbram představila investiční plány na rok 2026. Dodavatelům je přiblížila prostřednictvím projektu Meet the Buyer Příbram představila investiční plány na rok 2026. Dodavatelům je přiblížila prostřednictvím projektu Meet the Buyer Město Příbram i letos představilo své plánované investice prostřednictvím projektu … /PÁTRANÍ/ Muže hledá policie i kamarádi, rád se toulá po Brdech /PÁTRANÍ/ Muže hledá policie i kamarádi, rád se toulá po Brdech Od 5. března je vyhlášeno pátrání po muži z Berounska. FOTO Rozpadá se milínský mančaft? Z milínského hřiště odcházejí klíčoví hráči Rozpadá se milínský mančaft? Z milínského hřiště odcházejí klíčoví hráči Fotbalový klub z Milína vstupuje do jarní části sezony s výraznými změnami v kádru. … Příbram poprvé doma na jaře. Jízda, šance, tyč v nastavení — s Jihlavou remíza 1:1 Příbram poprvé doma na jaře. Jízda, šance, tyč v nastavení — s Jihlavou remíza 1:1 Fotbalisté Příbrami se ve druhém jarním kole poprvé představili domácím fanouškům a … VIDEO První čáp černý už je doma v Brdech. Je prvním svého druhu na našem území První čáp černý už je doma v Brdech. Je prvním svého druhu na našem území Brdy hlásí mimořádnou zprávu. Do zdejších lesů se vrátil čáp černý a podle dosavadních … POZNÁVÁME BRDY Putování Lázského nemehla po Brdech míří už po čtrnácté na vrch Popleta Putování Lázského nemehla po Brdech míří už po čtrnácté na vrch Popleta Tradiční jarní pochod s humorem a pohodovou atmosférou se vrací. Už v sobotu 7. března … POZNÁVÁME BRDY
RE/MAX Nova roste: Chci makléřům vytvořit podmínky, které jinde nenajdou, říká Jan Kvída RE/MAX Nova roste: Chci makléřům vytvořit podmínky, které jinde nenajdou, říká Jan Kvída Když před třemi měsíci vstupovala kancelář RE/MAX Nova na příbramský realitní trh, … PR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz