9. 7. svátek má Drahoslava




Kovohutě Příbram chtějí využívat fotovoltaiku a lehké topné oleje

25. listopadu 2022   (06:37)
Kovohutě Příbram chtějí využívat fotovoltaiku a lehké topné oleje
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Kovohutě Příbram jsou zpracovatelem odpadů s obsahem olova a cínu, výrobcem olova, jeho slitin a dalších výrobků, zpracovatelem odpadů s obsahem drahých kovů a odpadů elektrických a elektronických zařízení.


Společnost Kovohutě Příbram nástupnická řeší podobně jako jiné firmy v republice dopady energetické krize. Náklady chce snížit využitím fotovoltaiky a alternativního paliva v podobě lehkých topných olejů, řekl generální ředitel Jan Moudrý.

Energetická krize dopadá na firmu zásadně, protože hutní provozy jsou náročné na energie. Management kovohutí sleduje vývoj cen a řeší otázku dostupnosti energií. "Vyvíjíme opatření, která by snižovala jak množství spotřeby, tak se snažíme ve vhodných okamžicích fixovat cenu energií na úrovni, která se zdá odpovídající a výhodná pro rok 2023," uvedl Moudrý.
Kromě toho společnost investuje do záložních zdrojů energie. "Aktuálně vytváříme nový tepelný mix. Část zemního plynu, který spotřebováváme, budeme nahrazovat lehkými topnými oleji. Uvažujeme i o tepelném využití plastů," řekl Moudrý.
Firma také chystá instalaci fotovoltaických panelů na některé budovy v areálu, měly by mít výkon přes 700 kW a pokrýt běžnou denní spotřebu. Do budoucna by mohly být panely osazeny i na některých volných plochách v areálu.

Společnost téměř s 300 zaměstnanci v minulých letech ročně vyrobila přes 50.000 tun rafinovaného olova a jeho slitin, letos to bude podle Moudrého o něco méně, zřejmě 48.000 nebo 49.000 tun. Důvodem je nedostatek surového olova v Evropě.
Loni firma utržila za vlastní výrobky a služby 2,9 miliardy korun, meziročně o 15 procent více. "Aktuálně jsme v tržbách nad loňským rokem," uvedl Moudrý. Jaký bude celkový obrat za letošek, však nechtěl odhadovat, protože poslední dva měsíce mohou ještě situaci výrazně ovlivnit.
Kovohutě Příbram jsou zpracovatelem odpadů s obsahem olova a cínu, výrobcem olova, jeho slitin a dalších výrobků, zpracovatelem odpadů s obsahem drahých kovů a odpadů elektrických a elektronických zařízení. Firma se zaměřuje i na výkup a sběr odpadů.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Tohle si nenechte ujít! Skanzen na jeden den připomene zapomenutá řemesla Tohle si nenechte ujít! Skanzen na jeden den připomene zapomenutá řemesla Skanzen Vysoký Chlumec se v sobotu 18. července promění v místo, kde se zastaví čas. … ZAJÍMAVOSTI Vodní záchranáři už mají přes 420 zásahů. Při hledání utonulých jim pomáhá podvodní dron Vodní záchranáři už mají přes 420 zásahů. Při hledání utonulých jim pomáhá podvodní dron Vodní záchranáři za letošní léto evidují přes 420 zásahů, což je téměř 50 procent celé … AKTUÁLNĚ Zatímco v Příbrami porodů ubývá, Kolín hlásí meziročně nárůst o pětinu Zatímco v Příbrami porodů ubývá, Kolín hlásí meziročně nárůst o pětinu Navzdory celkovému poklesu porodnosti v Česku stoupl porodnici Oblastní nemocnice … Jak najít Severku? Trik, který zvládne i dítě – a funguje vždy Jak najít Severku? Trik, který zvládne i dítě – a funguje vždy Na noční obloze září tisíce hvězd, ale jen jedna z nich stojí tak pevně, že se stala … ZAJÍMAVOSTI Policie hledá další možné oběti. Kriminalisté vyzývají poškozené, aby se přihlásili Policie hledá další možné oběti. Kriminalisté vyzývají poškozené, aby se přihlásili Středočeští kriminalisté se obracejí na veřejnost s výzvou v souvislosti s případem … AKTUÁLNĚ Ve středních Čechách začaly žně, farmáři sklidili 26 pct ploch s ozimým ječmenem Ve středních Čechách začaly žně, farmáři sklidili 26 pct ploch s ozimým ječmenem Ve středních Čechách začaly žně, zemědělci dosud sklidili přes 26 procent ploch s … DOPRAVA Začaly nám žně: že to nebude poprvé, se vědělo. Ale tohle asi nikdo nečekal... Začaly nám žně: že to nebude poprvé, se vědělo. Ale tohle asi nikdo nečekal... Letošní žně na Příbramsku odstartovaly teprve před pár dny, ale pro hasiče už začala … AKTUÁLNĚ Česko znovu vysychá, vítr a slunce zvyšují riziko požárů Česko znovu vysychá, vítr a slunce zvyšují riziko požárů Dlouhodobé sucho pokračuje a podle meteorologů se situace v nejbližší době … AKTUÁLNĚ Mapa odhaluje, kde hrozí největší riziko. Nová Klíšťapka ukáže výskyt nakažených klíšťat i nebezpečí boreliózy Mapa odhaluje, kde hrozí největší riziko. Nová Klíšťapka ukáže výskyt nakažených klíšťat i nebezpečí boreliózy S letními prázdninami tráví lidé více času v přírodě, a právě teď vrcholí i aktivita … AKTUÁLNĚ
Pálí vás oči po koupání? Není to chlor, ale reakce s močí a potem Pálí vás oči po koupání? Není to chlor, ale reakce s močí a potem Pálení očí po koupání není známkou „přechlorovaného“ bazénu. Ve skutečnosti jde o … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz