Kradli všechno, co šlo. Od oblečení, přes elektroniku, auto, až po mléko
10. listopadu 2020 (10:29)
foto: pribram.cz_PČR
Policie dopadla dva muže, kteří se dopustili několika trestných činů na Příbramsku.
Od poloviny srpna řádili na Příbramsku dva recidivisté ve věku 37 a 38 let. Jezdili po obcích a městech a kradli, co se dalo. Vykrádali zaparkovaná auta, jednou se vloupali do domu v Příbrami a jednou do bytu v Březnici.
Z vozidel brali všechno, na co přišli. Oblečení, nářadí, pruty, doklady, ale i nůž, pivo či holínky. Z nemovitostí zmizely peníze, fotoaparáty, notebooky, telefon, ale také vozidlo značky Nissan Juke v hodnotě 300 tisíc korun či několik krabic mléka. Vůz byl poté nalezen odstavený v lese na Dobříšsku, chyběly mu kola, světlomety, zrcátka, panel autorádia a blatníky.
Mladší z mužů neoprávněně užíval motocykl značky Simson, který ukradl v obci Březnice, a vozidlo Toyota Yaris, které odcizil na Dobříši a následně odstavil na Berounsku, kde se vloupal do sklepní kóje. Usedl navíc za volant, přestože má vysloven zákaz řízení. Staršího z mužů zadržela hlídka v Příbrami dne 6. listopadu kolem třetí hodiny ranní, když se pokusil vniknout do nákladního automobilu.
Minulý týden však už spadla klec. Policisté muže obvinili z celkem 12 případů. Čtyři z toho spáchali společně. Mladší z nich je obviněn ze šesti trestných činů, konkrétně z krádeže, neoprávněného užívání cizí věci, maření výkonu úředního rozhodnutí, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a padělání a pozměnění platebního prostředku. Nyní se nachází ve vazební věznici. V případě odsouzení mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. Druhý muž je vyšetřován na svobodě, a protože spáchal jednu z krádeží v době nouzového stavu, může strávit ve vězení až osm let svého života.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_PČR
autor: Jana Fedorová
Další články
Příbram zahájila turistickou sezonu. Nabízí slevy i komentovanou vycházku po stopách minulosti
Tento víkend patří v Příbrami turistice, historii i společenskému dění. V sobotu 11. a …
AKTUÁLNĚ
Policisté učili děti základní pravidla pro bezpečný přechod komunikace
Policisté se v uplynulých dnech zaměřili na bezpečnost u přechodů pro chodce, a to …
AKTUÁLNĚ
Zimní sezóna na nové D4: sypače najezdily téměř 40 tisíc kilometrů
Zimní údržba nové dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem byla pro tým Via Salis Operations …
DOPRAVA
Malý, ale neohrožený. To je kulíšek nejmenší
Je nejmenší, ale zároveň nejodvážnější a možná i nejdrzejší sovou. Ano, řeč je o …
POZNÁVÁME BRDY
Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho soustrojí opět v plné síle
Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho ze tří soustrojí opět v plné síle. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Příbram brzdí opravy: asfalt mizí z trhu a dodavatelé chtějí víc peněz
Růst cen ropy a dalších komodit začíná dopadat i na Příbram. Město v posledních …
AKTUÁLNĚ
Tipy na víkend: Zahájení sezóny pro turisty i milovníky motorových vozidel!
Tento víkend, konkrétně v sobotu 11. dubna, bude v Příbrami oficiálně zahájena …
KULTURA
Na silnici nad Věšínem skončilo auto na střeše
V pátek 10. dubna dopoledne vyjížděli záchranáři k nahlášené nehodě v katastru obce …
FOTOGALERIE
Voda, běh a první odpovědi sezony: Příbram hostí už v sobotu napínavý aquatlon
Triatlonová sezona se rozjíždí a hned zkraje nabídne pořádně zajímavou podívanou. V …
SPORT
Policejní pyrotechnik odpálil nalezenou munici na místě
Ve čtvrtek 9. dubna po 9. hodině ráno byl ohlášen nález munice v katastru obce …
NEPŘEHLÉDNĚTE




