Koukali jsme na fotbal a mysleli si, že tady létají rachejtle, říká žena po požáru v kempu Radava
Nepřehlédněte
13. července 2021 (13:49)
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka
Vyšetřovatelé zjišťují příčinu požáru na Radavě.
Od ranních hodin vyšetřovatelé zjišťují příčinu požáru v kempu Radava u Orlické nádrže. V noci na úterý zde shořelo 11 karavanů a jeden obytný vůz, při požáru se nikdo nezranil. Oheň zasáhl i les na ploše 70 krát 70 metrů.
Na místě zasahovali profesionální hasiči z Milevska a dobrovolní hasiči nejen z jihočeských Hrejkovic, Kovářova, Zahořan i Kostelce nad Vltavou, ale také ze středočeských obcí Petrovice, Petrovicko - Kojetín, Klučenice a Kozárovice. Do hašení se zapojil také člun vodních záchranářů z Orlíku.
Plameny se podařilo dostat pod kontrolu ještě před půlnocí, poplach byl odvolán po jedné hodině. K úplné likvidaci požáru pak došlo před půl čtvrtou ranní. Během dopoledne zjišťovali příčinu zahoření jak hasiči, tak policie, která na místo povolala policejní psovody se služebními psy. Podle mluvčí jihočeských hasičů Venduly Matějů není příčina požáru zatím stanovena. „Probíhají stále vyšetřovací úkony,“ řekla pribram.cz Matějů.
„Koukali jsme na fotbal a mysleli si, že tady létají rachejtle, byl to podobný hluk. Šli jsme se podívat, co se stalo a to už tady bylo od policie uzavřené,“ řekla pribram.cz jedna z návštěvnic kempu. „Před třemi lety tady hořely dva karavany, ale v takovém rozsahu to rozhodně nebylo,“ dodala.
Na sociálních sítích lidé diskutují, že požár vznikl při neopatrném grilování, což jeden z diskutujících vyvrací. „Mluvil jsem s lidmi těsně u požáru, oheň vznikl v karavanu, kde nikdo nebyl,“ napsal na Facebooku Michal.
K podobnému případu došlo na Radavě i před pěti lety. Tehdy ale požár zasáhl jen jeden karavan a nestihl se rozšířit na další. V tomto případě v karavanu vybuchlo několik tlakových lahví.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Vysokochlumecké peklo znovu ožije. Mikulášská tradice přiláká děti i dospělé
Tradiční akce Vysokochlumecké peklo se po roce opět vrací. V pátek 5. prosince od 16 …
Nemocnice Hořovice získala titul Nejlepší porodnice Středočeského kraje
Nemocnice Hořovice slaví významný úspěch v prestižní volbě Porodnice roku portálu …
Město Příbram schválilo rozpočet na rok 2026, velké investice mají zelenou
Na posledním letošním zasedání zastupitelstva města Příbram zastupitelé schválili …
Politika
Nové dálnice v roce 2026: ŘSD otevře desítky kilometrů. Příbram na svůj obchvat zatím čeká
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) plánuje v roce 2026 zprovoznit téměř 40 kilometrů …
Adventní čas v Rožmitále nabízí bazárek, koncerty i mikulášskou nadílku
Rožmitál pod Třemšínem se v prosinci rozezní vánoční atmosférou. Město a místní …
Z druhé strany lavičky: Bedna není volnočasovka. Je to záchytný bod
Druhý díl ze série reportáží o nízkoprahových službách, terénní pomoci a životě bez …
Zimní Srdíčkové dny zaplaví Příbram. Usměvavá srdíčka pomohou nemocným dětem
Jen týden po skončení sbírky Srdce dětem se dobrovolníci znovu vydávají do ulic. …
Sledujte s námi online zasedání zastupitelstva, na programu bude pyrotechnika nebo změna územního plánu v lokalitě Fantova louka
Ve středu 3. prosince od 16:00 hodin se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka (čp. …
ON-LINE PŘENOS
Vandalismus v Příbrami: Zničené i ukradené adventní dekorace, světelný beránek za 40 tisíc je pryč
Advent sotva začal a už se ptáme: zůstane nám vůbec něco z vánoční výzdoby do Vánoc? V …
FOTOGALERIE
Nehoda osobáku a nákladního vozu komplikují dopravu v křižovatce s Dobříšskou ulicí
V křižovatce silnic III/11417 a I/18 v Dobříšské ulici v Příbrami se stala ve středu …




