1. 8. svátek má Oskar

Koupací sezóna klepe na dveře, kvalita vody je většinou dobrá

4. června 2016   (11:23)
Koupací sezóna klepe na dveře, kvalita vody je většinou dobrá
foto: pribram.cz

Výskyt sinic mohou lidé zjistit jednoduchým testem.



Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích je na začátku sezony velmi dobrá. Horší vlastnosti vody hygienici zaznamenali jen v písníku v Bakově nad Jizerou na Mladoboleslavsku a jezeře Ostrá na Nymbursku. Lidé se ale i tam mohou bez omezení koupat, řekl dnes ČTK Luboš Mandík z příbramské pobočky krajské hygienické stanice.

"Ta voda je ve všech lokalitách v pořádku, pouze v Bakově na Mladoboleslavsku a na jezeře Ostrá je dvojka. Vyskytlo se tam větší množství fytoplankonu, který souvisí s tím, že je tam hodně zelených řas," uvedl.

Hygienici tam podle něj nezaznamenali zvýšený výskyt sinic, takže lidé nemusejí mít obavy. "Není to způsobeno sinicemi, ale zelenými řasami, to znamená, že to není nebezpečné pro koupající se veřejnost. Voda je zatím pravděpodobně díky počasí naprosto vynikající a vhodná ke koupání," dodal.

Výskyt toxických sinic mohou lidé ověřit jednoduchým testem, kdy vodu naberou do plastové lahve a po půl hodině ověří, zda se zelené částice koncentrují poblíž hladiny. V tomto případě se jedná o sinice. Pokud jsou zelené částice i po půl hodině rovnoměrně rozptýlené ve vodě, jsou to o netoxické řasy.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: khj ver








Další články

Moderní technika zůstala "v garáži": U požáru pole u Milína musel zasahovat nezmar Tatra 148 Moderní technika zůstala "v garáži": U požáru pole u Milína musel zasahovat nezmar Tatra 148 K požáru strniště na poli u obce Milín vyjížděly dnes odpoledne profesionální i … AKTUALIZOVÁNO Češi mění pláže za hory. Nový trend „coolcation“ dobývá Evropu Češi mění pláže za hory. Nový trend „coolcation“ dobývá Evropu Zatímco ještě před několika lety byly hlavním cílem letních dovolených pláže u … LIFESTYLE Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin stagnuje, nafta někde podražila Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin stagnuje, nafta někde podražila Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 41,50 Kč do 42,90 Kč … AKTUÁLNĚ Nebezpečí požárů je extrémní. Středočeský kraj zavádí přísné zákazy Nebezpečí požárů je extrémní. Středočeský kraj zavádí přísné zákazy Od páteční půlnoci bude platit na celém území Středočeského kraje období zvýšeného … AKTUÁLNĚ Březnická pouť nabídne víkend plný tradic a zábavy. Akce uzavře dvě ulice Březnická pouť nabídne víkend plný tradic a zábavy. Akce uzavře dvě ulice První srpnový víkend bude v Březnici patřit tradiční pouti, která každoročně láká … NEPŘEHLÉDNĚTE TIPY NA VÍKEND: Od street food festivalu až po parní lokomotivu. Z víkendového programu si vybere opravdu každý. TIPY NA VÍKEND: Od street food festivalu až po parní lokomotivu. Z víkendového programu si vybere opravdu každý. První srpnový víkend na Příbramsku nabídne opravdu velmi pestrý program. Milovníci … NEPŘEHLÉDNĚTE Středočeští hygienici provedli v dětských táborech 95 kontrol, zjistili 23 závad Středočeští hygienici provedli v dětských táborech 95 kontrol, zjistili 23 závad Středočeští hygienici od začátku letních prázdnin provedli na dětských táborech 95 … AKTUÁLNĚ Letecká záchranka v permanenci: Od slapské nehody přes zranění ve Hvožďanech až po ranní střet u Milína Letecká záchranka v permanenci: Od slapské nehody přes zranění ve Hvožďanech až po ranní střet u Milína Posádka záchranářského vrtulníku LZS Kryštof 1 zažívá v posledních hodinách mimořádně … AKTUALIZOVÁNO Cyklisté na Příbramsku pod lupou II: Když jde o život, pravidla musí ctít hlavně řidiči Cyklisté na Příbramsku pod lupou II: Když jde o život, pravidla musí ctít hlavně řidiči Letní sezóna na silnicích Příbramska přináší tradiční napětí mezi řidiči a cyklisty. … DOPRAVA
Trendy v bydlení pro rok 2026: Domov má být útulný, osobitý a praktický Trendy v bydlení pro rok 2026: Domov má být útulný, osobitý a praktický Trendy v interiérovém designu se letos posouvají směrem k větší útulnosti a … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz